שני חדרי בריחה בברלין שיעיפו אתכם

חדר בריחה בברלין

מאת גיא גרוס

חובבי Escape Room תחזיקו חזק! חדר בריחה הוא משחק מוכר שכבש את העולם בעשור האחרון, משחק קבוצתי שבו מנסים המתמודדים לצאת מהחדר על ידי פתרון חידות וביצוע משימות בזמן קצוב ועבודת צוות. אבל בברלין לקחו את זה צעד אחד קדימה לממד הוירטואלי.

EXIT VR הוא משחק הרפתקאות ייחודי מסוגו בעולם המתרחש בבונקר סמוך לאלכסנדר פלאץ ומציע חוויה של חדר בריחה בשילוב מציאות מדומה VR.

המשחק מתאים לצוותים של 2-6 שחקנים ומתרחש בבונקר בגודל 220 מ״ר אשר שימש בעבר את מנהיגי גרמניה המזרחית (DDR) וכיום הוא מגרש משחקים ענקי רק בשבילכם. בניגוד למשחק המוכר פה לא תהיו יחד באותו חדר אלא תפגשו בעולם הווירטואלי. אחרת זה קל מדי…

לפני המשחק מפוזרים השחקנים בחדרים מבודדים, מצויידים במכשירי קשר (אוזניה), משקפי מציאות מדומה וחיישני תנועה ששולטים בדמות הווירטואלית שלכם (אוואטר) לפי תנועות גופכם. השחקנים נפגשים בעולם הווירטואלי בתוך מכתש עתידני בו הם נראים מציאותיים להפליא ולאחר הדרכה קצרה המשימה מתחילה, יש לכם 44 דקות להציל את העולם ותוכלו לעשות זאת אך ורק בעבודת צוות. כדי להשלים את המשימה עליכם לפתור חידות בזמן קצוב בדיוק כמו משחק בריחה רגיל. תוכלו לקנות הארכת זמן אך חייבים לעשות זאת מראש לפני המשחק. מאחר והחידות באנגלית מומלץ לעשות זאת.

המשחק הוא חוויה ייחודית ומתאים לכל גיל (בהתאם למגבלות השפה)

Klosterstraße 62, 10179 Berlin
אתר: https://goo.gl/MMmYYU
מחיר: משתנה בהתאם לשעה וכמות השחקנים 70-130€
פעיל: ב-ה 13:00-22:00, ו-א 10:00-22:00

חדר בריחה בברלין
חדר בריחה בברלין

עוד משחק שתמצאו אך ורק בברלין ומשדרג את חוויית חדרי הבריחה דור אחד קדימה נקרא: Underground Lasergame Berlin.

המשחק משלב ״חדר בריחה״ ולייזרקווסט – אקדחי לייזר בתוך בונקר ענקי בשטח של 2500 מ״ר ממלחמת העולם השנייה. בבונקר עשרות חדרים, מסדרונות ומעברים צרים אנכיים ואופקיים. עבודת צוות, אנדרנלין, שילוב של אסטרטגיה כושר גופני וזריזות יעזרו לכם. פה תוכלו לחיות בסטורי!

הבונקר הענק ממוקם סמוך לתחנת Anhalter Bahnhof לא רחוק מפוטסדאמר פלאץ. הוא מצויד בשיא הטכנולוגיה והאווירה בתוכו אותנטית לחלוטין. יותר מלחמת העולם השנייה מזה לא תמצאו. השחקנים מקבלים קסדות מיוחדות מצוידות בחיישני לייזר ולרשותם מגוון רחב של כלי נשק לבחירה. לפני הפעילות מקבלים תדרוך קצר של רבע שעה.

כמו בחדר בריחה רגיל גם פה המשימות מבוססות על חידות רמזים, לחץ ועמידה בזמנים רק שזה מרגיש הרבה יותר אמיתי! בין המשימות השונות המוצעות:

1. לחימה אינדיבידואלית: Last Man Standing
2. לחימה נגד זומבים: Monster Hunter
3. מלה״ע השניה: ניטרול נשק גרעיני תוך 60 דקות
4. משחק זוגי רומנטי בו תוכלו לחלץ את בן/ת זוגכם

יתר האפשרויות מפורטות באתר: https://goo.gl/eo1DWa

אגב, טיפ מהחוויה הברלינאית: גרמנים נוהגים לחגוג פה מסיבות רווקים וערבי גיבוש מטעם העבודה או בכיף עם חברים. דברים כאלה לא תמצאו בארץ אם אתם מעל גיל 16 זה המקום בשבילכם.

שעות פעילות: ב-ש 12:00-22:00, יום א עד 20:00
מחירים: 10-35€ בשבת מחיר כפול
כתובת: Stresemannstraße 74, 10963 Berlin
אתר: https://goo.gl/eo1DWa

חדר בריחה בברלין
חדר בריחה בברלין