טיפ ברלין: שווראמה לבנונית בקרויצברג

מאת: רז לירן

לפחות עשר פעמים אכלתי ב-מרוש, מסעדה לבנונית קטנה שהתור אליה תמיד יוצר ציפיה. לנו הישראלים לא מדובר בחוויה יוצאת דופן במיוחד, בסך הכול עוד שווארמה או פלאפל אבל בשביל הרבה גרמנים מקומיים או תיירים זה לא פחות מאירוע.

בשבילי השווארמה של מרוש היא הטובה ביותר בברלין, או לפחות בקרויצברג (לא שיש הרבה תחרות למסעדות מסוג כזה בשכונות מסוימות אחרות). מניסיון כדאי להגיע מוקדם יותר כי אז הם מכינים את השווארמה מבקר. זאת מהעוף פחות טובה לטעמי.

אל תיבהלו מהתורים הענקיים, הרוב פשוט לוקחים והולכים ואם תמצאו מקום לשבת, תרגישו לכמה רגעים בבית – או לפחות במזרח התיכון.

מסעדת מרוש ברלין

המוכרים לא תמיד הכי שירותיים. אפשר לשאול שאלה ולא לקבל תשובה או לשמוע "לא יודע" כי כולם כל הזמן עסוקים בהזמנות. גם השולחנות לא בהכרח נקיים כל הזמן.

זאת בהחלט לא מסעדה לערב רומנטי או לדייט ראשון. (מצד שני, אולי דווקא כאן לדייט עם טוויסט או לדייט שאתם רוצים שייגמר כבר). אבל, אם אתם לא בעניין של רומנטיקה אלא רק להשביע את הרעב ולעשות את זה עם אוכל  טעים ובמחיר שבכל מסעדה אחרת היו גובים מכם רק עבור המים או השירות, אז מרוש היא מקום שתלמדו מהר מאוד לאהוב.

יש גם פלאפל מצוין (קצת פחות מהשאוורמה אבל עדיין טוב מאוד), חומוס לא רע ותה ערבי מרענן שבפלאפליות בישראל בדרך כלל לא הולך ביחד עם האוכל, אבל כאן בברלין הקרה דווקא מתחבר מצוין.

מסעדת מרוש ברלין

Maroush

כתובת: Adalbertstraße 93, Berlin

מודעה

מודעה

יש לכם טיפ מברלין? שלחו לנו

מצאו עכשיו מלונות בברלין

האופציה לתגובות נסגרה בינתיים עבור כתבה זאת