מברלין לפרנקפורט הקטנה בתוך שעה. טיול שבו כנסייה מרהיבה, טיילת וגשר שמחבר בין ארצות

By ProhibitOnions at the English language Wikipedia, CC BY-SA 3.0,
0

בעוד ברלין גדלה בקצב של מאה תושבים ליום, פרנקפורט על האודר מצטמקת לה בקצב של אלף תושבים בשנה. ועדיין מדובר במקום שכדאי לבקר בו. עיר גבול לא רחוקה מברלין עם כל מה שצריך בשביל ליהנות מטיול יום יפה

ממזרח לברלין ובזמן נסיעה אטרקטיבי של שעה בלבד תוכלו לצאת מהעיר הגדולה לטובת עיר קטנה וחביבה שמציעה קצב חיים שונה מזה של ברלין. לחובבי ההיסטוריה נפתח ונספר שכאן נערך ב-1631 במסגרת מלחמת שלושים השנים קרב בין האימפריה השבדית המחוזקת בכוחות סקוטיים לאימפריה הרומית הקדושה – קרב שהסתיים בתבוסה מקומית של האימפריה הרומית.

בזמן מלחמת העולם השנייה הוכרזה העיר כמאחז או מבצר הגנה אל מול הרוסים ולמרות שלא נערכו בה קרבות ב-1945 עם כניסת הכוחות הרוסים ממזרח לתוך גרמניה העיר עצמה שהיתה ריקה מאדם נשרפה.

כיום, פרנקפורט על נהר האודר (בניגוד לעיר הגדולה ומרכז העסקים פרנקפורט על נהר המיין, במערב) לא מציעה יותר מדי ריגושים אבל בהחלט מתאימה לטיול יום שבו תוכלו ליהנות ממספר אטרקציות מעניינות.

פרנקפורט הקטנה נמצאת ממש על הגבול שבין גרמניה לפולין. מעבר לנהר שוכנת עיר פולנית בשם סווביצ'ה שבעבר היתה בעצם הצד המזרחי של פרנקפורט. אחרי המלחמה נעשו שינויים בגבול הגרמני פולני ופולין קיבלה את הריבונות על השטח מצדו המזרחי של הנהר. כיום מחבר גשר מעל נהר האודר בין שתי הערים ששומרות על  יחסי ידידות ומריצות פרוייקטים משותפים ביחד. לישראלים שלא רגילים לחצות גבולות ברגל מומלץ לעבור את הגשר ולו בשביל להרגיש לרגע את הנוחות שבחיים ללא גבולות.

פרנקפורט על האודר
מרכז סחר ימי במאה השש עשרה. פרנקפורט על האודר

אם בכל זאת תבקשו להתרכז רק בצד הגרמני של הנהר כדאי לבקר בכנסיית מרייאן הקדושה שמתגאה בחלונות זכוכית מאויירים מרשימים במיוחד. ממערב לעיר, מרחק נסיעה קצר מצפה חוויה למבוגרים ולילדים בדמות פארק Wildlife Frankfurt שמאפשר לכולם להתקרב אל החיות הנמצאות במקום ולהרגיש משהו קצת שונה מגן חיות רגיל. עוד המלצה היא הטיילת של פרנקפורט על האודר שממנה אפשר להשקיף על הנהר ועל העיר הפולנית הסמוכה. תוכלו גם לרכוב על אופניים, לשתות קפה וליהנות מהשלווה. פעמון השלום, אחד מסימניה של העיר נמצא גם הוא בסמוך.

המשורר היינריך פון קלייסט שחי ולמד בפרנקפורט הוא דמות מרכזית בסיפור של העיר. תמצאו כאן אנדרטה לזכרו, מוזיאון ופארק.

עוד מוזיאון שיכול לעניין את המבקרים בפרנקפורט על האודר הוא המוזיאון לאומנות צעירה השוכן במקום.

איך מגיעים?

ברכבת RE1 מהתחנה הראשית של ברלין Hauptbahnhof.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם