קריאה אחרונה לנוסעי האוריינט אקספרס מברלין ללונדון

0

דאטה אנליסט, חוויית המשתמש, ניהול מוצר, ג'אווה, פייתון, בינה מלאכותית, מפתח בענן? קחו קורס אונליין במיטב מקצועות הטכנולוגיה והזניקו את הקריירה שלכם לדרך חדשה. הקורסים (באנגלית בלבד) מתחילים ב- 11 וב-12 בנובמבר. לפרטים הקליקו כאן...


2800 אירו, זה מחירו של המסע לאוהבים ברכבת האוריינט אקספרס הידועה. היציאה בעוד שבוע מתחנת הרכבת הראשית בברלין

אם אתם מברי המזל שיעלו על רכבת האוריינט אקספרס (או בשמה החדש והקצת ארוך מדי וניס-סימפלון-אוריינט-אקספרס) בדרכה מברלין ללונדון דרך פריז, אתם בוודאי כבר ערוכים לנסיעה. כ-188 נוסעים בהם חתנים וכלות ושאר אנשים שבא להם להרגיש מיוחדים יעלו על 18 קרונות, מהם 11 קרונות שינה במסע של יומיים שבו לא יצטרכו לעשות יותר מאשר להתרווח על המושבים, להביט סביב על העיצוב הייחודי, להשקיף מהחלון וליהנות משירות אישי שאף אחד ב-DB לא חושב אפילו להציע לנוסעים.

האוריינט אקספרס שהחלה את דרכה ב-1883 כקו לוקסוס בין פריז ואיסטנבול היתה חלק מרשת של קווי רכבות יוקרתיים. אגתה כריסטי הנציחה אותה בספר "רצח באוריינט אקספרס" כשתיארה את משימת הבילוש של הרקול פוארו שגילה את גופתו של מר ראצ'ט בזמן שהרכבת שעשתה את דרכה מהמזרח ללונדון נתקעה בשלג באיזור מבודד. לאחר מלחמת העולם השנייה נסעה הרכבת בקו שבין פריז לוינה והיתה לרכבת מהירה רגילה. אחר כך קוצר מסלולה לוינה-שטרסבורג. בשנת 2009 לאחר 126 שנות שירות פסק הקו מלעבוד.

אוריינט אקספרס
foto: belmond.com

חברת בלמונד היתה זאת שרכשה קרונות ישנים וחלקים מהאוריינט אקספרס ושיפצה אותם לרכבת חדשה שמבוססת על האגדה של האוריינט אקספרס. כיום נוסעת ה-וניס סימפלון אוריינט אקספרס באירופה כשהקו הידוע ביותר שלה הוא בין פריז לונציה (חמישה ימים). מלבד הויתור של הרכבת על הנתיב האוריינטלי, מסיבות כלכליות, כל השאר אמור להיות דומה מאוד למקור. העיצוב נותר בשנת העשרים של המאה שעברה או לפחות מנסה לחקות את העיצוב ההוא והמלצרים בהתאם לובשים בגדים ומתנהגים לפי קודים שמתאימים לאותה תקופה

בשביל ליהנות מכל ההדר והלוקסוס העל זמניים האלה נדרש כל אחד מהאורחים על האוריינט אקפרס להיפרד מ-2800 יורו. סכום לא מבוטל לחופשה של יומיים ברכבת אבל יש מי שההצעה קורצת לו. בשלושה ביוני תצא הרכבת מתחנת הרכבת הראשית בברלין לכיוון פריז ולונדון. הרכבת הבאה תצא רק שנה אחר כך בארבעה ביוני, 2017.

לאתר האוריינט אקספרס

הירשמו לניוזלטר של ברלין היום

[wysija_form id="3"]

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם