יולוקוסט, אתר השיימינג של שחק שפירא כבר מעורר סערה

במחאה על מבקרים רבים שמגיעים לאנדרטת השואה בברלין ומצטלמים צילומי סלפי שאינם מכבדים את רוח המקום מעלה האמן שחק שפירא אתר חדש בשם יולוקוסט (שילוב של ראשי התיבות באנגלית של “אתה חי רק פעם אחת” וסיומת של המילה הולוקוסט, שואה, באנגלית).

האתר מציג תמונות ששחק מצא ברשתות חברתיות שונות ושלדעתו מבזות את האנדרטה ומאחוריהן תמונות אמיתיות מהשואה שאתר יולוקוסט מצמיד ואשר מבקשות להזכיר את המשמעות האמיתית של השואה. שפירא עצמו מציע למי שמוצא את תמונתו באתר ואינו מעוניין שתוצג בו לשלוח לו מייל ל:undouche.me@yolocaust.de

אנדרטת השואהלצד סיקור תקשורתי נרחב של היוזמה החדשה של שחק וזאת ימים ספורים לפני יום השואה הבינלאומי נרשמת ברשת גם ביקורת כלפי שפירא. חלק מזכירים את האדריכל האמריקאי של האנדרטה פיטר אייזנמן – שהציב בשנת 2005 כ-2700 אבנים בהפרשי גובה שונים – שאמר כי הכוונה שלו היא לא ליצור בית קברות אלא מקום שאנשים חיים ועוברים דרכו בצורה טבעית.

בכל אופן לפחות מבחינתו של האמן מדובר במסר שעובר היטב. למעלה מחצי מיליון קליקים נרשמו כבר עם עלייתו של האתר ולמשך מספר שעות לא ניתן היה להיכנס אליו עקב עומס מבקרים.

Yolocaust.de #yolocaust #nocoment #seeforyourself ??

A photo posted by Klee Lilikuh (@kleedia) on

שפירא, בן 28, הגיע לגרמניה עם אמו כשהיה בן 14. שמו כבר נקשר במספר אירועים שנוגעים לחיי יהודים בברלין ביניהם ניסיון תיעוד של עימות על רקע אנטישמי ברכבת וגם שיתוף רשימה של ארגון נאצי שבה כל שמות המסעדות והעסקים בבעלות ישראלית בברלין.

הוא הוציא לפני מספר שנים ספר על חייו כיהודי צעיר בגרמניה ולמחייתו עובד בברלין כארט דיירקטור ומוזיקאי. סבו של שפירא, עמיצור היה בין 11 הספורטאים שנרצחו במינכן בשנת 1972.

כבר בקיץ שעבר פירסמנו כאן בברלין היום כתבה קצרה המתארת את שיגעון הפוקימון בברלין שהגיע גם לאנדרטת השואה. כתבה נוספת היתה אודות האדריכל, אייזנמן שהתבטא כי בברלין של היום לא היו בונים דבר כזה.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם