ברלין בחינם: חברת אשראי מציעה ללקוחותיה סיור ללא תשלום באוטובוס תיירים

חברת מאסטר קארד החלה לפני כשבוע להפעיל אוטובוס תיירותי בברלין שיעבור לצד האטרקציות המרכזיות אבל גם יגיע למקומות שאוטובוסים תיירותיים פחות נוטים להיכנס אליהם. יפעל עד אמצע אוקטובר

הנה עוד דרך מעניינת ולגמרי חינמית לגלות את ברלין. בעיר אמנם פועלים הרבה מאוד אוטובוסים שפונים לקהל התיירים והאוטובוס של מאסטר קארד לא שונה מאוד, אבל בכל זאת מנסה להציע משהו קצת אחר.

החברה הקימה חנות יעודית ברחוב Torstraße 95 ברובע מיטה של ברלין שממנה יוצאים הסיורים. עוד לפני שמתחיל הסיור תוכלו לצפות בחוויה וירטואלית של העיר בעזרת משקפי VR מיוחדים, מצגות וידאו 360 מעלות ותמונות. צ'ופר אחרון לפני שעולים לאוטובוס מאפשר לעצב תיק בד פשוט באופן שמזכיר לכם את העיר ברלין ולהדפיס אותו.

עכשיו כשיש לכם תיק וחוויתם קצת מברלין הוירטואלית הגיע זמן לצאת לדרך. האוטובוס שנקרא Priceless Berlin Bus נצבע דווקא בשחור ואולי זה סימן ראשון לחתרנות הקלה שמאחורי הסיור שכן למרות שהמסלול מתחיל בנקודות תיירותיות מובהקות הוא ממשיך גם לחלקים פחות מוכרים של העיר.

ארבע פעמים ביום יוצא האוטובוס בין השעות 12:00 ל-18:00 בערב. אפשר למשל להתחיל בסיור אחד, להפסיק אותו באחת התחנות (יש הרבה תחנות בדרך) כדי להסתובב קצת ואז להמשיך עם האוטובוס Priceless הבא שיגיע כעבור שעתיים.

המסלול, גם שונברג וקרויצברג בפנים

אז הצגתם את כרטיס האשראי שלכם, עליתם למושב באוטובוס השחור ומה עכשיו? האוטובוס מתחיל את הנסיעה ברובע מיטה שמגדיר את ברלין מבחינת האופנתיות שלה, דרך בית שוורצנברג, תיאטרון קמליון וריאטה, חצרות האקשה, אי המוזיאונים, אונטר דן לינדן (היכן שתראו בטח עוד הרבה אוטובוסים של תיירים), שער ברנדנבורג, איזור הממשל החדש, עמוד הניצחון, בית תרבויות העולם ועוד. עד כאן אין הרבה שינוי מהמסלול הנדרש מכל אוטובוס תיירים בעיר.

בכל תחנה שבה האוטובוס עוצר תוכלו להסתכל במפה שבה מצוינות נקודות עניין. בגלל שבכל זאת מדובר בנסיעה שמופעלת על ידי חברה מסחרית אי אפשר שלא להתייחס לזה והחברה דאגה לסמן נקודות שבהן מגיע לנוסעי האוטובוס הטבות והנחות שונות בבתי עסק שנמצאים ממש ליד. בעצם, זאת דרך של מאסטר קארד לעודד אתכם להכיר לא רק את ברלין אלא גם את העסקים שמקבלים מאסטר קארד.

רוצים לעודד אתכם להשתמש באשראי

לנו הישראלים זה עשוי להיראות מעט מוזר אבל צריך לזכור שבגרמניה רק ל-33 אחוזים מהתושבים יש כרטיס אשראי ואחוז העסקאות שנעשות באשראי נחשב לאחד הנמוכים מבין המדינות המפותחות. פה, גם מסיבות היסטוריות, כולם נצמדים לכסף מזומן.

נחזור לטיול שלנו. מה-City West הסיור ממשיך האוטובוס השחור לשונברג וקרויצברג וכולל למשל עצירה בגלייסדרייאק פארק (Gleisdreieck Park) וביקור בשכונת ברגמן. את כל זה מלווה מדריך מקצועי שאמנם לא מדבר עברית אבל ישמח לספר לכם (באנגלית) את סיפורי העיר – לפחות אלה שאפשר לספר תוך כדי נסיעה בין אתר אחד לאחר.

הסידור באוטובוס מזכיר מערכת ישיבה ברכבת, ספסלים משני צדי השולחנות (הצבועים בכחול). מומלץ לנסות את הקומה השנייה של האוטובוס שממנה התצפית מרשימה יותר, מה שנכון לכל אוטובוס תיירים. מהטיול עצמו מומלץ לזכור לא רק את המראות, הקולות והריחות אלא גם את העובדה שרוב הגרמנים שתראו מחלון האוטובוס שלכם ימשיכו להשתמש רק בכסף מזומן ואת זה כנראה שום פינוק או צ'ופר מחברת האשראי לא ישנה. עוד נקודה למחשבה.

להרשמה דרך אתר המבצע (עד 11 באוקטובר)

הירשמו לניוזלטר של זמן מקומי
הירשמו לניוזלטר של זמן מקומי
קבלו כתבות מובילות ישירות למייל
ניתן להפסיק את המנוי בכל זמן

האופציה לתגובות נסגרה בינתיים עבור כתבה זאת

מקומות אחרונים ליפן בעונת הדובדבן

מאורגן ליפן בפריחת הדובדבן
הצטרפו לטיול מאורגן עם איילה גיאוגרפית וגלו את הקסם הנהדר של ארץ השמש העולה 
ספרו לי עוד
טיסות אייר פראנס או קתאי פסיפיק
close-link
Click Me

מקומות אחרונים ליפן בעונת הדובדבן

מאורגן ליפן בפריחת הדובדבן
הצטרפו לטיול מאורגן עם איילה גיאוגרפית וגלו את הקסם הנהדר של ארץ השמש העולה
ספרו לי עוד
טיסות עם אייר פראנס או קתאי פסיפיק
close-link