יליד 2016: פיל במשקל 100 קילו נולד בגן החיות של ברלין

0

פיל חדש לגן החיות של ברלין, הרביעי לאמא קווה

להפתעה הזאת לא ציפו בגן החיות של ברלין. מעט אחרי חצות בלילה שבין סוף 2015 ותחילת 2016 כרעה הפילה קווה ללדת. בדרך כלל בלידות של פילים נערך גן החיות עם צוות של מטפלים ווטרינר כדי לסייע במידת הצורך במהלך הלידה. קווה שכנראה העדיפה את הלידה שלה טבעית ובלי התערבות של בני אדם סביבה עשתה את המלאכה לבדה וילדה את בנה במשקל 100 קילו. משקל זה נחשב לממוצע עבור לידת פילים.

הסיבה שהלידה נערכה ללא התערבות צוות גן החיות של ברלין קשורה לא רק בעובדה שהזאטוט נולד בחג אלא גם בלידה שהתרחשה חודשיים לפני הזמן. למרות הפגות, הפיל התינוק בריא ושלם. ביומיים הראשונים, אגב, דווח הפיל כפילה, טעות שהוסברה בכך שהפיל הצליח לעשות את צרכיו בסתר.

לא יפגוש את אבא

בגן החיות של ברלין שמונה פילים אסיאתיים ושבעה אפריקניים. הפיל החדש שעדיין לא נבחר לו שם הוא הרביעי לאמא קווה. למרבה הצער הוא לא יזכה לראות את אביו, אנקור, אלא אם יוטס באחד מן הימים לגן החיות בפראג, לשם הועבר האב בשנת 2014, מספר חודשים לאחר שעיבר את קווה. כידוע, היריון של פילים נמשך כשנה ועשרה חודשים כשפילים אפריקאים זקוקים לחודש נוסף ברחם אמם לעומת האסיאתיים שיוצאים כבר אחרי 617 יום בממוצע.

בגן החיות של ברלין הנחשב לגדול באירופה והמשתרע על שטח של 1600 דונם שיחררו צילומים של הפעוט מעט אחרי הלידה וביום ראשון הציגו אותו לציבור המבקרים.

אתר האינטרנט של גן החיות

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם