8 מרצים על טיולים בעולם שגם אתם יכולים להזמין אליכם לאירוע

גילי חסקין

1. גילי חסקין

דר' גילי חסקין מכנה את עצמו מדריך חובק עולם. ההרצאות שלו למטייל הן בעצם "מסע בכורסה" שבו תוכלו כמאזינים וכצופים לטייל בין חוויות שעבר גילי לאורך שנים רבות בתוך מדריך טיולים. באתר שלו הוא כותב כי זהו תחליף לטלטלה בדרכים מאובקות, ריקוד עם שיכורים או מסעות רגליים בהרים…

לגילי יש מגוון מרשים של הרצאות שקשורות במקומות ובתרבויות בעולם. כל הרצאה מתובלת בהרבה חוויות אישיות ובמבט רב תחומי על היעדים שעליהם הוא מספר. ההרצאות אינן רק על המקומות עצמם אלא גם על תופעות שמתרחשות באותם מקומות כמו למשל טקסי מוות ומנהגי קבורה, קרנבלים, תופעות שאמאניסטיות ועוד.

גילי חסקין הוא מדריך מבוקש מאוד. בשנה הקרובה הוא צפוי להדריך טיול לקולומביה, טיול למדבריות האנדים, טיול לאלבניה, טיול לזמביה, טיול לאיים האזוריים וגם טיול לחצי האי קמצ'טקה. אם הצלחתם להשיג אותו בין שלל הפעילויות שלו גם לצורך הרצאה, אתם ברי מזל. 

2. לונלי פלג

על המדריך הבא ייתכן שכבר שמעתם. הוא קורא לעצמו לונלי פלג על משקל מדריך הטיולים המפורסם לונלי פלאנט.

…כולם שואלים אותי ממה אני בורח?! ״אני לא בורח, אני מחפש״ עניתי להם.

עד היום ביקר לונלי פלג שבדף הפייסבוק שלו רשומים יותר מ-90 אלף עוקבים ב-138 מדינות אבל יתכן מאוד שמזמן פרסום שורות אלה ועד שתקראו אותם יתוספו עוד מדינה או שתיים (אולי יותר) לרשימה. הוא כבר 13 שנים בדרכים ומלבד טיפים לטיולים ולחיסכון הוא גם מרצה.

ההרצאות שלו מתמקדות פחות באזורים ספציפיים ויותר בחוויה הכללית שלו בתור מי שבחר לחיות את חייו בדרך שונה בלי בית, בלי עבודה קבועה, בלי מכונית, בלי תואר מהאוניברסיטה. "את החינוך שלי," הוא אומר, "רכשתי בדרכים ואת ההשראה שלי אני מקבל מאנשים לאורך הדרך."

3. רוני ינובסקי

עוד מדריך שיהיה לכם מאוד מעניין לשמוע את הרצאתו הוא רוני ינובסקי. ינובסקי הוא בעל חברת טבע העולם שמוציאה טיולים מאורגנים וגם מסייעת בהזמנת טיסות. גם הוא כמו גילי חסקין משלב את אהבתו לטיולים בין יציאה לשטח להרצאות וסיפורים על קורותיו.

תוכלו לשמוע אותו בהרצאה על קוסטה ריקה – גן העדן האבוד, סין – מסורת מול שינוי, איסטנבול – בין מזרח ומערב, ארגנטינה – אל צלילי הטנגו ומרחבי פטגוניה וגם הרצאה על יפן  -ארץ מקדש השינטו ומוזרויות הכרך. רשימת ההרצאות עוד ארוכה, גם קובה בפנים ואירלנד וקנדה והרי הרוקי וסרי לנקה.

אחרי 25 שנים של מסעות וטיולים ברחבי העולם, ינובסקי חולק חוויות ותמונות וכל זה באמצעות מצגות מפורטות. עד היום הרצה באוניברסיטה הפתוחה, במכללה למינהל, בסינמטקים וגם בהרצאות פרטיות לגופים וארגונים, חברות הייטק וקבוצות פרטיות.

4. מורן קושניר

מורן קושניר היא מדריכת טיולים בחו"ל המרצה על תרבויות דרום ומזרח אסיה. בתפריט ההרצאות שלה תוכלו למצוא את ההרצאה הקרויה אקזוטיקה עולמית – סדרה בת חמישה פרקים המתחילה בדרום הודו, ממשיכה למסע בצפון בורמה, עוברת לגדות המקונג, לאוס וקמבודיה, מגיעה לפיורדים בנורווגיה ומסתיימת בהרצאה על הודו הקלאסית.

יש לה גם  סדרה בת ארבע הרצאות על דתות ואמונות ופולחנים בהודו וכן סדרה בת חמש הרצאות על הינדואיזם – הדת המרתקת, המזעזעת ומעוררת ההשראה כהגדרתה.

סידרה נוספת בת ארבע הרצאות מעבירה מורן על התקופות המרתקות שעיצבו את הודו העכשווית החל מההינדואיזם דרך המוסלמים, הודו הבריטית ועד הודו העצמאית והעכשווית.

5. צור שיזף

מרצה מוכר וידוע שכבר ארבעה עשורים מטייל וכותב על כך בספרים ובעיתונים. הוא מציע את ההגדרה "הרפתקאות צור שיזף: אני על שרפרף ומנורה קטנה על הבמה, סיפורים קצרים, תמונות וזיכרונות מארבעה עשורים."

בין ההרצאות "מסעות אגדתיים אל לב הסכנה". צור שיזף החליט להגיע לכל מקום שבו קורה הדבר המעניין ביותר בעולם וכך תוכלו לשמוע על דרום סודן, עיראק של סדאם חוסיין, כיכר תחריר של ההמונים, לוב וקדאפי ואפילו לקבל את עדותו על דאעש. גם אפגניסטן, טימבוקטו והודו על המפה שלו ואפילו הרצאה מיוחדת בעקבות יהודי תימן – לדעתו אחת הארצות המרתקות ביותר שתקועה בזמן עשרות שנים לפחות אחרי מקומות אחרים בעולם ונמצאת רק שלוש שעות טיסה מישראל.

6. בנצי גורן

ההרצאה של בנצי גורן לוקחת אתכם לדרום ארצות הברית ונקראת "משדות הכותנה אל הבית הלבן" על מאבקם של השחורים בארצות הברית לשוויון זכויות. כידוע העבדות שהחלה בארצות הברית בתחילת המאה ה-17 נמשכה 250 שנה עד לביטולה על ידי לינקולן עם תום מלחמת האזרחים, אז החל המאבק להשתלבות בחברה האמריקאית.

בהרצאה יסקור בנצי גורן את עיקר האירועים לאורך המאבק ויספר על מה שהיה לפני מלחמת האזרחים ובעיקר על מה שהגיע אחריה – בין היתר אירועים אלימים ורוויי דם. תוכלו לשמוע בהרצאה על גיבורי המאבק וגם על קורבנותיו ואיך כל זה מתבטא בתרבות האמריקאית.

עוד מציע בנצי גורן הרצאות על יפן בין קדמה למסורת ועל רפובליקת הפיליפינים – מדינת האיים השוכנת במערב האוקיינוס השקט ואיך השפיעו קרוב ל-500 שנות שלטון זר על השבטים החיים בצפון המדינה.

7. דיוויד ניסן

דיוויד ניסן נולד באיראן להורים מעיראק ולמד בבית הספר הבינלאומי בטהרן. אחרי התיכון עלה לישראל וסיים תואר ראשון בהיסטוריה של המזרח התיכון באוניברסיטת ותואר שני ביחסים בינלאומיים. הוא היה קצין מודיעין ויועץ מטעם משרד הביטחון בחיל המודיעין. היום הוא מרצה על מגוון נושאים כשעיקר המשקל של ההרצאות נוטה לכיוון איראן.

הוא מציע טיול וירטואלי באיראן המודרנית דרך מצגת עם דגש על תרבות, אומנות, היסטוריה, אדריכלות, אוכל, יהודי איראן, אקטואליה ועוד. 

8. אברהם רבינוביץ'

אברהם רבינוביץ' אומנם לא נשמע לכם כמו שם אתיופי אבל הוא כנראה אחד המדריכים הטובים ביותר כדי לספר לכם על אתיופיה, רבינוביץ' בן 29 גר בקיבוץ מפלסים שבעוטף עזה. אחרי שחרורו מהצבא בשנת 2012 הוא יצא להתנדב באתיופיה ואז המשיך לטיול שם. הטיול משך עוד ארבעה ביקורים נוספים במדינה  כשמלבד הפעילות לטובת הקהילה היהודית מסורבת העליה הוא גם מצא זמן לטייל ולהכיר את הפינות הנסתרות של אתיופיה.

רבינוביץ' כתב את המדריך למטייל באתיופיה – מדריך הטיולים הראשון בשפה העברית ומעיד על עצמו שמאז ביקוריו האחרונים, כשהוא לא באתיופיה בגופו הוא שם בנפשו.

ההרצאה שלו על אתיופיה כוללת דברים שחשוב לדעת לפני הטיול, במהלך הטיול ודגשים לגבי צפון אתיופיה, דרום אתיופיה, אדיס והסביבה, מידע היסטורי ועוד. ההרצאה מיועדת לכל מי שמחפש את היעד המעניין הבא, חושב לטוס לאתיופיה או רוצה לטוס לאתיופיה וצריך מידע על האפשרויות השונות. המדריך שלו אגב נמכר ב 100 שקלים. אם תזמינו אותו להרצאה, אולי תוכלו גם לרכוש אותו באופן אישי עם הקדשה מהמחבר.

**

מלאו פרטים לקבלת מידע נוסף

השאירו תגובה