המלצות ברלין: מיס סייגון בקרויצברג, יותר מסתם מרק פו

המלצה מאת ענת ה.

אוקיי, בואו נתחיל עם קצת שמאות במקום עם ביקורת אוכל. מיס סייגון אינה מסעדה גדולה. המקום די קטן, אבל למי שאוהב להצטופף בחברת אנשים נוספים זאת דווקא לא מגרעה. שום דבר כאן לא פאנסי מדי ואולי התפאורה הכי טובה שיש כאן היא האנשים עצמם.

שלוש פעמים ביקרתי במקום שנמצא בקרויצברג ליד תחנת גורליץ ובכל פעם האוכל הגיע מהר. לא יודעת אם זה משהו שקשור באוכל הוויטנאמי עצמו או סתם עניין של עדיפות שנותנים פה לשירות. הדיש האהוב עלי הוא כמובן מרק ה-פו (Pho) שהטעם שלו יכול להיות עדין מדי למי שבא עם תפישה משלו לגבי מה זה מרק. כבר ניסיתי כמה מרקי פו בברלין ובסביבותיה ולדעתי פה תמצאו את ה-פו הכי שווה.

אם לשפוט לפי המלווים שלי בכל אחת מהפעמים שנכנסתי למיס סייגון יש בהחלט חשש לתחושת חוסר טעם או אוכל תפל. אני דווקא מעריכה את המטבח או הטבחים של מיס סייגון שיודעים לעבוד בלי להפגיז עם יותר מדי תיבולים. כשיש יותר מדי טעמים על הלשון קשה לעשות היכרות עם המאכל עצמו. בכל אופן כדאי להיות מוכן. השרימפס למשל איכזבו את מי שליוו אותי לארוחה בשתיים מתוך שלוש הפעמים שהייתי במיס סייגון.

רוב הזמן את יאמי. מיס סייגון

אוכל וויטנאמי בברליןמכיוון שאני טיפוס אופטימי שמעדיף לראות את חצי כוס תה הצמחים המלאה אני תמיד אזכיר למלווים שלי במיס סייגון (כי אני בהחלט מתכוונת לחזור לכאן) שעם כל הכבוד לטענות שלהם, מה שמחכה בחוץ באותה רמת מחירים זה בעיקר נקניקיות קארי ותפוחי אדמה, אז בואו לא נלחץ. כן, המחירים במיס סייגון מאוד “הגיוניים” כמו שאומרים בלעז וגם זה מוסיף לטעם, איכשהו.

ההמלצות שלי: חזה עוף של מיס סייגון, פנקייק אורז, מרק פו וכמובן רול אורז עם שרימפס וירקות. עוד כדאי לנסות את הקוקטיילים של המקום ואת התה ואתם יודעים מה, אפילו הקפה ממש טוב. פחות מומלץ: שייק האבוקדו. אם לא הסתדר לכם הטעם הדרום וייטנאמי תמיד אפשר לנסות משהו אחר בסביבה, יש הרבה.

כתובת: סקאליצר שטראסה 38 (Skalitzer Strasse), קרויצברג. טלפון להזמנות 49-30-6953-3377+

יש לכם המלצה על מקום בברלין? כתבו לנו

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם