מחאה נגד פולקסוואגן בעקבות החלטת החברה לזנוח את השפה הגרמנית

אז איך אומרים פולקסוואגן באנגלית? בשבוע שעבר הודיעה חברת פולקסוואגן כי מעתה והלאה ההתנהלות העסקית של החברה תהיה באנגלית ולא בגרמנית וזאת במטרה לשפר את יכולת גיוס המוחות הכי טובים בענף.

בינתיים מדווח העיתון הכלכלי הנדלסבלט כי קבוצה של אוהדי השפה הגרמנית שקנתה לפני כשנה 200 מניות של פולקסוואגן במחיר של 100 אירו ליחידה החליטה למכור אותן השבוע לאות מחאה על זניחת השפה הגרמנית. המכירה התבצעה לפי מחיר של 137 אירו ליחידה מה שאגב מגלם רווח לא רע בכלל להשקעה שנמשכה רק שנה.

יו"ר הארגון אמר: "למרבה הצער המילים פולקסוואגן והשפה הגרמנית כבר לא הולכים יד ביד. אני מזועזע לראות איך האליטה שלנו מוותרת על התרבות ועל השפה שלנו."

ההיסטוריה תישאר גרמנית

פעולת המחאה של אוהבי השפה הגרמנית לא תשפיע הרבה על הענק הגרמני שערכו בשנה שעברה נאמד בכ-381 מיליארד אירו.

לחברת פולקסוואגן עבר לא פשוט כשמדובר בעם היהודי. בשנת 1998 הקימה החברה קרן פיצוי לכ-1000 עד 2000 יהודים שעבדו בזמן השואה כפועלי כפייה במפעלי פולקסוואגן והחברה האמינה בזמנו כי הם עדיין בחיים. שמעון פרס מונה אז למנהל הקרן.

היסטוריונים טוענים כי לפחות שני שלישים מכוח העבודה של חברת פולקסוואגן הגיע בתקופת מלחמת העולם השנייה דרך עבודת כפייה.

פולקסוואגן הוקמה בשנת 1937 ב-וולפסבורג (צפון גרמניה) ושם עדיין ממוקם המטה שלה. מי שהניח את אבן הפינה למפעל היה אדולף היטלר שהטיל על החברה את המשימה של בניית מכונית לכל גרמני – מה שהפך לחיפושית הידועה.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם