11 דברים שידהימו אתכם באירלנד

אירלנד למטייל

מארק וולטר הגורו שלנו לענייני טיפים על מקומות בעולם חוזר עם וידאו חדש. הפעם הוא מספר לנו (ולעוד כמה מאות אלפי עוקבים ב-יו טיוב) על הדברים שהכי הפתיעו אותו בביקור האחרון שלו באירלנד

כמה הם מקללים

הם מקללים בלי סוף. לכולם יש "פה של מלח". גם אני לא צדיק כשמדובר בקללות, אומר מארק, אבל בהשוואה אליהם, זה כלום. האירים מקללים בכל מצב ללא הבדל מין, גיל או מעמד חברתי. הקללות יוצאות באופן טבעי כחלק מאוצר המילים שלהם.

כמה הם אומרים סליחה

לכאורה סעיף שסותר את הקודם אבל על פי מארק זאת בעצם אותה החבילה. כשם שהאירים מקללים באופן טבעי כך הם גם מקפידים להתנצל בכל אירוע ובכל הזדמנות. לכל מקום שתפנו תשמעו מישהו מבקש מכם סליחה על משהו.

כמה הם חברותיים

האירים הם סופר חברותיים, קובע מארק. "הלכתי עם חבר ברחוב ושאלנו זה את זה לאן כדאי להמשיך ומישהו פתאום עצר כדי לייעץ לנו. בכל מקום שבו עברתי פגשתי אנשים נהדרים. ידהים אתכם כמה הם חברותיים."

כמה הארץ שלהם ירוקה

היופי הטבעי של אירלנד יגרום לכך שתרצו לעצור שוב ושוב בצד הדרך או בזמן הטיול ולצלם. זאת ארץ מבורכת מבחינת הנופים והכול סביב ירוק. בהקשר זה מוסיף מארק וולטר כי אמנם יורד הרבה גשם באירלנד אבל זה לא אומר שיורד גשם כל יום או כל דקה.

כמה פעמים יזכירו לכם שנוהגים בצד שמאל

זאת לא רק העובדה שהם נוהגים בצד שמאל כמו מספר הפעמים שתקבלו עדכון לגבי זה. כבר בשדה התעופה, ביציאה ממנו, בדרכים, בתוך האוטו בזמן שאתם מפעילים את הג'י פי אס וכנראה בעוד כמה הזדמנויות תקבלו תזכורת שכאן נוהגים בצד שמאל. עוד טיפ קטן שמארק נותן בעניין הנהיגה באירלנד זה שיהיה לכם קשה למצוא רכב אוטומטי בסוכנויות ושלפעמים תצטרכו לשלם יותר כדי להבטיח מכונית עם הילוכים אוטומטיים.

כמה הדרכים צרות

למרות שבהחלט יש כבישים מהירים ורחבים, בהרבה מקרים תיתקלו בדרכים קטנטנות ואפילו מפחידות כי אתם גם נוהגים בצד הלא נכון של הכביש וגם צריכים להתמודד עם הכביש הצר והמתפתל. סעו לאט…

כמה האוכל זה לא מה שהיה לפני עשר שנים

האוכל האירי שתגלו בביקור הקרוב שלכם טעים למדי. זה משהו שהשתנה כי לפני עשר שנים זה לא היה ככה. זה כבר לא רק תפוחי אדמה שמוגשים לארוחה. יש היום מסעדות נהדרות גם בערים הקטנות ובעיירות. לחם הסודה, ארוחת הבוקר האירית עם הנקניקיות וכן גם הדברים המסורתיים שתמיד מחכים לכם יפתיעו אתכם לטובה.

כמה הפאבים הם חלק מהתרבות

עוד דבר שידהים אתכם היא תרבות הפאבים. בפאב תפגשו אנשים חדשים, תקבלו מידע, תיהנו ממוזיקה לייב בסופי שבוע. זה חלק מהחיים פה וכנראה חלק שאי אפשר בלעדיו.

כמה הטעם של הגינס שונה

בירה גינס באירלנד זה משקה אחר לגמרי והרבה יותר טוב מאותו הגינס בכל מקום אחר. גם הוויסקי ומרפי יתנו לכם חוויה אחרת. לפחות על פי מארק מדובר בהבדל גדול בטעמים שיגרום לכם להתאהב בהם מחדש.

מספר שרידי הטירות

טירות הרוסות תוכלו לראות בכל מקום באירלנד. אבל לא רק טירות אלא גם שרידים של ישובים ואפילו כאלה מהתקופה הניאוליטית. מדהים לחשוב על זה, אומר מארק, שאנשים חיו ובנו פה באותם תקופה שבה נבנו הפירמידות במצרים, למשל, או קודם.

כמה זול לנחות פה

יש סיבה למה כל כך הרבה תיירים מגיעים לאירלנד חוץ מהאנשים הנחמדים, הנופים, הבירה המעולה וכל יתר הדברים המדהימים וזה המחיר. הגעתי משיקגו ב-500 דולר במקום מחיר כפול לגרמניה או לפריז, מספר מארק ומזכיר שמאירלנד אפשר להמשיך בקלות עם ריאן אייר לכל יעד באירופה. כשאנשים מחפשים מקום בתקציב, מסכם מארק שכבר היה בכל מקום באירופה, אירלנד היא הבחירה הטבעית ביבשת. בכסף שתחסכו תוכלו להישאר עוד כמה לילות.

הוידאו המלא

השאירו תגובה