10 מדריכים שיקחו אתכם לסיור בעברית ברומא

סיורים ברומא בעברית

רומא היא לא רק העיר הנצחית אלא גם יעד תיירות נצחי עבור ישראלים. לאורך השנים החלו לפעול כאן חברות ומדריכים שמציעים סיורים מגוונים בעברית. קבלו את הרשימה הכי טובה שהצלחנו להרכיב בשבילכם

ינון דותן – דונה רומא עם דותן בוותיקן

ינון דותן הוא מדריך מנוסה שמתמחה בסיורים בותיקן, סיורים קולינריים ברומא, וסיורים באסיזי בחבל אומבריה, מרחק של כשעתיים מרומא.

בסיורים הקולינריים, בוקר או ערב, תוכלו לטעום ולהנות עימו מהקולינריה המשובחת ברומא, בשכונה אותנטית ולא תיירותית. תוכלו גם להצטרף אליו לוותיקן כסיור בפני עצמו או כהמשך לסיור קולינרי בבוקר. חיבור בין סיור קולינרי לסיור בוותיקן הוא שילוב אהוב על מטיילים ישראלים ולמי שמעדיף אפשר ליצור חבילה של ותיקן וסיור קולינרי בערב.

מלבד הדרכה מקצועית בעברית בותיקן שכוללת את הקפלה הסיסטינית והבזיליקה של פטרוס הקדוש, תוכלו להיעזר בינון כדי לקבל ממנו מידע על מסלולים וטיפים למטיילים ברומא וכמובן להתייעץ עימו בעניין הטיול שלכם.

סיור קולינרי ברומא עם ינון דותן (ראשון מצד משמאל למטה)
סיור קולינרי ברומא עם ינון דותן (ראשון מצד משמאל למטה)

אם אתם בכיוון של חבל אומבריה היפהפה של איטליה אז גם שם תוכלו להכיר את העיר אסיזי בהדרכתו, כולל אפשרות לטעימת יינות ביקב, שמני זית ועוד. הסיורים במקום מיועדים לקבוצות קטנות ומתואמים אישית אליכם לפי הצורך. הסיורים ברומא ובאסיזי מתאימים גם לילדים ובני נוער.

לפרטים והרשמה

לכתבות של ינון במגזין

יפעת קלאורה Roam and View

יפעת קלאורה היא עוד מדריכה נהדרת שהעתיקה את מקום מגוריה לרומא ואחרי שעברה הכשרה כסומלייה החלה גם להעביר סדנאות טעימת יין וביקורי יקבים בעיר. בתקופת הקורונה המשיכה יפעת את פעילותה בארץ כשהיא מוציאה סיורים ביקבים שונים באיזור השפלה והצפון.

כיום מחלקת יפעת את זמנה בין ישראל לרומא וכשהיא באיטליה תוכלו לצאת איתה לסיור אטרקציות ברומא, סיור קולינרי או ללמוד על המקומות שהכי שווה לאכול ולשתות בהם יין.

יפעת קלאורה
יפעת קלאורה

הסיורים של יפעת פרטיים בלבד, כלומר אין סיורי קבוצות בימים קבועים אלא מסלולים שמותאמים אישית לקבוצה קטנה של חברים או בני משפחה. תוכלו לקרוא עליה כמדריכה גם בריאיון שערכנו איתה כאן במגזין. הנה הקישור.

לפרטים והרשמה

טיאמו רומא

דן שלזינגר הגיע לרומא ללמוד ארכיטקטורה מיד אחרי השחרור מהצבא ומאז התאהב כנראה בארכיטקטורה המקומית ונשאר בעיר. הוא גר ברומא כבר 21 שנה וב 13 השנים האחרונות הוא משמש כמדריך לקבוצות אבל גם מדריך באופן פרטי. שלזינגר הוא מוסמך הדרכה באופן רשמי על ידי הרשויות האיטלקיות ותוכלו לקחת איתו סיור בעברית, אנגלית או איטלקית.

הסיורים הקבוצתיים הם בעיקר לקוליסאום, לותיקן ולאיזור היהודי והסיורים הפרטיים, לכל מקום שתרצו.

דן שלזינגר טיאמו רומא
דן שלזינגר טיאמו רומא

בין הטיולים שתוכלו לקחת עם דן: מוזיאוני הוותיקן כולל כניסה לקפלה הסיסטינית ולבזיליקה של פטרוס הקדוש, סיור קולינרי, סיור עם הקיסרים כולל כניסה לקולוסיאום ולפורום הרומי ותצפית על שער טיטוס, סיור טעימות קולינרי, סיור בעקבות החיים היהודיים בעיר (ברומא מתגוררת הקהילה היהודית העתיקה ביותר באירופה) ועוד.

לפרטים והרשמה

הדרכים ברומא

נתי וחני חמאווי מפעילים את חברת הדרכים ברומא. הם מעידים על עצמם שרומא היא אהבה גדולה שלהם שאותה הם מאמצים חזק וחולקים אותה עם המטיילים שלהם. מלבד הסיורים בעברית חברת הדרכים ברומא מציעה גם סדנאות בישול ושירותי הסעה.

עוד אפשר לצאת עם הדרכים ברומא לסיור באופניים רגילים או חשמליים וכן להזמין סיורים פרטיים.

סדנת בישול ברומא
הדרכים ברומא

באתר שלהם הם כותבים: "אחרי הרבה שנים של הסתובבויות בעולם מטעמי עבודה, החלטנו לתקוע יתד ברומא… עם שני ילדים, התחלנו חיים של חיפוש, למידה בלתי פוסקת, של תרבות, שפה, היסטוריה ואומנות של המקום… רומא היא ללא ספק אהבה גדולה שלנו, ואנחנו מאמצים אותה חזק וחולקים אותה עמכם בסיורים בעברית עם מדריך ישראלי, עם תכנים שונים ומגוונים, סדנאות בישול ושירותי ההסעה שאנו מספקים עם מדריכים מצויינים ונהגים שאפשר בהחלט לסמוך עליהם."

לפרטים והרשמה

רומא אחרת – Unique Rome

חברה המתמחה בסיורים למדינת הוותיקן, הסיורים מועברים עם התייחסות להיסטוריה ולמורשת היהודית על ידי מדריך מומחה לוותיקן ונחשבים מתאימים לכל הגילאים. הסיור של Unique Rome מתרכז במיטב מתוך המבחר העצום של אוצרות הוותיקן, כולל הקפלה הסיסטינית ומסתיים בבזיליקת סן פייטרו ותצפית על החלפת המשמרות בכיכר הענקית הצמודה שעיצב האמן ברניני. הסיור מתוכנן כך שמתאפשר למעוניינים בביקור מקדים בגני הותיקן, להצטרף ולחבור אל הסיור.

קיים גם סיור רכוב, מודרך בעברית, לאתרי רומא המיוחדים, שאינם במסלול התיירות השגרתי. הסיור מגיע למקומות מעניינים ויפים כולל תצפיות מרגשות על עיר הנצח.

בנוסף החברה מספקת שירותי הסעות, שאטל משדה התעופה, שירותי העברות פרטיות במכוניות יוקרה, העברות לנמל הקרוזים ואפשרות לכל סוגי הטיולים הפרטיים, עם נהגים צמודים. אפשר לבקש גם סיורי סגווי, קלאבקאר וסיורים קולינריים.

לפרטים והרשמה

רומאחרת – חגי סער

חברת רומאחרת מציעה סיורים בעברית גם בבירה האיטלקית וגם ברחבי הארץ המגף. מה יש להם להציע? סיור בגני טיבולי, סיור יום בפירנצה, סיור יום בפומפיי ואפילו סיום מיוחד בפיאט 500 וינטג'…

הסיורים ברומא כוללים את מדינת הוותיקן, סיור כיכרות ומזרקות, סיור קולינרי, סיור לילי, סיור בקלנועית, בסגווי וגם בקולוסיאום ובפורום. מחירי הסיורים החל מ-40 אירו.

מי שאחראי על המיזם הוא חגי סער, חובב אומנות והיסטוריה שגם חי באיטליה כבר 20 שנה. המטרה של החברה על-פי סער היא להעניק למטייל חוויה ייחודית עם מידע מקיף בעברית מצוות מקצועי.

הסיורים הקולינריים יחסית לא יקרים ובניהם מצאנו גם סיור קולינרי בקלנועית – הסיור הזה נעשה בשוק קמפו די פיורי (שבו מבטיחה החברה גם לתת לכם לטעום פיצה רומאית דקה) וגם בשוק ברובע טסטאצ'יו שהפך לשכונה שוקקת ולמרכז קולינרי.

לפרטים והרשמה

רומאחרת

רומא בסט

המיזם של אורי חרש. אורי הוא לשעבר מדריך בחברה להגנת הטבע ונסע לרומא ב-2002 כדי ללמוד תולדות האומנות. הוא התאהב בעיר ממבט ראשון והחליט להישאר בה ולהדריך.

כיום, רומא בסט היא מהוותיקות בתחום ומציעה סיורים בוותיקן (כולל כרטיסי כניסה ודילוג על התור), סיורי מזרקות וכיכרות, סיורים להכרת האטרקציות המרכזיות וכן את סיור הקולוסיאום שבו ניתנת למטייל האפשרות לבחור אם להיכנס לאתרים או להוסיף גם את הגטו לסיור.

עוד מציעה רומא בסט סיורים קולינריים, סדנאות בישול וגם סיורים מיוחדים לאנשים שכבר ביקרו ברומא ורוצים להכיר את הפנינות החבויות של העיר כמו וילה פרנזינה, גלריה בורגזה והגנים.

בחברה מציינים שהסיורים מתנהלים באוירה אישית ולצד הפסקות לקפה, פיצות או גלידות דבר שהופך את הסיור "לחוויה מלאה."

לפרטים והרשמה

 

סיור ברומא
אורי חרש סיורים ברומא

מיכל מילרד

מיכל היא שף קונדיטורית שעשתה סיבוב מקיף בעולם ואחרי לימודים ברומא ובפריז החליטה להתבסס בבירת איטליה ואף התחילה להוביל סיורים קולינריים בעיר. הסיורים הפכו פופולריים מאוד כפי שגם מעידים אלפי האוהדים של דף הפייסבוק העסקי שלה.

על הגישה שלה היא כותבת:

האני מאמין שלי זה שאוכל מחבר אנשים. ולכן גם הקבוצות שלי מאוד קטנות ומונות מקסימום שישה אנשים. הסיור סביב אוכל, אבל רומא היא מוזיאון אחד פתוח ולכן השילוב של אוכל ואומנות הוא מאסט בסיור קולינרי. אחד הדברים האהובים עלי בסיורים זה כן החיבור בין אנשי הקבוצה, הם נפגשים גם לאחר הסיור או חוזרים ביחד לשדה התעופה. חלק אפילו שומר על קשר גם בארץ.

לפרטים והרשמה

Rolling Rome

אם אתם לא בעניין של ללכת ברגל, חברת Rolling Rome מציעה לכם מגוון סיורי סגוויי. החברה מתמחה בסוג זה של סיורים ומוציאה פעמיים ביום קבוצות של עד תשעה משתתפים לסיורי רכיבה של שלוש שעות וחצי ובמחיר של 80 אירו למשתתף. 

היתרון בטיול ממונע הוא שאפשר להספיק יותר אתרים. עוד מדגישים בחברה שאם מעולם לא רכבתם על סגוויי אין מה לחשוש שכן רוב עבור רוב המטיילים זו נסיעה ראשונה. לפני כל סיור נערך אימון קצר שבו כולם מיישרים קו.

עוד דבר נחמד שמציעים בחברת Rolling Rome, בתוספת תשלום של 20 אירו תוכלו לשכור מצלמת גו פרו (כל מה שצריך לעשות זה להביא כרטיס זיכרון או לרכוש במקום) ולהנציח את הטיול באופן מקצועי. ההגבלה היחידה לסיורי הסגווי היא המשקל שלכם שחייב להיות בין 45 ל-120 קילוגרם.

לפרטים והרשמה

Rolling Rome

שמואל פוקר – SiRoma

שמואל פוקר הוא דמות ייחודית בנוף המדריכים הישראליים ברומא והוא כנראה המדריך הפיוטי ביותר שיכול ללוות אתכם בין סמטאות רומא, רחובותיה וכיכרותיה היפים.  שמואל היה שנים רבות איש תקשורת בישראל ואז פנה לעסוק באהבה שלו.

הוא מוסמך להדריך טיולים בחו"ל מטעם בית הספר הארצי לתיירות ויש לו גם תואר שני באומנות כמו שאפשר להרגיש בבחירות שהוא עושה ובטיולים שהוא מציע.

הסיור הראשון נקרא סודות רומא העתיקה. זהו סיור תצפיות על העיר העתיקה, גבעת הקפיטול והגטו היהודי. סיור נוסף בותיקן הוא בעקבות רומא הנוצרית ובו תגלו את הקפלה הסיסטינית וכיכר בזיליקת פטרוס הקדוש – מרכז העולם הקתולי והאפיפיורי. ובנוסף, מציע שמואל סיור כיכרות ומזרקות  שהוא סיור בין שני עבריה של רומא הפגאנית והנוצרית עם מבט לחוכמת ההנדסה והאדריכלות של ברניני ובורומיני.

להרשמה לסיורים

כרטיסים לאטרקציות ברומא

השאירו תגובה