האמריקאים בברלין לא רוצים הביתה

0

לישראלים בברלין היתה מהדורה מודפסת של 'שפיץ' ולאמריקאים ודוברי אנגלית יש עדיין את Exberliner, מגזין שמביא חדשות וידיעות על אירועים בעיר בשפה האנגלית.

בימים האחרונים, נדיה וואנקאובנברגה העובדת במגזין היא דמות מבוקשת בתקשורת המקומית, כמו גם אמריקאים אחרים שמכריזים על עצמם כמאוכזבים מאוד מהנעשה בארצות הברית או כפי שהם מכנים את ארצם בימים אלה, טראמפלאנד.

"זה כמו התחלה של כהונת נוספת של ג'ורג' בוש. יש כאן הרבה מאוכזבים," אומרת נדיה בריאיון לברלינר צייטונג ומוסיפה כי יוהאנה וולנו, אחת ממקימות המגזין שוקלת לחזור לאירופה אחרי שעזבה לפני מספר שנים לניו יורק.

כבר היינו בסרט הזה

נדיה מזכירה בריאיון כי לא מדובר בפעם הראשונה שבה אמריקאים מוצאים עצמם בדיעה שונה מזו של "העם שלהם". גם בסיבוב ההוא, כשג'ורג' בוש נבחר איימו רבים לעזוב את אמריקה אך רק מעטים עשו זאת בפועל. "בסופו של דבר מדובר בהליך דמוקרטי."

הכתבת שהשתתפה בהפגנת האמריקאים שנערכה ביום ראשון מול שער ברנדנבורג במחאה על בחירתו של טראמפ אומרת כי ברלין היתה ונשארה אטרקטיבית מאוד עבור אמריקאים. למרות התייקרויות וזמן חיפוש ארוך יותר שנדרש כדי למצוא דירה, עדיין מדובר במחירים טובים יותר בהשוואה לניו יורק, לונדון או פריז.

לסוגיית הג'נטריפיקיציה שהברלינאים כבר מדברים עליה זמן רב ובקול רם אומרת הכתבת כי הפערים בתוך אמריקה עמוקים הרבה יותר.

לומדים גרמנית, אבל לאט

על פי הכתבת ישנם כ-16,000 אמריקאים בברלין שהינם בעלי זכות בחירה בארצותת הברית. רובם מגיעים לברלין עם ידיעה של אנגלית בלבד ומצליחים להסתדר כאן. אלה שמבקשים להישאר זמן רב יותר צריכים בסופו של דבר ללמוד גם גרמנית.

ההסבר של נדיה וואנקאובנברגה להגעת האמריקאים לברלין הוא בין היתר שזאת עיר מסבירת פנים ובינלאומית.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם