חצי גמר הגביע: האם הרטה ברלין תעמוד בלחץ ובציפיות?

0

ברלין המאוחדת: העיר ברלין שבדרך כלל אינה מתרגשת מכדורגל באופן מיוחד עומדת הערב כולה מאחורי קבוצת הרטה המקומית בניסיון שלה להעפיל לגמר הגביע

בעוד שעה קלה יחל המשחק בין הרטה ברלין לבורוסיה דורטמונד במסגרת הגביע הגרמני בכדורגל באיצטדיון האולימפי כאן בברלין.

הרטה רעבה מאוד לעבור את משוכת חצי הגמר היוקרתית לאחר שההעפלה האחרונה שלהם לשלב זה היתה בשנת 1981. עבור דורטמונד מדובר באפשרות לזכות בתואר השנה לאחר שהודחו מגביע UEFA במשחק נגד ליברפול.

בחמש השנים האחרונות כבר העפילה דורטמונד לשלבים האחרונים של הגביע הגרמני לא פחות מארבע פעמים ועל הנייר נראה כי הניסיון ואולי גם המזל נמצאים בצד שלהם. גם העונה האחרונה היתה טובה מאוד עבור הקבוצה מדורטמונד וקשה לדמיין אותם משחקים ללא התלהבות שיא.

שתי הקבוצות ממוקמות קרוב זו לזו בליגה הגרמנית (מקומות 2 ו-4) אלא שבעוד הרטה צוברת 49 נקודות, לדורמונד 71 מה שעשוי ללמד על הפער לטובת דורטמונד.

בוידאו: המפגש בין הקבוצות בפברואר, בברלין

משחקים עם מעט שערים

במפגש הראשון בין דורטמונט להרטה בחודש אוגוסט גברה דורטמונד 3:1 על הקבוצה מברלין אבל במפגש הנוסף בחודש פברואר הצליחה הרטה לבלום את מכונת ההתקפה של דורטמונד ולהביא למשחק חסר שערים. הניצחון המרשים ביותר של דורטמונד על הרטה באיצטדיון בברלין היה בשנת 2014 אז הבקיעו הצהובים-שחורים ארבעה שערים לרשת של הרטה. בשש השנים האחרונות הובקעו רק שני שערים במפגשים באיצטדיון האולימפי בין הרטה לדורטמונד מה שעשוי אולי ללמד על תוצאה נמוכה שצפויה הערב.

סלומון קאלו
Por John Dobson – originally posted to Flickr as CHELSEA (1) v (2) arsenal, CC BY-SA 2.0,

שני השמות החמים הערב הם סלומון קאלו, שחקן נבחרת חוף השנהב של הרטה שהוא ללא ספק המנוסה ביותר מבין שחקני הקבוצה המקומית ומי שכבר זכה בתארים רבים בשש שנותיו בקבוצת צ'לסי. ובצד של דורטמונד ראמוס הקולומביאני ששיחק בהרטה עד 2014 ונמצא בקו עלייה מבחינת היכולת שלו.

חשש מקריסה

14 השערים שהבקיע קאלו בבונדסליגה השנה ושלושת השערים שכבש בטורניר הגביע הם התקווה של הרטה אל מול חוסר הניסיון של שחקניה במעמדים מסוג זה והחשש כי עודף הציפיות עשוי להיות מתורגם לקריסה אם דורטמונד תצליח להבקיע גול בשלבי המשחק המוקדמים.

בסוכנויות ההימורים מסתכם היחס ב-5.05 לניצחון ברלינאי לעולמת 1.67 לדורטמונד ו-3.84 לתיקו 90 דקות המשחק.

אופטימיות זהירה

ומה אומרים ברחובות ברלין? הנה כמה דעות והערכות של האנשים ברחוב.

ועוד קצת מהאווירה של אוהדי הרטה. האם גם היום ירקדו בברלין?

https://www.youtube.com/watch?v=OYkhHZ1A2Ic

עוד חדשות בעברית מברלין? הירשמו לניוזלטר של ברלין היום

[wysija_form id="1"]

מצאו את המחירים הטובים ביותר למלונות בברלין ובגרמניה

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם