החיות בכוננות ספיגה: אפליקציה חדשה תהפוך את הביקור בגן החיות של ברלין לחוויה טכנולוגית

0

חדשות טובות או רעות? אפליקציה חדשה ופורצת דרך תבקש לעזור למבקרים בגן החיות של ברלין להתמצא בשטח אבל באותה עת עשויה לפגוע בחוויה השלווה של שיטוט חסר הפרעות בין החיות

אם עד היום זה נראה כמו מקום שבו אנשים באים לראות חיות בסביבה שמחקה את החיים שלהן בטבע, בקרוב אפשר יהיה לחשוב שאולי בעצם זה בנוי הפוך. אפליקציה חדשה של גן החיות של ברלין מבקשת להחליף את המפה הישנה והטובה, זאת שנהנינו ללכת איתה בגן החיות הגדול ולקפל אותה בסוף היום לתוך הכיס למזכרת, בהדרכה מסוג אחר.

כבר בקרוב, אם תבקרו בגן החיות תוכלו לראות חוץ משימפנזים, אריות, לוטרות, נחשי חנק ופינגווינים גם יצורים על שניים שהולכים עם העיניים בתוך הטלפון הנייד שלהם. האפליקציה שכבר ניתנת להורדה מתגאה בהיותה פורצת דרך. בעזרת טכנולוגיה חדשה בשם Beacon מתבצע זיהוי המיקום של בעלי הטלפונים כך שבמקום לסרוק קוד בכל פעם שנעמדים מול כלוב או מתחם שבו יש חיות, האפליקציה כבר יודעת בדיוק איזה מידע להציג.

לראות את החיות בקוויקי

מלבד אינפורמציה מיידית על כל אחת מהחיות ותמונות שלהן (למקרה שהחיה הלכה לנוח בתוך המחסה המוסתר שלה בדיוק כשהגעתם) ניתן גם לבחור מסלולי טיול, למשל מסלול מהיר של 45 דקות שבו תוביל אתכם האפליקציה בין אטרקציות בולטות. או מסלול של שעתיים שבו תוכלו להתרשם ממגוון החיות הרב בקצב שפוי יותר. יש גם מסלול לימים גשומים שלוקח את המבקרים דרך איזורים מקורים.

לאלה מכם שמחוברים לחיות ספציפיות ורוצים לראות את המטפלים בגן מאכילים אותן, האפליקציה מאפשרת גם את זה. תוכלו לקבוע זמני התראה לשעת ההאכלה של רבות מהחיות בגן ולהגיע לשם בדיוק בזמן.

גן החיות ברלין
אפליקציה חדשה. החיות גם יהנו?

לישראלים שלא שולטים בגרמנית ניתן לבחור גם בשפה האנגלית (או בצרפתית ואיטלקית) כשפות שבהן מועברת ההדרכה. מהבחינה הזאת ההתמצאות בשטח הגדול ובמגוון העצום של החיות אכן צפויה להיות קלה יותר.

גן החיות של ברלין שבו למעלה מ-1500 מינים ו-20,000 חיות נחשב למגוון ביותר בעולם מבחינה זאת. הגן משתרע על שטח של 350 דונאם ומקבל למעלה משלושה מיליון מבקרים בשנה מה שהופך אותו לפופולרי ביותר באירופה ולאחר הפופולריים בעולם. בשנה האחרונה נערכו שיפוצים באיזור הכניסה של הגן – דבר שאמור להקל את הכניסה ואת זמן ההמתנה בקופה.

בברלין גן חיות נוסף בשם טירפארק (Tierpark) ובימים אלה עובדים על אפליקציה דומה שתתאים למבקרים במקום.

להורדה עבור מכשירים אנדרואיד

להורדה עבור מכשירי iPhone

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם