10 סוגי כרטיסים לאטרקציות במדריד שאתם מוכרחים להכיר

פראדו מדריד

כרטיס כניסה למוזיאון הפראדו

כל רשימה של אטרקציות במדריד צריכה מוכרחה וחייבת להיפתח עם האטרקציה הזאת. כרטיס כניסה למוזיאון הפראדו הוא הבסט סלר של חברת Tiqets וגם המחיר לא רע בכלל, החל מ- 15 אירו בלבד. שעות הפתיחה של המוזיאון מעשר בבוקר עד שבע בערב והזמן הטוב ביותר לקפוץ לביקור זה לפני 11:00 או אחרי 13:30.

מוזיאון הפראדו במדריד
מוזיאון הפראדו במדריד

מוזיאון הפראדו הוא מוזיאון האומנות המוביל של ספרד ולא נופל בכבודו מהלובר בפריז או ממוזיאוני הוותיקן. כאן תמצאו יצירות מופת איקוניות והכל מוגש במבנה ייחודי לכשעצמו, במרכז מדריד. ולסקיס, גויה, טיציאן, רמברנדט ואחרים – כולם מחכים לכם פה עם היצירות שלהם. יש תערוכות קבועות ותערוכות זמניות וסך הכל יותר מ- 7000 ציורים (רק 1500 נמצאים בתצוגה). אפשרות נהדרת להציץ פנימה עמוק לתוך ההיסטוריה של התרבות האירופית.

לרכישה

כרטיס כניסה בעדיפות לאצטדיון ברנבאו

ברנבאו הוא חלק מההיסטוריה של העיר הזאת ואטרקציה שהכרטיסים אליה נחטפים. עשרים וחמישה אירו לכרטיס זה המחיר שבעבורו תוכלו להיכנס למקום בין 10:00 ל- 18:30 למשך ביקור אפשרי של שעה וחצי. עדיף להגיע בבוקר.

כן, זהו האצטדיון של ריאל מדריד אותו תוכלו לגלות בקצב שלכם כולל אפשרות להתקרב לכל המקומות שראיתם עד היום מרחוק. זה כולל גם את חדרי ההלבשה של שחקני ריאל מדריד. תוכלו גם להציץ במוזיאון של האיצטדיון ולגלות עוד על היסטוריה של סנטיאגו ברנבאו.

אם לא מעניין אתכם להגיע לאיצטדיון בתור תיירים אלא פשוט לראות משחק, נסו את הדף הזה שבו הכנו לכם את רשימת המשחקים הקרובים של ריאל מדריד באיצטדיון הבית שלה.

לרכישה

כרטיס למוזיאון הלאומי תיסן

האטרקציה הבאה ברשימה שלנו היא המוזיאון הלאומי תיסן בורנמיסה הפתוח מידי יום בין השעות 10:00 עד 19:00 (אבל הכי טוב להגיע בין שלוש לחמש אחר הצהריים. זהו עוד אוסף אומנות (פרטי הפעם) מפואר ומרשים שיחד עם הפראדו ומוזיאון ריינה סופיה מהווה את משולש הזהב האמנותי של מדריד.

לשוחרי האמנות שביניכם לא כדאי  להחמיץ אף אחת מצלעות המשולש. הכרטיס כולל גם סיור אודיו על אופנה ותכשיטים.

הדרך הטובה לגלות את המוזיאון היא להתחיל מלמעלה ולרדת למטה. מאומנות של ימי הביניים, דרך אימפרסיוניזם, פוסט אימפרסיוניזם, אקספרסיוניזם בקומה הראשונה וגם פופ ארט ו- אוונגרד בקומת הקרקע.

הכרטיס כולל כניסה לתערוכה הקבועה וגם לתערוכות הזמניות והעלות שלו קצת פחות מ- 13 אירו למשתתף.

לרכישה

כרטיס למוזיאון ריינה סופיה

הזכרנו את משולש הזהב האמנותי אז הנה מגיע החלק השלישי. מוזיאון ריינה סופיה. גם פה תוכלו לדלג על התור ובמחיר ממש מצויין פחות מתשעה אירו  למשתתף.

שעות הפתיחה מ- 10:00 עד 19:00.

מוזיאון ריינה סופיה, מדריד
מוזיאון ריינה סופיה, מדריד

המוזיאון שימש בעבר כבית חולים וכיום מציג יצירות ספרדיות מהמאה העשרים כולל שמות כמו פיקאסו, דאלי ומירו. רק בשנת 1992 המקום שופץ והפך לאכסניה של אותן יצירות אומנות שהיצירה המרכזית ביניהן היא הגרניקה של פיקאסו, אולי היצירה הבודדת המפורסמת ביותר של אומן ספרדי כלשהו.

חוץ מפיקאסו, סלבדור דאלי וחואן מירו מחכים לכם כאן גם פסלים רבים אבל כאמור חדר 206 בקומה השנייה עם גרניקה של פיקאסו הוא הכתובת החשובה שלכם. 

לרכישה

כרטיס משולב למשולש הזהב של האמנות במדריד

כרטיס שמשלב בעצם את כל צלעות משולש הזהב האמנותי של מדריד: הפראדו, ריינה סופיה ותיסן יעלה לכם 40 אירו, אבל אם תמצאו מבצע באתר Tiqet, תוכלו לי להוריד את המחיר עד 32 אירו.

בתמורה תזכו לכניסה לכל שלושת המוזיאונים המעניינים ביותר של מדריד.

אם אתם מתכוונים לבקר בכל אחד מהם, זאת הדרך הנכונה לחסוך בעלות ולראות את כל התצוגות הקבועות. הכרטיס לא כולל כניסה לתצוגות המתחלפות במוזיאון תיסן ובנוסף במקרה הזה לא תוכלו להראות את הכרטיס על גבי הטלפון אלא תצטרכו להחליף אותו בכרטיס פיזי במוזיאון תיסן. 

לרכישה

כרטיס לטיול חצי יום ממדריד לסגוביה

טיול פרטי של 5 שעות שיוצא ממדריד לכיוון סגוביה יעלה לכם 81 דולר למשתתף בקירוב. לא סכום מבוטל אבל בתמורה תקבלו נהג פרטי שלוקח אתכם ממש מהמלון ומסיע אתכם לסגוביה, מרחק של 90 קילומטרים ממדריד.

המדריך יחכה לכם שם ויוציא אתכם לסיור פרטי. במשך שלוש שעות תוכלו להתרשם מהעיר, מהאקוודוקט הרומי המושלם, מהקתדרלה שנבנתה בשנת 1558, תראו גם את האלקסר של סגוביה, את הרובע היהודי ועוד. סך הכל מהאיסוף שלכם מהמלון ועד לחזרה, חמש שעות של פעילות.

טיול יום ממדריד לסגוביה
טיול יום ממדריד לסגוביה

לטיול הזה אפשר לצאת ב 9:00 בבוקר, 9:30 או 10:00. הכרטיס לא כולל אוכל ושתייה או כרטיסי כניסה לאתרים עצמם ודרוש מינימום של שני משתתפים לפחות כדי שהטיול הזה יצא לדרך.

לרכישה

כרטיס לאוטובוס התיירותי "עולים יורדים"

גם למדריד יש את האוטובוס התיירותי שלה. שני קווים תיירותיים אחד כחול ואחד ירוק מוצעים לכם על ידי חברת ויאטור המשווקת סיורים ופעילויות מסוג זה בכל העולם. כל אחד מהם יוצא למסלול שנמשך כשעה. הקו הכחול למשל מגיע לפלאסה דה אספניה, פלאסיו ריאל, פלאסה מאיור,  פוארטה דל סול, מוזיאון פראדו ואתרים נוספים והקו הירוק מגיע לאצטדיון ברנבאו, המוזיאון הארכיאולוגי, מזרקת נפטון, מוזיאון הטבע ואתרים נוספים. 

אוטובוס תיירים בצדריד
אוטובוס תיירים במדריד

רק 24 דולר עולה הגרסה הבסיסית, עבור יום אחד. אם תרצו ליהנות מהאוטובוסים האלה במשך יומיים, תשלמו באזור השלושים דולר. יחד עם החבילה מקבלים גם חוברת הנחות, מפה והדרכת אודיו במגוון שפות בתוך האוטובוס הממוזג.

לרכישה

כרטיס כניסה לפארק האחים וורנר

לפריז יש את Eurodisney ולמדריד את פארק וורנר שמציע מתקנים בהשראת דמויות מהסרטים של החברה. הכרטיס לאטרקציה הזאת נמכר במחיר של החל מעשרים ושישה אירו למשתתף ויאפשר לכם להראות אותו על הטלפון הנייד שלכם ולדלג על התור בכניסה לפארק. הרעיון מוכר לכם מדיסנילנד, וכך תוכלו לעבור בין פארקי המים, מופעי רחוב, קונצרטים ורכבות הרים וליהנות מהאווירה, משהו בין הוליווד למערב הפרוע.

גם באטמן הוא הדמות מקומית בפסטיבל הזה וכמוהו גם כוכבי הסרטים המצוירים דוגמת באגס באני אבל האטרקציה הבולטת בפארק שייכת דווקא לסופרמן. רכבת הרים שמדמה מעוף של סופרמן כוללת כמה לולאות מפחידות במיוחד.

קחו בחשבון שכרטיס הכניסה מאפשר דילוג על התור אבל מדובר רק בתור המרכזי לפארק ולא על בתורים לכל אחד ואחד מהמתקנים. גם אוכל ושתייה לא כלולים במחיר הכרטיס.

כמו פארק דיסני בפריז גם הפארק הזה לא ממוקם בתוך מדריד. תצטרכו לקחת את הרכבת קו C- 3 ומשם להמשיך באוטובוס 413 או להגיע במכונית.

לרכישה

כרטיס לסיור טאפאסים בשני שווקים במדריד

אם בא לכם לסטות לשעה קלה ממסלול אתרי החובה והמוזיאונים, הנה לכם אטרקציה ייחודית וגם חדשה יחסית לפחות בתחום כרטיסי האונליין. סיור טאפאסים באורך ארבע שעות וחצי מבטיח חוויית טעימות דרך שני שווקים, סן מיגל ושוק לה ת'בדה. בסיור, חוץ מהרבה מוזיקה ברקע תיהנו גם משמונה משקאות וחמש טעימות של מוצרים שונים וגם קוקטייל. עוד בתוכנית, ביקור במסעדה העתיקה בעולם שנפתחה בשנת 1725 וגם שוקולטריה מפורסמת.

ההדרכה על ידי מומחה מקומי שמדבר אנגלית וספרדית. הסיור אינו כולל איסוף מהמלון. תצטרכו להגיע לנקודת המפגש ושם להראות למדריך את הכרטיס האלקטרוני על גבי הטלפון שלכם.

לרכישה

סיור עצמאי במכוניות Go Kart

האטרקציה הבאה היא לא בדיוק מקום אלא דבר. זוהי האפשרות לשכור מכוניות גו קארט שילוו אתכם בהדרכת אודיו במדריד. 40 אירו יעלה לכם התענוג שיאפשר לכם נהיגה בין שעה לארבע שעות בהתאם למסלול שתבחרו. שעות הפעילות בחודשי התיירות מ-9 עד 21:00 ואם אתם חוששים ללכת לאיבוד בסיור העצמאי, אל חשש, כל אחת מהמכוניות הקטנות כוללת גם GPS שאמור לשמור אתכם בתוך המסלול המוצע.

עם המכוניות הייחודיות תוכלו לעשות הפסקה בכל אחת מהאטרקציות של מדריד אם זה לתמונות, אוכל או קפה, הכל בקצב שלכם וללא תלות בקבוצה.

ישנם ארבעה מסלולים שאפשר לבחור מתוכם. מקבלים גם קסדות, טנק מלא בדלק וביטוח צד שלישי.

לרכישה

השאירו תגובה