10 סיבות לצאת לרילוקיישן כבר בשנה הבאה

רילוקיישן

קיבלתם הצעה מהבוס לצאת לרילוקיישן? אחרי השוק הראשוני והשמחה בדרך כלל עולות ההתלבטויות. כדי לעזור לכם להחליט, הנה עשר סיבות לא רעות בכלל להגיד לבוס שלכם, כן.

בגלל שלא תקבלו עוד הצעה כזאת

כדי שחברה תחליט לשלוח עובד לרילוקיישן היא צריכה בעצמה להיות בטוחה שזהו הצעד הנכון בשבילה. להעביר עובד עם המשפחה שלו (ועם הדירה) מארץ לארץ זה לא רק עניין של עלויות, זה גם עניין של די הרבה פרוצדורה. אם כבר בחברה שלכם הגיעו למסקנה שזה מה שדרוש להם ופנו אליכם כי חשבו שאתם האדם הנכון לצורך המשימה, כדאי לכם לזכור, דווקא עכשיו כשאתם תחת ההשפעה הנעימה של ענני המחמאות והתחושה העצמית הבטוחה: הסיכוי שתקבלו עוד הצעה כזאת הוא די נמוך. אם קיבלתם, קחו ותגידו תודה, לאלוהים, לבוס ולאישה או לבעל שמוכנים להצטרף למסע.

בגלל שאנחנו מכירים עוד כמה שהיו בכיף מתחלפים אתכם עכשיו

לא בדקנו את זה סטטיסטית אבל על כל עובד שמקבל הצעה לרילוקיישן יש לפחות מאה (או אלף) שלא מקבלים הצעה כזאת. לפעמים, ההזדמנות הכי מרגשת עבור עובדים בישראל זה לעבור מהסניף של נתניה (שעה נסיעה כל בוקר) לסניף של ראשון (רק חצי שעה נסיעה כל בוקר, איזה כיף). כשזה מגיע לעומת זאת לרילוקיישן אמיתי, החלפה מוחלטת של התפאורה, מזג האויר, השפה והכסף שבו אתם מקבלים את המשכורת, העניין גובר והרבה יותר אנשים מסתקרנים לגלות במה מדובר. אם יש לכם ספק, פשוט תשאלו כמה אנשים מסביבכם, מה הם היו עושים לו הוצעה להם משרה עם רילוקיישן. כל עוד היעד הוא אטרקטיבי, כמו אמריקה למשל, הרוב יגידו לכם שהם היו עפים על זה.

כי אתם במקצוע הנכון

על טעויות משלמים אמר פעם חכם סיני שאנחנו לא יודעים במה הוא עבד אבל כנראה לא בהיי טק. אם השכלתם לבחור לפני עשור או יותר את המקצוע הנכון שמציע אפשרות לרילוקיישן מותר לכם לטפוח לעצמכם על השכם. רוב רובנו בחרנו במקצועות שלא מאפשרים לקבל את החסות של העבודה בדרך לחיים בחו"ל. מעבר ממדינה למדינה הוא סיפור לא קל ממילא והוא הופך הרבה יותר מסובך וקשה כשאין את המטרייה המגוננת של מקום העבודה. זה מתחיל ובטיפים ומידע מבפנים, ממשיך ביעוץ המשפטי של עורכי הדין של החברה, עובר דרך נושא הביטוחים הרפואיים שמוסדר עבורכם ומגיע אפילו לאריזת תכולת הבית ושליחתו במכולה ליעד על חשבון תקציב הרילוקיישן שהחברה הקצתה לכם.

בגלל הגיל

אלא אם אתם מאלה שהופכים יותר צעירים מיום ליום, כדאי לזכור שיש פה גם חלון הזדמנויות – אמנם די רחב – שצריך לנצל. רילוקיישן בשנות השלושים והארבעים לחייכם הוא אידיאלי ומכיוון שהחמישים הוא הארבעים החדש אז כן, גם אז אפשר. אחרי גיל 60 אנחנו מדברים כבר על ז'אנר שונה שאפשר לכנותו פנסיונרים בחו"ל. אם אתם מרגישים שאתם יכולים לעשות את זה עכשיו, אל תדחו לעוד חמש או עשר שנים.

בגלל חוויית הנהיגה

הישראלים נוסעים כולם במכוניות מרצדס ואפילו לא יודעים. מחיר של מכונית משפחתית בישראל הוא כמו מרצדס בגרמניה. רילוקיישן לגרמניה, למשל, יאפשר לכם לא רק לשלם על מרצדס אלא ממש לנהוג באחת. המיסוי הגבוה על מכוניות בישראל מוריד את כל הנהגים ברמה אחת כשמדובר בסוג האוטו שאותו הם בוחרים לעצמם. רילוקיישן לכל אחת ממדינות העולם המפותח יבטיח שדרוג משמעותי בסוג המכונית שאתם יכולים להרשות לעצמכם או פשוט חיסכון בעלות שלה. גם הדלק בארצות הברית זול יותר. נושא נוסף שהוא בעצם אותו נושא זה הכבישים. לא שבישראל הכבישים גרועים אבל הם נגמרים די מהר ברגע שאתם לוחצים על הגז. אם בא לכם לנסוע במשך שעות בלי לראות שלט עצור גבול לפניך, גם כאן הרילוקיישן יכול לשחרר איזה מחסום.

