אלה הם 10 הסיפורים הגרמניים שהפכו ויראליים בשנת 2016

0

מהסופר הראשון בברלין שאין בו פלסטיק, דרך קונדיטורית מאשדוד שכובשת את ברלין, כתבי ערוץ 10 שמתבדים מול המציאות ועד אלימות עירונית, אנטישמיות ומחשבות על וורשה. הנה כמה מהסיפורים שפירסמנו השנה ועניינו אתכם במיוחד

1. באוקטובר דיווחנו לכם על הסופר הראשון בברלין שימכור לכם הכול אבל בלי להשתמש בשקיות או קופסאות פלסטיק. גם את הבשר תצטרכו לקחת בכלים שהבאתם מהבית. הסיפור זכה להרבה מאוד צפיות וכנראה שהסופר קיבל עוד כמה ביקורים של ישראלים בברלין בזכות הדיווח. תרומתנו הצנועה והמשמחת.

2. בסוף אותו החודש (אוקטובר) נתקלנו בעוגות הפרחוניות של צעירה מאשדוד שעשתה את כל הדרך לברלין כדי להצליח בגדול. המעצבת הצעירה שהפכה לקונדיטורית בברלין היא גם תזכורת שלפעמים כדי להשתלב במקום חדש צריך לעשות התאמות ושינויים שבמבט ראשון נראים רחוקים מהמקצוע המקורי אבל עם הזמן הופכים להיות טבעיים לא פחות.

3. כמה חודשים טובים קודם, במרץ 2016 חשפנו כמה עובדות מפתיעות שלא סופרו בכתבה של ערוץ 10 על הישראלים שהתאכזבו מברלין. מאז שידור הכתבה התנועה של הישראלים לברלין רק צמחה כך שאת המסקנות המהירות של ערוץ 10 והכתבים דור גליק ומתן חודורוב אפשר לסכם במילה אחת: אכזבה.

4. עוד בחודש מרץ, אולי בהשפעת האביב ותחושת ההתחדשות פירסמנו את מדד הדרכונים הכי שווים בעולם. הדרכון הישראלי הגיע למקום לא מאוד רע איפשהו באמצע והדרכון הגרמני העפיל מעלה מעלה עד למקום הראשון. הכתבה זכתה להרבה צפיות כי בסופו של דבר כל אחד רוצה להבין מה באמת יש לו בכיס (או בתא הנסתר של המזוודה).

5. סיפור הבועט מתחנת הרכבת מנויקלן הקדים בקצת את הפיגוע הקשה בברלין החודש. עד לאותה משאית דוהרת זה היה הסיפור הכי ויראלי בעיר. בחור צעיר מבולגריה, עבריין נמלט מלווה בכמה מחבריו הגיח בתחנת הרכבת הרמנשטראסה מאחורי צעירה ובעט בה בגבה בזמן שירדה במדרגות. עבור הצעירה זה נגמר ביד שבורה ובטראומה, אבל הבולגרי זה כנראה ייגמר בכמה שנים בכלא.

6. בחודש אפריל ישבנו על הספה עם שלומי כמורה שסיפר לנו כי וורשה לא פחות מדהימה מברלין ואולי אפילו נוחה יותר לישראלים שמחפשים שיפור נוסף מול מפלצת יוקר המחייה. לכמורה יש בטן  מלאה על ההנהגה הישראלית לאורך השנים והוא חושב שלצעירים עדיף לחפש את עתידם בפולין רבתי. בינתיים וורשה, קרקוב ויתר ערי פולין לא מצליחות להחליף את ברלין, לונדון או ניו  יורק כמושבות אהובות על ישראלים, אבל אולי בעתיד זה יקרה.

ללא אריזות פלסטיק. סופר ויראלי

הסופרמרקט הראשון בברלין
foto: Bio Company

7. עוד סיפור ויראלי לחלוטין הוא זה שבו עיתונאים גרמנים יצאו בזמן משחקי גביע העולם למייל האוהדים כדי להשתתף בחגיגות המונדיאל אלא שלצורך כך הצטיידו בדגל ישראל. איך נגמר הניסוי? אם לא הייתם בין האלפים שקראו, תוכלו לקרוא עכשיו. ספוילר: זה לא נגמר טוב.

8. עוד ריאיון על הספה ערכנו עם שחף קרבט מלונדון מיד לאחר ההחלטה במשאל העם על יציאת הבריטים מהאיחוד האירופי. הדאגה בקרב ישראלים ששהו באי הבריטי עם דרכון אירופאי היתה גבוהה. מאז נרגעו הרוחות אך העתיד עדיין לוט בערפל בכל מה שקשור ביחסים שבין בריטניה והיבשת. וזה נכון גם לגבי הישראלים ששם. המרואין שלנו חשב שלישראלים התנתקות הבריטים מהאיחוד האירופי יכולה להועיל, לפחות בנושא ההגירה.

9. במאי, הרבה לפני החורף הברלינאי הקשה כבר נשבו הרוחות וקבוצת תלמידים שעלתה על כדור פורח לתיירים גילתה שזה יכול להיגמר מאוד לא נעים. ויראלי כבר אמרנו?

10. בברלין לא חסרות אטרקציות, אבל יש כאלה שננטשו ודווקא בגלל זה הן כל כך אטרקטיביות.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם