כמה עניינים שקורים בימים אלה בברלין (וכדאי לכם לדעת עליהם)

0

הפולנים בדרך

אליפות אירופה בכדורגל מתקרבת וביום שישי הקרוב תישמע שריקת הפתיחה בפריז במשחק בין נבחרת צרפת לנבחרת רומניה. נבחרת גרמניה תפתח את המשחקים ב-12 ביוני במשחק מול נבחרת אוקראינה. כאן בברלין משלימים את ההיערכות לקראת פתיחת מסלול האוהדים לאורך רחוב ה-17 ביוני בין שער ברנדנבורג ועמוד הניצחון. שלושה ימים לפני המשחק הראשון של גרמניה, כלומר ב-9 ביוני, ייסגר המסלול המיוחד לתנועת מכוניות ותחל ההיערכות לקראת קליטתם של אוהדים גרמנים (וגם המוני פולנים שצפויים להגיע באוטובוסים מפולין) שייהנו מאווירה חגיגית וכמובן גם מהקרנה של המשחקים על גבי מסכי ענק.

סך הכול צפויים במתחם על פי הערכת המארגנים כ-200,000 איש. אחרי הפיגועים בבריסל ובפריז נוקטים כוחות הביטחון בברלין זהירות רבה ובהתאם יוחמרו אמצעי הביטחון, השמירה והאבטחה במקום. לא תורשה כניסה עם מזוודות למתחם, תיקים גדולים או בקבוקים עם נוזלים (מעל חצי ליטר).

בינתיים מי שלא מבזבז זמן הוא קאזים אקבוגה, האמן הטורקי שאחראי ללהיט "is mir egal" שהפך לפרסומת לחברת BVG. אקבוגה משחרר בתזמון מושלם את מה שצפוי להיות להיט המשחקים, לפחות כאן בגרמניה, השיר "דיוטשלנד איז גוטה לנד".

מבחינת מזג האוויר, השבוע צפויים לנו ימים חמים יחסית. ביום חמישי, יום לפני תחילת אליפות אירופה יתקרר מעט מזג האוויר וצפויים גשמים אך בשישי, יום פתיחת המשחקים פוחתים הסיכויים לגשם וצפוי ערב נעים (23 מעלות) שמתאים גם לצפייה במשחק באוויר הפתוח.

מילר מזהיר

הבחירות לבתי הנבחרים של ברלין מתקרבות וייערכו בספטמבר. במקביל ייערכו גם הבחירות לראשות 12 הרובעים בברלין. ראש העיר המושל מיכאל מילר (בתמונה) הזהיר היום כי הוא חושש מהצבעת מחאה של אזרחים שמבוססת על שנאה לזרים ולמהגרים. מילר אמר מוקדם יותר היום כי צריך להבין שהצבעה למפלגות כדוגמת ה-AFD (אלטרנטיבה לגרמניה) מזיקה לברלין גם בהיבט הכלכלי שכן משקיעים זרים לא ישקיעו בברלין אם זאת תאבד את שמה הטוב בכל מה שקשור לפתיחות וסובלנות. ברלין צריכה להישאר קוסמופוליטית, אמר מילר.

36 מפלגות ירוצו בבחירות הקרובות, חלקן בבחירות הכלליות בברלין וחלקן רק ברובעים השונים. 4 מפלגות לא קיבלו אישור ונפסלו מלהתמודד.

ראש עיריית ברלין
By Sebaso – Own work, CC BY-SA 4.0,

דרושים 627 שותפים

מודעה שהתפרסמה בלוח WG-Gesucht ומציעה ל-627 שותפים לבוא ולגור בארמון העיר Stadtschloss תמורת סכום של 523 אירו עושה הדים בכלי התקשורת וברשתות החברתיות אלא שמדובר כמובן במודעה פיקטיבית שמבקשת להביע מחאה על הקושי למצוא דירות בעיר. קבוצת "ברלין לכולם" שאחראית למודעה מציעה חדרים בגודל 46 מ"ר ברחוב Schlossplatz 5 שמיועדים לשוכרים בגילאי 18-60. בעצם המודעה היא הזמנה להפגנה שכן במקום, מול אתר הבנייה ייתכנסו פעילים של הקבוצה (ביום רביעי הקרוב בשעה 19:00) ויביעו את דעתם על המחסור הקבוע בברלין של דירות למגורים מה שיוצר עלייה מתמדת במחירים.

דירות למכירה ברלין
מודעה פיקטיבית

על פי הקומוניקט שפירסמה הקבוצה בברלין יש דרישה בכל שנה ל-20,000 דירות חדשות ורק 9,000 מקבלות אישורי בנייה. המבנה הגדול שעתיד לשמש בין היתר גם כאוסף חללי תצוגה מוזיאוניים יכול היה לשמש למגורים של אנשים שלא יכולים לעמוד בתשלומים של השכירות.

כאן תוכלו להירשם להפגנה

הביאנלה של המטוסים

יריד התעופה ILA שננעל השבוע בברלין נחשב לותיק שבירידים מסוג זה והחל את דרכו ב-1909. השבוע נחתו והמריאו ערב רב של מטוסים ומסוקים והמבקרים הרבים יכלו להתרשם לא רק מהמטוסים ומהטכנולוגיות החדשות אלא גם ממה שלנו הישראלים נראה מעט חשוד וזה שיחה אישית עם הטייסים שחלקו מניסונם. בעוד העין הישראלית רגילה לקולות מעוותים של טייסים ולאפקטים שמסתירים את פניהם הטייסים הגרמנים נהנים מהחופש לדבר עם הקהל ביריד ועם המצלמות ובכך נשבר מעט מהריחוק שאנו רגילים לו.

היריד מתקיים אחת לשנתיים ואם פיספסתם את פעלולי האקרובטיקה או שלא הספקתם להניח את ידכם על מיג 29 תוכלו לנסות שוב בשנת 2018.

רוצים להוסיף ידיעה משלכם? כתבו למייל האדום

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם