עשרה מוזיאונים שבלעדיהם ברלין לא תהיה אותה העיר

ניקול, כתבת DW באנגלית יצאה לביקור במספר מוזיאונים בברלין ואנחנו לא יכולנו שלא להצטרף אליה. הנה בשבילכם רשימה של תשעה מוזיאונים בהם ביקרה ניקול (מתוך היצע עירוני של כ-200) וגם תוספת צנועה שלנו, רק בשביל לעגל

1:40 מוזיאון הטבע. כאן פגשה ניקול את טריסטאן הטי רקס באורך 12 מטרים שכבר סיפרנו לכם עליו בכתבה השנה. הוא אורח חדש בברלין והיחיד מסוגו באירופה.

אתר האינטרנט של מוזיאון הטבע בברלין

3:04 Neues Museum. קפצנו לאי המוזיאונים. מבין המוזיאונים שנמצאים על האי שבתוך נהר השפרה בחרה ניקול את ה-“מוזיאון החדש” שלמרות שמו מציע תצוגות חשובות משחר ההיסטוריה האנושית. כן, זה המוזיאון שמציג גם את נפרטיטי.

אתר האינטרנט של המוזיאון

3:30 מוזיאון צ’ק פוינט צ’ארלי שנקרא גם מוזיאון החומה (מאואר מוזיאום). זה המוזיאון שיראה לכם איך בדיוק נראתה החומה ואיך ניסו האנשים להבריח את הגבול ממזרח למערב. למשל, בתוך מזוודה, בתא מטען של אוטו, בעזרת כלי תעופה מאולתרים ועוד.

אתר האינטרנט של מוזיאון צ’ק פוינט צ’ארלי

4:05 מוזיאון DDR, גרמניה המזרחית. כאן תוכלו להאמין לשעה קלה שאתם בגרמניה המזרחית של אז ואפילו לנהוג במכונית עממית שכמותה היתה לכל נאמני המפלגה האחת. מדובר בתצוגה אינטראקטיבית ששמה דגש על החוויה של המבקרים. רוצים עוד הצצה? קבלו!

אתר האינטרנט של מוזיאון גרמניה המזרחית בברלין

4:50 בארכיב הבאוהאוז תוכלו להיזכר שבאוהאוז זאת לא רק העיר הלבנה בתל אביב אלא אסכולה עיצובית שלמה שהתפתחה כאן בגרמניה וכוללת גם רהיטי באוהאוז, כלי בית באוהאוז ועוד.

אתר האינטרנט של ארכיב הבאוהאוז בברלין

5:08 מוזיאון Ramones (משמש גם בתור בר). מוזיאון זה מוקדש ללהקה האמריקאית שהניחה את היסודות לפאנק-רוק. למרות שהעיר שהכי קשורה ללהקה היא ניו יורק, הבאסיסט שלה גדל בברלין וכך נכנסה העיר גם למספר שירים של הלהקה. בסופו של דבר הגיע גם המוזיאון לעיר.

אתר האינטרנט של מוזיאון רמונ’ס בברלין

4:22 מוזיאון נקניקיית הקארי. ברלין בלי קארי וורסט היא לא בדיוק ברלין וכעיר שוחרת תרבות מתחייב למצוא בה גם את מוזיאון נקניקיית הקארי שבו תוכלו בין היתר לבחון עד כמה חוש הריח שלכם מפותח. נראה אתכם מבדילים בין עשרה סוגי חרדל שונים…

אתר האינטרנט של מוזיאון הנקניקייה בברלין

5:26 מוזיאון הליפסטיק. (ליפנשטיפט מוזיאום) אוסף פרטי שמבטיח לא למרוח אתכם ולהציג בפניכם את מיטב התוצרת הליפסטיקית אי פעם.

5:53 מוזיאון הטופוגרפיה של הטרור. את הסיור מסיימת ניקול במוזיאון Topography of Terror הממפה את פשעי הנאצים ועומד היכן שעמדה אז מפקדת הגסטפו וה-אס.אס.

אתר האינטרנט של מוזיאון הטופוגרפיה של הטרור בברלין

זהו זהו, כדי לעגל את הרשימה לעשרה מוזיאונים נוסיף אחד שניקול לא ביקרה בו והוא מוזיאון החפצים. במקום תמצאו אוסף מעניין של 40,000 “דברים” מפעם כמו טוסטרים, מכשירי רדיו עתיקים, פותחנים, כרזות ומה לא?

אתר האינטרנט של מוזיאון החפצים בברלין

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם