10 דברים שיפתיעו אתכם בטיול לפורטוגל

טיול לפורטוגל
מארק וולטרס מערוץ היו טיוב הפופולרי למטיילים וולטרס וורלד גר בפורטוגל חמש שנים בעבר (וגם טייל בערך בכל מדינה על הפלנטה) והוא בהחלט סמכות כדי לקבל ממנו כמה טיפים לגבי ביקור בפורטוגל. הנה כמה אמיתות שיפתיעו אתכם בעיקר אם זאת הנחיתה הראשונה שלכם במדינה החמימה והמזמינה הזאת

במסעדה הכול עולה

באיטליה אולי נפגשתם עם המנהג הזה הקרוי Coperto. המלצר מניח על השולחן שלכם לחם, חמאה, זיתים ושאר הפתעות עוד לפני שהחלטתם מה אתם רוצים לאכול. גם כאן בפורטוגל תקבלו טעימות מקדימות וגם כאן לא מדובר בשירות של המסעדה אלא בפתיח שעולה לכם כסף. אמנם יש מקומות שזה לא עולה, אבל בהרבה מקומות אחרים תידרשו לשלם. כמובן שאפשר להחזיר או לוותר אם אתם לא מעוניינים בתוספות האלה ובכל מקרה, אתם צריכים להיות ברורים בנושא, אחרת החשבון שלכם יתפח.

יש להם שעות משלהם לארוחות

בפורטוגל המסעדות סוגרות את המטבח בין שלוש לשבע בערב. אם אתם אוהבים לאכול ארוחת ערב מוקדמת (או ארוחת אחר צהריים מאוחרת) תצטרכו לחפש איזורים תיירותיים יותר שבהם שעות הארוחות אינן מסורתיות. זה לא אומר שהמסעדות עצמן נסגרות בשעות אלה, אבל המגוון המוגש בין שלוש לשבע מצומצם יותר ותצטרכו להסתפק במנות ביניים קטנות.

לא המטאדורים שהיכרתם

קרבות השוורים בפורטוגל שונים מאלה בספרד. לוחמי השוורים המקומיים נכנסים לזירה עם השור ומנסים לתפוס אותו לאחר שהוא תוקף אותם. אם אתם לא מאמינים, צפו בוידאו הזה.

https://www.youtube.com/watch?v=pRzPPThS_M0

הם מעשנים

המקומיים אוהבים לעשן פה. מחוץ למשרדים, ליד בתי הקפה, ברחוב, בכל מקום. אם אתם מגיעים כמו מארק וולטרס מארץ שבה יש חוקים מתקדמים נגד עישון העובדה הזאת תפתיע אתכם. בתור ישראלים זה אולי יפתיע אתכם פחות אבל עדיין סביר שתגלו קצת יותר עשן סביבכם אפילו בהשוואה לתל אביב.

המלונות הזולים יעלו לכם ביוקר

אין הרבה מלונות טובים במחירים נמוכים כמו בגרמניה או אוסטריה למשל. מה שכן מומלץ כאן הם ההוסטלים ובמיוחד בליסבון. יש כאן הוסטלים מהטובים בעולם. אופציה נוספת היא אירוח משפחתי.

אי אפשר לסמוך על השעון

מושג הזמן פה שונה. רוצים לקבוע עם חברים לארוחה? מושג הזמן שונה פה. אם אומרים לכם בואו נאכל בשבע, תתכוננו להתחיל לאכול בשמונה לכל המוקדם.

כולם פה נהגי מירוצים אמיציים

בניגוד להתנהלות האיטית והנינוחה בפורטוגל, כשזה מגיע לכביש הכול משתנה מהקצה לקצה. הנהיגה כאן היא כמו במרוצי ראלי. לא משנה איפה אתם בפורטוגל, בכל מקום תרגישו כמו בתוך מירוץ. גם נהגי המוניות יגרמו לכם להרגיש שעוד רגע אתם הולכים למות. היזהרו גם לא ללכת קרוב מדי לקצה הכביש והקפידו להרחיק את הילדים מהסכנה.

מוכרים פה סמים (בכאילו) לכל אחד

כשתבואו לליסבון יציעו לכם רוכלים מקומייים מוצרים מבוקשים כמו משקפי שמש, למשל. כשתגידו שאין לכם צורך תקבלו במקום הצעה לקנות חשיש או מריחואנה. גם אם לא מדובר בסמים אמיתיים, כדאי להימנע מסחר עם אותם אנשים.

ממש זול כאן

יוקר המחייה בפורטוגל יכול להיות נעים לכיס שלכם. כשאתם כאן, בירה קטנה תעלה רק אירו אחד, בארץ מערבית באירופה (אם מתעלמים לרגע מהעובדה שפורטוגל היא הכי מערבית באירופה מבחינה גיאוגרפית) זה יכול לעלות פי כמה וכמה.

וגם חלק…

אבני המדרכה הקטנות שמרכיבות ביחד את הפסיפס הגדול שעליו אתם הולכים עשויות להיות חלקלקות. עם עקבים זאת משימה כמעט בלתי אפשרית לא להחליק. היזהרו בעיקר כשיורד גשם.

מארק וולטרס, דברים שיפתיעו אתכם בזמן טיול בפורטוגל