רילוקיישןבגלל הבית

הנדל"ן בישראל עולה הרבה. לא כמו בבריטניה אבל הרבה פחות ממה שהוא עולה ברוב רובה של ארצות הברית. רילוקיישן לארצות הברית פירושו שתוכלו בפעם הראשונה לדמיין את עצמכם קונים בית מהמשכורת שלכם ובלי עזרת ההורים. בדרום ארצות הברית תוכלו להשיג בית פרטי עם חצר ענקית בפחות ממיליון שקל. נסו לקנות במיליון שקל משהו בישראל. כאילו זה לא מספיק אז גם המשכורות באמריקה גבוהות יותר. אם קיבלתם הצעת רילוקיישן ככל הנראה מדובר בשדרוג של השכר שלכם שישולם מעתה בדולרים. בקיצור, מספר המשכורות שתידרשו לחסוך לצורך קניית בית מצטמצם באופן ניכר.

בגלל החברים

אחד החששות ממעבר למדינה אחרת הוא אובדן החברים. סביר בהחלט שכשאתם גרים רחוק, תשמעו פחות מחלק מהחברים שלכם. זה לא אומר שתאבדו את כל החברויות שיצרתם. חברים אמיתיים יישארו חברים שלכם גם אם תחזרו לישראל אחרי עשר שנים באלסקה. הכימיה והזיכרונות המשותפים לא הולכים לשומקום. אם תרצו, הרילוקיישן הוא כלי כדי לגלות מי מהחברים שלכם הוא חבר אמיתי שנשאר כזה גם כשאתם רחוקים ומי יצר אתכם חברות רק כי זה היה נוח בסביבה הקרובה שבה גרתם.

בגלל המשפחה

הסעיף הזה מתחלק לשניים. להורים שלכם ולילדים שלכם. בעוד הילדים יעברו ממדינה למדינה כאילו שמדובר במעבר מג'ימבורי לג'ימבורי ההורים שלכם עשויים להרגיש כמי שנשארו מאחור. מרגע המעבר לארץ רחוקה, הקשר עם הנכדים מצטמצם עבור ההורים שלכם לחוויה שמתרחשת בסקייפ או בוואטס-אפ ולא בחיים האמיתיים. מכיוון שאנחנו לא מאמינים שיש תחליף למגע ולקירבה אנושית זהו בהחלט הסעיף המבאס מכולם. ובכל זאת גם כאן צריך לחפש את החיובי. בדרך כלל הטיסות לביקור בארץ הן על חשבון הרילוקיישן, לפחות בתחילת הדרך. ההורים של היום יותר ספורטיביים מההורים של פעם כשמדובר בביקורים בחו"ל (בדור של סבא שלכם, מי היה טס לבקר את הנכדים?) והתקשורת, גם אם היא לא מושלמת, עולה היום מעט או אפילו חינמית.

חוץ מזה, כשתהיו רחוקים, תלמדו להעריך את המשפחה שלכם באופן מיוחד. זה משהו שאי אפשר להבין כשנמצאים כל הזמן ביחד וקרובים זה לזה.

בגלל אלה שחזרו משם

רוב האנשים שחוזרים מרילוקיישן לישראל מספרים על תקופה חווייתית ויוצאת דופן. משהו שהם לא היו מוותרים עליו בשום פנים ואופן. חלק מהחיים ומהזהות שלהם. כמובן שגם להם היו קשיים במהלך הדרך ובדיוק כמוכם, התלבטויות וחששות לפני היציאה לדרך. בכל מסע אמיתי קיימים אותם השלבים הפחות נעימים אבל בחישוב כולל או במבט עם פרספקטיבה כמעט כולם יסכימו שאם יוצאים מגיעים למקומות מופלאים.

כי אתם תמיד תצטערו אם תגידו לא

ואחרי כל מה שנאמר עד כה אתם בטח שואלים את עצמכם, מה אם זה לא יסתדר? מה אם אני לא אמצא את עצמי? אולי עדיף שאישאר כאן בסביבה המוכרת? השתגעתי בגילי לנסוע עד אמריקה ועוד לשלוש שנים? מה רע לי פה בעצם? כל המחשבות האלה ינסו להסית אתכם מהדרך והאופן הנכון, לדעתנו, להתמודדות איתן הוא להבין שברגע שהרילוקיישן מתחיל ואתם בתוך מציאות חדשה, הן צפויות להיעלם אחת אחת. המחשבה היחידה שתישאר אתכם עוד הרבה היא דווקא זאת ההפוכה, במקרה שסירבתם להצעת רילוקיישן. איך החיים שלי היו נראים לו הייתי אומר כן.