העיר באוויר. פסטיבל העפיפונים הענקיים חוזר לברלין בשבת הבאה

רוח? כן. גשם? בבקשה לא. הכול מוכן לקראת אירוע העפיפונים הגדול של ברלין ביום שבת הבא. עפיפונים יש, שטח עצום של 200 אלף מ"ר יש, מבקרים, כמובן. נותר רק להתפלל למזג אוויר מוצלח

בעשרה בספטמבר הם יעופפו כאן. החל מהשעה 11 ובפעם החמישית בברלין חוזר פסטיבל העפיפונים הענקיים לפארק טמפלהוף. בתוכנית עפיפוני ענק מכל רחבי אירופה – ביניהם יצירות בגובה עשרים מטרים ובאורך חמישים מטרים.

מה שהחל כאירוע ניסיוני ונכנס בתוך מספר שנים לספר אירועי החובה של ברלין קיבל כבר את חסות ראש העיר ו-75,000 המבקרים שהגיעו בשנה שעברה מהווים את החותמת שאכן זהו אירוע שלא כדאי לפספס, גם אם טיפוסים עירוניים שמעדיפים את העיר שלהם צפופה ורועשת ונמנעים מיציאה לשטחים הפתוחים.

באירוע שנמשך יום שלם בין 11 לפני הצהריים ועד שמונה בערב יוצג השנה גם "מגה ריי" העפיפון השני בגודלו בעולם. שטחו 1,800 מ"ר והוא שוקל כ-200 קילוגרם.

לא רק באוויר

השנה מנסה הפסטיבל להתעלות על השנים הקודמות עם עפיפוני ענק שלא נראו כאן עדיין, למשל טורבינה באורך 45 מטרים, תמנון באורך דומה וגם לוויתן עצום. גם גיבורים שונים כמו סופרמן, באטמן וסופר מאריו צפויים לעופף בתקווה שתנאי הרוח יטיבו עם גדולתם. דמותו של אלביס פרסלי צפויה לבדר את רעמתה אף היא ומכיוון שמדובר בבמה פתוחה צפויות ודאי הפתעות נוספות.

פסטיבל עפיפונים בברלין
© Stadt und Land Wohnbauten-Gesellschaft mbH

לצד כל העפיפונים שבאוויר יוצג בפסטיבל, על הקרקע כמובן, יריד של מיניאטורות ולצדו מודלים היסטוריים.

הפסטיבל נחשב כאירוע לכל המשפחה. חוץ מלהתפעל מהגודל העצום של העפיפונים תינתן אפשרות גם לבחון את חלקם מקרוב, להביט בקרבות אוויר, להתרשם מפעלולים וליהנות מאירועי בידור משלימים כמו במת מוזיקה והפעלות לילדים. בנוסף מתוכנן גם טורניר כדורגל לנוער ומופע זיקוקין דינור בסוף הפסטיבל.

הפסטיבל ממומן על ידי חברת נדל"ן גדולה מה שאומר שייתכנו גם דוכני פרסום שונים, בכל מקרה, אם תתרכזו בעפיפונים ולא בברושורים ותזכרו שהכניסה חופשית לא סביר שתצאו מאוכזבים.

פסטיבל העפיפונים
10 בספטמבר החל מ-11:00
Tempelhofer Freiheit
כניסה חופשית

האופציה לתגובות נסגרה בינתיים עבור כתבה זאת