הכירו את מאמן השוערים החדש של נבחרת פלסטין, נאהד מחמד משונברג

שיחת טלפון אחת מארגון הכדורגל הפלסטיני הספיקה לו כדי להתייצב לדגל, אבל רק תמורת הסכמה שלא יצטרך לעזוב את ברלין. נאהד מחמד מתכונן לאתגרים

הוא בן 41, תושב ברלין מאז גיל 5 לאחר שהוריו עקרו משכם והגיעו לעיר הבירה הגרמנית. נאהד מחמד הוא דמות אנונימית למרבית תושבי העיר אבל מוכר ואהוב בקרב אוהדי מועדון הכדורגל BSC kickers 1900 בברלין. נאהד פעיל במועדון כבר יותר משלושים שנה והספיק לשחק במשך שנים רבות עד שתלה את נעלי הכדורגלן והפך למאמן.

בין השנים 1992-1994 עמד בשער של נבחרת פלסטין, קודם שהוכרה על ידי פיפ"א וצורפה כחברה בארגון (1998). מלבד פגישה אישית שלו עם יאסר ערפאת ממנו קיבל פרס בתקופת היותו שוער הנבחרת הפך מחמד לאחרונה לסלבריטי ברחוב הפלסטיני. בחודש האחרון בילה במחנה אימונים בירדן עם הנבחרת הפלסטינית וכשחזר דרך מעבר הגבול גילה כי כל מה שהצעירים הפלסטינים רוצים זה לעשות איתו סלפי.

לא עוזב את העיר

"ההתלהבות בצד הפלסטיני בכל מה שנוגע לכדורגל מזכירה את האוהדים של גרמניה ואיטליה," סיפר מחמד בריאיון לעיתון מקומי כאן בברלין. "זאת היתה חוויה יוצאת דופן בשבילי."

על האופן שבו הגיעה ההצעה לאמן את נבחרת פלסטין סיפר מחמד כי תחילה קיבל הודעה בפייסבוק מחבר שהכיר בזמן שהיה שוער הנבחרת הפלסטינית. כמה ימים אחר כך הגיעה ההצעה הרשמית. נאהד ביקש כמה ימים כדי לחשוב על זה ואז השיב בחיוב אבל בתנאי שיוכל להמשיך לחיות בברלין ולהמשיך לעבוד במועדון שבו גדל, 1900 Kickers.

רוב שחקני הנבחרת הפלסטינית גרים בשטחי הרשות כשישנם גם שחקן ממצרים (רמזי צאלח) ושחקן מצ'ילה. החלום של נאהד הוא להפגיש בין נבחרת פלסטין לנבחרת גרמניה. גם את נבחרת ישראל, אומר מחמד, ישמח לראות מולו על המגרש.

האופציה לתגובות נסגרה בינתיים עבור כתבה זאת