10 שאלות ותשובות שאתם מוכרחים לקרוא לפני טיול למרוקו

טיול למרוקו

לאן כדאי לנסוע במרוקו?

השאלה הראשונה שמעניינת מטיילים שכבר נמצאים בתכנון פעיל של טיול למרוקו היא באילו מקומות הכי כדאי לבקר במרוקו? הנה הרשימה שלנו: קזבלנקה, רבאט, מדבר סהרה, טנג'יר, אגאדיר, שפשוואן, אסווירה, אסילה וכמובן מרקש שנמצאת מצפון לרגלי הרי האטלס ובה המדינה (madina) הגדולה והמרשימה עם אטרקציות המגוונות לתיירים. אה, ואם הזכרנו את הרי האטלס אז ברור שגם בהם. 

אגב, במדד המקומות היפים ביותר – אלה שיצאו לכם בהם תמונות מרשימות נציין שוב את שפשוואן, את הרי האטלס כמובן, את הדיונות החוליות ליד מרזוגה ואתם יודעים מה? גם את מקנס נכניס לרשימה וגם את העיר פז (fez), כל עוד אתם נזהרים בה.

אם אתם בעניין של אתרי נופש שקרובים לחוף, התרכזו בטנג'יר עם הקסם של החוף הצפוני או ברבאט שגם לה חוף לאוקיינוס. גם קזבלנקה טובה בתחום הזה של אתרי הנופש ליד החוף וכמובן אגאדיר ואסווירה. לאחרונה יש גם חיבה אצל גולשי גלים ורוח. 

רוצים לעשות מסע בין חופים במרוקו? התחילו בצפון מטנג'יר, הנקודה הקרובה ביותר לאירופה, רדו לרבאט ומשם קזבלנקה, אל ג'דידה, סאפי, אסווירה ואגדיר.

מתי הכי כדאי לנסוע למרוקו?

הדעה הרווחת היא שמרוקו במיטבה בתקופת האביב, החל מחודש מרץ דרך אפריל ועד סוף מאי. בתקופה הזאת תוכלו ליהנות ממרוקו הירוקה. אבל זה לא אומר שזאת התקופה היחידה בשנה, שכן גם הסתיו או החודשים ספטמבר ואוקטובר נחשבים לאטרקטיביים בזכות הטמפרטורה הנעימה.

עד כמה בטוח לנסוע למרוקו?

מרוקו נחשבת לבטוחה כשמביטים במדדים בינלאומיים שעוסקים בתחום התיירות. אולי תופתעו אבל במדדים האלה המדינה אינה מדורגת נמוך מרוב המדינות האירופאיות, ארצות הברית או קנדה. בסך הכל מדובר בהגדרה של רמת סיכון נמוכה. מדינות אחרות בצפון אפריקה שלהן רמת סיכון בינונית הן אלג'יריה ותוניסיה. במצרים הסיכון נחשב גבוה יותר.

אז כן מרוקו בטוחה אבל כדאי להתעדכן בנורמות המקומיות, להתאים את הציפיות וגם להתכונן לעבירות תיירות קלות כמו גניבות מתיקים וכיוצא באלה.

לכמה זמן כדאי לנסוע?

לא פחות משבוע. זיכרו שמרוקו היא ארץ מגוונת מבחינת נופים ויש לה גם חוף לים התיכון, חוף אטלנטי שעליו מגוון ערים מעניינות, מדבר סהרה שהוא יעד בפני עצמו למטיילים שמחפשים טבע ולצד כל אלה מחכים גם הרי האטלס ולא רק לצורך פעילות סקי. אם מוסיפים גם את הערים עצמן, כמו מרקש, רבאט, פז והאטרקציות התרבותיות, הקולינריות וההיסטוריות, קשה לדמיין איך אתם ממצים את מרוקו בפחות משבעה ימים. זמן אופטימלי? 10-14 ימים.

איזו שפה מדברים במרוקו?

השפה שמדברים במרוקו היא ערבית מרוקאית אבל גם צרפתית נשמעת ברחובות התאם להיסטוריה של המדינה הזאת. למשל במרקש קיים סיכוי טוב שתשמעו סוחרים שמדברים צרפתית וכך גם נהגי מוניות ואפילו ילדים. גם אנגלית תוכל לעזור לכם, אבל אם אתם מדברים מרוקאית מהבית, זה כנראה הכי טוב.

האם יש אלכוהול במרוקו?

אז נכון שמרוקו היא מדינה מוסלמית בעיקרה עם מעט נוצרים (ברובם זרים שמתגוררים במרוקו) ובכל זאת אפשר למצוא אלכוהול במסעדות ואפילו בחנויות מיוחדות כמו גם גם בברים ובסופרמרקטים וכמובן במלונות. יש גם מרוקאים מקומיים שצורכים אלכוהול אבל לא סביר שתראו אותם שותים במקומות פומביים,

האם אוכלים חזיר במרוקו?

חוקי הדת פועלים במרוקו  גם לטובת שומרי הכשרות שבינינו והחזיר במרוקו אינו דבר שכיח, אם בכלל. כנראה  שלא תיתקלו בבשר חזיר בזמן החופשה שלכם, אבל כל שאר האפשרויות המוכרות כמו ובשר כבש או עוף יחכו לכם בכל מקום, כמובן תוספת הקוסקוס והירקות.

מה ללבוש במרוקו?

שאלה חשובה, אל תזלזלו בה. לאלו מכן שאוהבות להסתובב בחצאיות, כדאי להעדיף חצאיות שמכסות לפחות את הברכיים. לגבי שמלות, עדיף כאלה שלא חושפות את אזור החזה או אפילו הכתפיים. במקרה שיש לכם שמלה כזאת וארזתם דווקא אותה, אפשר לרכוש במרוקו עצמה צעיפים יפים מסורתיים שמכסים את הכתפיים ולהשתמש בהם. מבחינת מכנסיים, גם בנים וגם בנות, מומלץ ללכת על מכנסיים ארוכים. זיכרו שמדובר בארץ עם מסורת מוסלמית ולפחות מבחינת הלבוש, בזמן שאתם תיירים, יהיה לכם קל יותר אם תשתלבו ולא תבלטו בשטח. 

מה מצב הקהילה הגאה במרוקו?

לא משהו… במרוקו הומוסקסואליות אסורה על פי החוק והעונשים העשויים להיות מוטלים על המפרים אותם הם בן שישה חודשי מאסר לשלוש שנים וקנס שבין 120 ל- 1200 דירהם. בפועל החוק הזה אינו נאכף באופן סדיר על ידי הרשויות ויש אזורים שבהם מגלה מרוקו מתירנות יחסית כמו למשל באזור הנופש של מרקש.

בשנת 2016 שתי נערות שהתנשקו וצולמו נעצרו ובהמשך לאחר מחאה בינלאומית שוחררו. אם אתם רוצים להרגיש נינוחים יותר ואתם בני הקהילה הגאה, אולי פשוט כדאי לכם להצפין לספרד, שם המצב טוב לאין ערוך. 

באיזה מטבע משתמשים במרוקו?

למרוקאים יש את הדירהם המקומי אבל זה לא אומר שמטבע זר לא מועבר בין סוחרים במדינה הזו. בהחלט, דולרים יתקבלו בברכה ויחסכו לכם את התור להחלפת המזומנים. 

פעילויות ואטרקציות במרוקו

השאירו תגובה