מערכת חדשות ישראלית מחפשת יהודים וישראלים בברלין לכתבה על "החיים תחת איום הטרור"

0

שני כתבים בכירים של מערכת חדשות ישראלית צפויים להגיע השבוע לברלין ולשהות בעיר מיום שני עד יום רביעי. השליחות הקצרה של הכתבים נועדה לצורך הכנת כתבה על "אירופה תחת איום הטרור ומשבר הפליטים".

במערכת החדשות של אחד מערוצי התקשורת הפופולריים בישראל מחפשים יהודים וישראלים מקומיים שיכולים לספר על תחושותיהם, האם המצב הביטחוני ברחבי גרמניה משפיע איכשהו על חיי היומיום או על תחושת הביטחון האישי והאם הקהילה מגבירה את האבטחה סביב מוסדות.

אם אתם מעוניינים להתראיין לכתבה ולהביע דעתכם לכאן או לכאן תוכלו ליצור איתנו קשר. (בחרו: "נושא כללי") או להשאיר תגובה למטה עם פרטי ההתקשרות.

הכתבה האחרונה שהסעירה את הקהילה המקומית היתה כתבתם של דור גליק ומתן חודורוב מערוץ עשר שטענו כי ברלין אינה עומדת בהבטחות שלה וכי נרשמת מגמה הפוכה בקרב צעירים של עזיבת הבירה הגרמנית לטובת יעדים חדשים, לאו דווקא בישראל.

בהקשר זה ראוי גם לציין את אורי אבנרי – שועל עיתונות ותיק במיוחד שפירסם השבוע בהארץ מאמר שבו הוא קורא לצעירים בברלין לשוב לישראל.

במשאלים מקוונים שערכנו בברלין היום לאורך השנה האחרונה (אוגוסט 2015 עד אוגוסט 2016) מתגלה לרוב תמונה הפוכה בה רוב הישראלים החיים בברלין מרוצים מהחיים כאן, אינם חוששים במיוחד ולא מתכוונים לשוב לישראל.

[interaction id="579dbf2bf42bae1574a3c3b6"]

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם