ברלין על המים. חמישה מקומות שמוכרחים לנסות לפני שהקיץ בורח

סוף הקיץ כבר כמעט כאן וזה הזמן לנצל את ימי השמש המלאים האחרונים לביקור במועדון על נהר השפרה (בסגנון קאריבי), לישיבה במסעדה על המים, לטיול על אי באמצע הנהר ולשייט במעבורת
מאת תמר גבלינגר

יאאם

יש מספר מועדונים על גדות השפרה, ולמעשה כל אחד מהם אולי מתאים לבילוי רגוע עם מוזיקה ובירה ביד. עם זאת, ביאאם הלכו על קו קאריבי/אפריקאי ייחודי, כולל אוכל קאריבי, מוזיקה ועוד. יש אפילו איפה לעשות כדורעף חופים או מטקות לישראלים הארד-קור. מומלץ למי שכבר עכשיו מתגעגע לריו, וגם למי שחולם יום אחד לשאוף מספיק בוב-מארלי ולשכוח לרגע מצרות העולם.
Yaam
An der Schillingbrücke 3, 10243 Berlin
www.yaam.de/

Spreearche

מסעדה על המים. בדרך כלל, מי שרוצה לאכול על המים בברלין חייב לחכות לספינה שתעגון, לעלות עליה ולקוות שהמטבח סביר שכן במרבית הספינות התיירותיות המטבח בעיקר מחמם משהו שהוכן על היבשה. לא כך במקרה של Spreearche (“תיבת השפרה”). המסעדה הגרמנית הזו מכינה אוכל איכותי למדי. ההגעה? בסירה בלבד, המסעדה עומדת בין השפרה לאגם המיגלזה. גם אם אין בבעלותכם ספינה, תוכלו להגיע. ממעגן שנמצא ליד ה-Mueggelspreekanal יוצאת רפסודה למסעדה כל חצי שעה בערך.
Müggelschlößchenweg 0, 12559 Berlin

אי הנוער

איזה ילד לא חולם על אי-בודד רק שלו? ולא רק כל ילד, גם כל מבוגר שאי פעם היה ילד. אז “אי הנוער” אינו אי-בודד, אבל הוא מקום משרה שלווה, שבו גם אפשר לשכור קיאק, קאנו או סירת פדאלים כדי לשבת על המים ממש. מדובר אי קטן על נהר השפרה, בקצה פארק טרפטו, שמוביל אליו גשר. באי מועדון לצרכי מוזיקה, גן בירה לצרכי מילוי הקיבה והרטבת הגרון ומדורה בסוף שבוע לצרכי שלוות הנפש.
Insel der Jugend
Alt-Treptow 6, 12435 Berlin, Germany

אי הטווסים

אם לנוער יש אי משלו, אז מגיע גם לטווסים. הם הובאו למקום על ידי בית המלוכה הפרוסי, שבנה לעצמו ארמון מצועצע על אי פצפון על נהר ההאפל. חוץ מטווסים, תוכלו גם לראות במקום עדר תאו והרבה ירוק. אל האי מגיעה מעבורת בתשלום מתחנת האוטובוס Pfaueninsel (קו 218, קו היסטורי מיוחד) . על גדות הנהר, מול האי, מסעדה גרמנית טובה.
אי הטוסים
ארמון באמצע האי

מעבורת של ה-BVG

במעבורת של ה-BVG אפשר גם לשוט בלי לאכול וגם בלי לשלם יותר מדי על השייט. ה-BVG מפעיל מספר מעבורות ברחבי העיר, באזורים שנושקים לנהר. מומלצים במיוחד הקווים F10 (מוואנזה לקלאדו); ו-F23 מעל המיגלזה.

האופציה לתגובות נסגרה בינתיים עבור כתבה זאת