12 דברים שיפתיעו אתכם בניו יורק

דברים לעשות בניו יורק

מהירה יותר, גבוהה יותר וחזקה יותר. העיר שעבור רבים נחשבת לשווה ביותר בעולם יכולה להפתיע ולא רק באופן חיובי. הנה רשימה קצרה שמציע מארק וולטרס בעל ערוץ היו טיוב וולטרס וורלד

החדר האינטימי שלי

כשתזמינו חדר בניו יורק תגלו שמחירי המלונות כאן יקרים ממש ובנוסף החדרים יהיו קטנים. לזה כדאי להוסיף גם מסי תיירות. בקיצור, זאת לא הולכת להיות חופשה זולה במיוחד, מצד שני, כנראה שלא תשכחו אותה.

ניו יורק בלי לשלם

למרות הנאמר לעיל אפשר לגלות את ניו יורק עצמה גם בזול אם רק בוחרים את האתרים החינמיים או הזולים שיש בעיר. אפשר ללכת לאורך השדרה החמישית, גרנד סנטרל סטיישן, לעצור ליד אתר ההנצחה למגדלי התאומים, לבקר במוזיאון לאמנות מודרנית, לצעוד בסנטרל פארק ועוד הרבה… אם מארק וולטרס שהיה בכל מקום בעולם מראה התלהבות כזאת, תהיו בטוחים שהוא לא משחק. הוא מתכוון לזה.

כמה אנשים

ניו יורק מפורסמת גם בזכות הכמות העצומה של האנשים שבאים לבקר בה והיא אחד היעדים המובילים בעולם. מארק וולטרס לא מציין זאת בוידאו אבל בעיר נרשמו בשנה האחרונה יותר משנים עשר מיליון לינות של תיירים. יש כאן הרבה מאוד אנשים וכשתגיעו – למרות שהתכוננתם לזה וידעתם שכך זה בעיר – אין ספק שעדיין תופתעו מהכמות ומהגודש שממלאים את הרחובות.

איזה נחמדים הם

הניו יורקרים ידועים כחצופים ולא איכפתיים אבל זאת לא האמת. כשתגיעו תגלו אנשים מגניבים שפשוט ממהרים כל הזמן. הם צריכים לשלם הרבה בשביל הדירות הקטנות שלהם ותמיד נמצאים בדרך לפגישה. כשתיירים מעכבים אותם בדרך לעבודה, הם יכולים להתעצבן. אבל בשיגרה, אם תפנו אליהם בשאלה, תגלו את הצד מסביר הפנים שלהם.

פיפי במלון

אין בעיר מספיק שירותים ציבוריים ראויים, מזהיר מארק וולטרס ולכן העצה שלו היא שעדיף שתשתמשו בשירותים במלון שלכם לפני שאתם יוצאים לטייל. אם אתם סומכים על השירותים במקדולנד'ס או בסטארבאקס, קחו בחשבון שגם אלה מתלכלכים במשך היום ולא תמיד אפשר ליהנות בהם מרמת ניקיון סבירה. מה בכל זאת אפשר לעשות? להיכנס למוזיאון קרוב. בדרך כלל מתקני השירותים שם מתוחזקים ברמה סבירה יותר.

לא חסרה דבר

יש הרבה הזדמנויות תרבותיות בניו יורק ולכל גיל, מילדים ועד מבוגרים. מארק וולטרס לא מפרט יותר מדי אבל ברור שהעיר מציעה יותר מסעדות, ברים, תיאטראות, מוזיאונים ואתרים איקוניים מכל עיר אחרת בעולם וביתרון מרשים.

Goose bumps

כשתראו את קו הרקיע של ניו יורק בפעם הראשונה (או השנייה או העשירית…) תחטפו שוק. צמרמורות בכל הגוף מובטחות. גם טיילים מנוסים כמו האיש החביב בוידאו (למטה) מודים שהעיר עושה להם את זה. היא תעשה את זה גם לכם. לא תצליחו להתחמק מזה.

כריך יקר

כמו בכל אמריקה אין בעיה לשלם בכרטיסי אשראי אבל בכמה מקומות בניו יורק, בעיקר כאלה שימכרו להם כריכים וחטיפים תופתעו לגלות שאין אפשרות לשלם באשראי ואם אתם צריכים הפתעה נוספת אז לחלק מהם יש מכשיר כספומט צמוד שבו העמלה גבוהה במיוחד.

רכבת לא קלה

חווית הרכבת התחתית יכולה להיות חיובית בסך הכול אבל כדאי לזכור שמערכת התחבורה הזאת כוללת הרבה מספרים וצבעים שיכולים לבלבל כל אחד. כדאי להוריד אפליקציה שתעזור לכם להתמצא. חשוב גם לדעת מתי התחנה שלכם מגיעה ולא לפספס.

שיואו, איזה ריח

ניו יורק היא לא רק צבעים וקולות והרבה אנשים. ניו יורק היא גם פרצי ריחות לא הכי נעימים. זה לא קורה כל הזמן ובכל מקום אבל מדי פעם גם אתם תתקלו אולי באותם ריחות שמזכירים למארק וולטרס… טוב, עדיף לא לפרט.

ברוקלין?

השוק הכמעט אחרון היא העובדה שניו יורק היא לא רק מנהטן, יש חמישה מחוזות וכדאי להכיר את כולם.

בין דמעה לסלפי

הגענו לסעיף האחרון ברשימה של מארק וזוהי האנדרטה העומדת על גראונד זירו ומנציחה את האסון הגדול שבו הופלו מגדלי התאומים. תראו אנשים שעומדים לידה ומזילים דמעה וכמובן, איך לא, גם כאלה שחושבים שהדבר הכי חכם לעשות זה להריץ תמונות סלפי מטופשות.

הנה הוידאו המלא