קפה קרנצלר נפתח מחדש ואיתו מגיעה גם רשת סופרדריי הבריטית

0

קפה מיתולוגי שחוזר לפעילות מלאה וחנות אופנה שמציעה את הסניף הכי גדול שלה, שתי פתיחות מענינות השבוע בברלין (באותה הכתובת) והזדמנות למבצעי היכרות

לישראלים הרבים שהגיעו לברלין בשנים האחרונות השם קפה קרנצלר לא אומר הרבה. גם בסיורים בעברית שמועברים בעיר על ידי מספר חברות לא זוכה הקפה המיתולוגי להתייחסות מיוחדת אבל עבור המקומיים שגדלו במערב העיר קפה קרנצלר הוא מוסד שמעורר הרבה נוסטלגיה.

כבר בשנת 1834 הקים מסעדן אוסטרי בשם יוהאן קרנצלר את בית הקפה שלו בשדרת אונטר דן לינדן 25. הסניף ההוא שירת את ברלין במשך מאה שנים לפני שנפתח סניף נוסף בפינת יואכימסטאלר שטראסה במקום בו עמד קודם קפה בשם Café des Westens.

הסניף הראשון נהרס

לקראת סיום מלחמת העולם השנייה בזמן הקרבות האחרונים בתוך העיר ברלין נהרס מבנה הסניף המקורי של קרנצלר ברובע מיטה (היום עומד על אותו השטח בית המלון וסטין גראנד הוטל). דווקא הסניף "החדש" במערב ברלין הפך אז לבית הקפה הפופולרי בעיר ולמקום עלייה לרגל. בסוף שנות החמישים הוסיפו לבית הקפה טרסת גג שאיפשרה בימים חמים ליהנות מקרני השמש. עד לאיחוד העיר בשנת 1989 המשיך קפה קרנצלר להוות כתובת מרכזית לשוחרי הקפה אך מאותה שנה ובעקבות תוכניות פיתוח מאסיביות של האיזור וגילוי מחדש של איזורים במזרח העיר על ידי תיירים נרשמה דעיכה בפופולריות קפה של קרנצלר. 

קפה קרנצלר
בשורה להיפסטרים. קפה קרנצלר

כריכי בריאות לצד עוגות קרם

היום (ראשון) נפתח המקום מחדש הפעם בניהול המומחה לקפה ראלף רילר שאחראי גם למותג קליית הקפה, The Barn. התפריט של קרנצלר החדש יתאים עצמו לברלין של שנת 2016 וכך לצד עוגות קרם וקצפת שהיו סימן היכר של בית הקפה המקורי יוצעו כריכים, סלטים, מוזלי וכמובן קפה. לטובת חגיגות הפתיחה יוצעו במהלך השבוע פינוקים שונים כמו למשל "מאפלס" שהם שילוב בין מאפינס לוואפלים והמילוי שלהם בקרם של עוגת היער השחור יתייחס לעוגה הנפלאה שנמכרה במקום בגלגול ההוא של בית הקפה

הקפה מציע שתי קומות, למטה יהיה בר וטייק אווי. למעלה תוכלו להתרגש מהאווירה החדשה של קרנצלר. מהמרפסת תוכלו להשקיף על הקודאם ולספור אוטובוסים צהובים. מחירים: קפה ועוגה החל משלושה אירו.

גם רשת אופנה חדשה

באותה הכתובת נפתחה אמש חנות חדשה של Superdry – הגדולה ביותר בעולם מבין סניפי הרשת (כ-3800 מ"ר). רשת האופנה הבריטית יצרה סניף שמזכיר מאוד את זה של לונדון ובניגוד לקרנצלר, הכוונה היא לא להביט אחורה אלא דווקא קדימה. מיטב הטכנולוגיות העכשוויות הוטמעו בחנות כך שאם תבקרו בה תוכלו לא רק להתרשם ממסכי ה-LED שיציגו אליכם מכל פינה את הדגמים האחרונים של הרשת אלא גם להשתמש ב-'מראת הפלאים' שתציג על גופכם דגמים שונים שתחפצו בהם ומבלי שתצטרכו ללבוש אותם ממש. כמובן שאת התוצאה המעניינת תוכלו לשתף בפייסבוק או בוואטסאפ עם החברים שלכם וכך לקבל מהם פידבק בזמן אמת על חווית השופינג שלכם. אם הם יאהבו או לא, זאת כבר שאלה אחרת.

כתובת: Kurfürstendamm 21-24, 10719, ברלין

[su_box title="עוד בסביבה" box_color="#c353b1" title_color="0088cc" radius="2"]כחצי קילומטר לכיוון מזרח תמצאו את אירופה סנטר. כ-400 מטר לכיוון צפון-מזרח נמצא גן החיות הגדול של ברלין. תחנות הרכבת אס באן ו-או באן של גן החיות נמצאות מצפון לקרנצלר ואם תלכו עם רחוב קורפירסטנדאם, מזרחה (כ-800 מטרים) תגיעו לבית הקניות של המערב הלא הוא ה-קה.דה.ווה[/su_box]

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם