הישראלית שכובשת את ברלין עם עוגות שכנראה עוד לא ראיתם כמותן

0

סטפני אילוז (31) מישראל היא כוכבת כתבה של עיתון הברלינר צייטונג מאתמול (שישי). אילוז, בת לאם ממוצא צרפתי ואב ישראלי גדלה "בישראל ליד תל אביב" והגיעה לברלין כדי לנסות את מזלה בשילוב של שני תחומים שהיא מתמחה בהם, אמנות ואפייה.

כמובן שלא יכולנו להתאפק ופנינו אל אילוז שסיפרה לנו שהיא אכן ממקום ממש ליד תל אביב שנקרא אשדוד והתנצלה מיד על זה שלמרות שהיא בעיר כבר יותר משלוש שנים לא הספיקה ללמוד את השפה. "למדתי קצת גרמנית כשהגעתי לנויקלן אבל מאז שהתחלתי עם העסק פשוט לא היה לי זמן לחזור לזה…". אילוז היא בוגרת בצלאל והתחילה את דרכה בברלין בתור מעצבת במה ומשם התגלגלה לעוגות.

העוגות של אילוז כמו שאפשר לראות מיד הן לא שום דבר שמזכיר פס יצור של קונדיטוריה רגילה. אפשר לראות את התשוקה שלה לא רק לאפייה אלא גם לפיסול, לאמנות וליצירה. השימוש שלה בעלים ובפרחים אמיתיים כדי לקשט את העוגות הוא לא פחות ממבריק. בינתיים, סיפרה לנו סטפני, רוב הקונים הם Expats – זרים שגרים בעיר – או אנשים מחו"ל שמזמינים עבור החברים או המשפחה שלהם.

אגב, בכתבה של הברלינר צייטונג מתוארת אילוז כמי שמתאימה לפרופיל של הרבה מהגרים שבאים לברלין אם זה מארצות הברית, ישראל או מדינות דרום אירופה. ישנם קשיים רבים שעומדים מול הצעירים האלה, מסביר הכתב ומזכיר תוך כדי שישראל היא לא בדיוק מעצמה בתחום הקונדיטוריה. מילא.

את העוגות של אילוז צריך להזמין כשלושה שבועות מראש (לא שישה כמו שמופיע בכתבה בגרמנית) והמחיר נע בין 60 ל-170 אירו. באתר שלה CakesBerlin שאותו היא מפעילה כבר שנתיים ניתן לראות דוגמאות ליצירות האפויות שלה ולהתרשם מהטיפוס שלה לגובה שכן העוגות המפוסלות שלה נוטות להגיע בקומות.

טופס ההזמנה באתר כולל את גודל העוגה, משמונה חתיכות ועד 45 חתיכות, את הטעם, הזיגוג, והצבעים השולטים. התוצאה היא מין פיצוץ צבעוני שהוא גם עוגה וגם פסל ובכל מקרה לא משהו שנשאר הרבה זמן על השולחן.

לסיום מבקשת סטפני לתקן כמה אי דיוקים שהתפרסמו בכתבה בעיתון הגרמני (כי אין כמו עיתונות ישראלית חוקרת). המטבח שאותו היא שוכרת ובו היא אופה את העוגות נמצא בקרויצברג ולא בנויקלן ובימים אלה היא מחפשת משקיע או שותף כדי לפתוח בית קפה קטנטן. אין לה שום בעיה עם טבעונים (בכתבה צוטטה כביכול שהיא לא מאמינה בעוגות טבעוניות) אבל חושבת שעדיין יש פער בטעמים לפחות בעוגות שהיא עצמה מכינה.

#tbt to the #PopUp opening in August? Do you remember how warm were the days then?.. Pic by @honeymoonpictures ✨

A photo posted by Cakes Berlin (@cakesberlin) on

Rad red wedding cake?

A photo posted by Cakes Berlin (@cakesberlin) on

Chocolate baby, chocolate!!? Special chocolate cakes delivery to Potsdam today??✨

A photo posted by Cakes Berlin (@cakesberlin) on

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם