המשימה: סופשבוע בברלין, שלושה ימים ושני לילות, תמורת 250 יורו בלבד

תוכנית הרשת הצרפתית France 4 החליטה להוציא את נגיראן פאל, הכתב שלהם למשימה. נגיראן התבקש לשהות בברלין שלושה ימים ולחזור בשלום לפאריז והכול תמורת 250 יורו. נכון, הדיווח בצרפתית, אבל מה זה קצת צרפתית באוזניים תמורת שפע רעיונות לשהייה זולה בברלין? הנה בשבילכם תיאור ההתגלגלות העלילתית של הכתבה.

בוקר טוב, נגיראן, יוצאים לדרך! נגיראן מקבל ממנחה התוכנית משימה, לצאת לחופשה של שלושה ימים בברלין תמורת סכום של 250 יורו בלבד. הסכום צריך להספיק לנסיעות, לינה, בילויים ואוכל. בתור התחלה נגיראן צריך להחליט אם לנסוע לברלין ברכבת, אוטובוסים או מטוס. נגיראן בוחר לפתוח את החופשה בנוחות עם טיסת מטוס, מה שמוריד לו מהתקציב 80 יורו, עוד בטרם נחת ביעד.

הטיסה מצרפת קצרה ונגיראן שנוחת בשעת בוקר מאוחרת מחליט להשביע את רעבונו בנקניקייה (4 יורו) וקפה (יורו). מעכשיו יצטרך נגיראן להתנייד בעיר ממקום למקום. לברלין מוניטין נהדרים בכל מה שנוגע לתחבורה הציבורית ונגיראן קונה כרטיס “וולקאם ברלין” לשלושה ימים תמורת 28 יורו. הוא לא שוכח לציין שברלין גדולה מפאריז פי שישה ולכן אין מנוס משימוש בכל אמצעי התחבורה באופן משולב.

בתוך העיר בוחר נגיראן להימנע ממלכודות שהעיר מציבה למטיילים מסוגו, למשל מזכרות יקרות מהחומה או סיורים באוטובוס תיירים. הוא נוסע ברכבת העירונית כדי לגלות את האתרים בעצמו כמו למשל שער ברנדנבורג. הוא מתקשה להבין איך זה שבכל הערים יש כיכרות מלאות ביונים ורק לגרמנים יש כיכר מרכזית כל כך שאין בה אפילו יונה אחת לרפואה.

30 יורו ללילה, אבל אסור לך לגעת ברהיטים

הוא נהנה מביקור ברייכסטאג וגונב תמונה חינמית בצ’ק פוינט צ’ארלי. באיזור אלכסנדרפלאץ הוא פוסח על החנויות הרבות והיקרות ומגיע לחנות מיוחדת שנקראת Humana שמציעה דברי יד שנייה תמורת מחירים הוגנים ותוך הבטחה שהרווחים מסייעים למטרות טובות. הוא אמנם מתקשה למצוא פריט לבוש בהתחשב בכך שכל הפריטים הם בטעם “גרמני” או “ברלינאי” אבל בסופו של דבר יוצא משם עם חולצה שעולה 2.5 יורו.

שעת ערב והגיע הזמן לחשוב על הלילה. נגיראן הזמין באינטרנט חדר קטן בדירה פרטית. המחיר מצוין, 30 יורו (60 עבור שני לילות) אלא שהתנאים רבים. הבעלים אוסר על הדייר הזמני להתהלך עם נעליים מרעישות, לעשות מסיבות, לבשל ואם זה לא מספיק ניגראן התבקש גם לא לגעת בריהוט. רק לישון.

לפני שישכב לישון יוצא נגריאן לבלות בעיר. הוא מחפש מקום לא יקר לאכול בו ארוחת ערב והוא מוצא מסעדה תאילנדית (שמתבררת כמסעדה וייטנאמית( שמגישה מנה תמורת חמישה יורו בלבד ובתוספת 3 יורו לקוקטייל.

הלילה עובר בשלום ולמחרת מחפש נגיראן פעילות אלטרנטיבית בברלין. הוא מחליט להצטרף לסיור גרפיטי בעיר שנערך על ידי מדריכה בשפה הצרפתית. המחיר: 14 יורו. בשורה התחתונה, מספרת המדריכה, בברלין שלא כמו בפאריז, המוזיאון נמצא על הקיר, פתוח לעיני כולם.

עם כל הכבוד לאמנות, אי אפשר לטייל על בטן ריקה. נגיראן נוסע לרובע קרויצברג כדי לאכול קבאב לארוחת צהריים. הוא הולך על שתי מנות. אחת תמורת שני יורו (פלאפל סודני) ואחת אצל טורקים תמורת שלושה יורו. אצל הטורקים הוא גם מקבל תה חינם.

סיור ברים בפחות מעשרים יורו

זמן לחזור לעניינים. נגיראן מצטוות אל מדריכה צרפתייה שמספרת על החיים הרגועים בברלין בה לאנשים יש יותר זמן מאשר במקומות אחרים שהיא מכירה. הוא מבקש למצוא בר לא יקר והיא לוקחת אותו לקניון לא רחוק מהמקום בו הם נמצאים. נגיראן חושש בתחילה שהרי בר בתוך קניון זה לא רעיון טוב אבל המדריכה מבטיחה לו שהמדובר בבאר מעולה. הם נכנסים ועולים לתוך בר בקומה גבוהה תחת שמיים פתוחים. הכניסה והמשקה עולים תשעה יורו. סיור הברים ממשיך לעוד שתי כתובות ובסופו של דבר נעצר תקציב הוצאות הערב על 17 יורו.

זמן לשוב לחדר הקטן ללילה אחרון. נגיראן זוכר שאסור לו לגעת ברהיטים ומתרכז בשינת לילה טובה.

את היום האחרון בוחר נגיראן לבלות בשדה התעופה טמפלהוף שהפסיק את פעילותו לפני שנים והיום משמש כמין פארק גדול שבו אפשר לרכוב על אופניים, להעיף עפיפונים וסתם ליהנות משלווה אמיתית של שדה תעופה עצום שאין בו בכלל רעש מטוסים.

זהו, הטיול נגמר. האם הצליח נגיראן לעמוד במשימה? הצליח! וגם נשארו לו קצת יותר מעשרה יורו עודף. אפשר לחזור הביתה לפאריז וכמובן… לישון כמו שצריך.

האופציה לתגובות נסגרה בינתיים עבור כתבה זאת