כשאת חנות הבגדים השנייה בגודלה בעולם, אפשר להצטלם גם ככה לקטלוג

גרמניה ורשת חנויות האופנה H&M הן סיפור אהבה. עכשיו הגרמנים רק צריכים להתרגל (שוב) לרעיון של דוגמניות עם בתי שחי לא מגולחים. כך נראה הקטלוג של אופנת הסתיו של הרשת בוידאו

מי מכן לא מכירה את רשת H&M הפופולרית? בישראל ישנן 19 חנויות, כאן בגרמניה לא פחות מ-418 חנויות, הרבה יותר ממספר החנויות שיש לרשת השבדית במולדתה (145).

קצת כמו סיפור איקאה גם H&M היא הצלחה שבדית פנומנלית. פחות או יותר בתקופה שבה נערכה ההצבעה באו"ם על הקמת מדינת ישראל (רק בשביל למקם אותנו על ציר הזמן) כבר היתה למייסד השבדי חנות ראשונה. הבגדים היו בהתחלה רק לנשים והמסר היה: בואו לקנות, המחירים פה מה זה נמוכים, (אבל בשבדית).

רק עשרים שנה אחרי היציאה לדרך קנתה החברה יצרן אופנה אחר שהתמחה בבגדים לגברים וכך הושלם מיזוג חשוב ונתפרה הדרך להצלחה משמעותית יותר. סניף ראשון מחוץ לשבדיה נפתח בנורבגיה, אחר כך הגיע הסניף בבריטניה וכל השאר היסטוריה.

אי אפשר לעקוב אחרי מספר החנויות

היום יש לרשת כ-4000 חנויות, מספר שצריך כל הזמן לעדכן כי הוא ממשיך לצמוח. 132,000 איש מפעילים את מפלצת הטקסטיל הזאת, שבסוף 2011 היו לה רק כ-2300 חנויות. אחרי inditex חברת האם של Zara מדובר ברשת חנויות הבגדים הגדולה בעולם ולפני Gap האמריקאית.

בתחרות שבין אירופה לאמריקה מנצחת היבשת הזקנה למרות שארצות הברית מכילה את מספר חנויות הרשת הרב ביותר, 445. גרמניה, כאמור, עם 418 מגיעה שנייה בעולם ובהשוואה לגודל האוכלוסייה של ארצות הברית אפשר בהחלט לומר שגרמניה היא המדינה שהכי אוהבת את H&M.

סרט הפרסומת החדש של H&M שיצא ממש עכשיו מהתנור השבדי מצליח להציג מלבד דגמים חדשים לסתיו הקרוב גם פרובוקציה או יש כאלה שיאמרו "תיקון צדק היסטורי" כשהוא מראה דוגמנית שלא גילחה את שערות בית השחי.

הדוגמנית הבלונדינית שצבעה את שיערה בגוון אדום מופיעה בוידאו עם שיער גוף והגרמנים שכבר הורגלו בכוכבות בעלות בתי שחי לא מגולחים, למשל Nena הזכורה לטוב עוד משנות השמונים עם השיר 99 בלונים, בכל זאת מתקשים לעבור לסדר היום מבלי לדווח על הסיפור בעיתונות המקומית.

רוצות לקבל קטלוג מודפס של H&M הביתה? מלאו את הפרטים בעמוד שבאתר הרשת. בשדה הראשון כתבו את שמכם באנגלית, בשדה השני את שם המשפחה, בשדה הרביעי את שם הרחוב, בחמישי את המיקוד, בשישי את העיר ובאחרון את האימייל שלכן. סמנו בתיבה אם אתן מאשרות שברצונכן לקבל את הקטלוג והינכן מעל גיל 18.

המשלוח רק בגרמניה.

האופציה לתגובות נסגרה בינתיים עבור כתבה זאת