הצעירים עשויים להכריע את משאל העם בבריטניה על הישארות באיחוד האירופי או עזיבתו

0

תעזוב או תישאר? בריטניה שואלת את אזרחיה האם להישאר באיחוד האירופי או לעזוב. תיקו בשלב זה על פי הסקרים

ב-23 ביוני בשעה 07:00 ייפתחו הקלפיות בבריטניה למשאל העם שאי אפשר להמעיט בחשיבותו. 48 מיליון בעלי זכות בחירה יעמדו מול השאלה: האם בריטניה צריכה להישאר באיחוד האירופי או לעזוב. שתי תשובות יעמדו בפניהם: בריטניה צריכה לעזוב ובריטניה צריכה להישאר.

אחוזי ההצבעה הצפויים בפועל הם בין 65 ל-70 אחוז. כדי להצביע יש להירשם מראש ובימים האחרונים חלה עלייה במספר הצעירים בבריטניה שנרשמו להצבעה. נהוג להעריך שרוב הצעירים אוחזים בדיעה פרו-אירופית ובעד הישארות של בריטניה באיחוד מה שעשוי להביא להטיית הכף לטובת הישארות.

כמו בישראל הקלפיות יפוזרו בין בתי ספר ומרכזים קהילתיים ושלא כמו בישראל גם מרכזים דתיים כמו כנסיות למשל יארחו את אנשי הקלפי. יום ההצבעה אינו מוכרז כיום חופש ולכן צפויים "פקקים" בקלפיות בשעות הערב לאחר סיום שעות העבודה. עד לשעה 22:00 יטילו המצביעים את פתקיהם ובמשך הלילה ייספרו הקולות ב-380 מרכזים ברחבי האי הבריטי וגם בכמה מרכזים בצפון אירלנד ובגיברלטר. התוצאות יתנקזו ל-12 איזורי בחירה שיפרסמו אחד אחד את התוצאות.

eu_summit_and_the_brexit__marian_kamenskyזעזוע אפשרי לאיחוד האירופי

במהלך ה-24 ביוני כבר נדע כולנו לאן מועדות פניה של בריטניה. לעזיבה של האי תהיה השפעה על האיחוד האירופי שסובל מזעזועים בשנים האחרונות, החל מהמשבר הפיננסי ביוון, דרך המלחמה באוקראינה ועד לנושא הפליטים המגיעים מאיזורי המלחמה במזרח התיכון ושילובם בחברה.

יורו-סקפטים שמצפים ליציאתה של בריטניה ובהמשך להתמוטטות הרעיון של האיחוד האירופי כולו וחזרה לשיטה הישנה של מדינות עם ביקורת גבולות ומטבע עצמאי צופים בעניין רב אל יום ההצבעה בבריטניה. מולם כמובן כל אותם אלה האוחזים בדיעה שאירופה מאוחדת היא אתגר שמוכרחים להמשיך ולהוביל למען עתיד טוב יותר, כלכלי וחברתי כאחד.

הסקרים נכון לעכשיו עומדים על 51 אחוזים לטובת הישארות באיחוד ו-49 אחוזים בעד עזיבה. אחד מכל ארבעה בריטים לא יודע כיצד יצביע ואי הוודאות גדולה בעיקר כשזוכרים שהסוקרים בבריטניה פיספסו בגדול את תוצאות הבחירות הכלליות בשנה שעברה.

גם אם הבריטים יחליטו בסופו של דבר להישאר באיחוד תמשיך בריטניה לדחוף לטובת הקלות מיוחדות בתחומי ההגירה, הביטחון, הכלכלה החופשית והריבונות.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם