רוצים לראות דיונות? סעו לפולין

פארק לאומי בפולין

הפארק הלאומי סלובינסקי בפולין הוא אחד מ-23 פארקים לאומיים ואחד משני פארקים ששוכנים קרוב לים (הבלטי). כשליש משטח הפארק הוא מים כששני האגמים הגדולים הם Łebsko ו- Gardno.

למרות שהפארק הוקם כדי לשמר את האגמים, את הביצות ואת היערות שבו אין ספק שגולת הכותרת – גם מבחינת השימור – היא חגורה של דיונות.

הדיונות שהפארק מקיף נעות מדי שנה למרחק שבין שניים עד עשרה מטרים ומיותר לציין שמדובר בתופעה ייחודית ביבשת אירופה. למעשה מדובר בכמה שכבות של דיונות מתקופות שונות, השכבה הצעירה יותר (מלפני כמה מאות שנים בלבד) היא זאת שנעה ברגע שהרוח נושבת במהירות של יותר מחמישה קילומטרים לשעה.

חיות ומסלולים

לא רק טבע יוצא דופן יש בפארק גם חיות ובדגש על חרקים. 30 מינים של חרקים נמצאים תחת הגנה. יש כאן נמלת עץ אדום, עכבישים ממשפחת העכבישים הצולבים Araneidae – עכביש הצפרדע Agriope bruennichi (גם העכביש הזה תחת הגנה קפדנית בפולין) ועוד. באיזורי המים של הפארק שוחים דגים נודדים כגון סלמון, טרוטה חומה, צלופחים ועוד.

סך הכול בפארק כ-170 קילומטרים של מסלולים, מבנים תיירותיים ודידקטיים, המאפשרים מגע ישיר עם הטבע מבלי לפגוע בסביבה. אפשר לבצע חלק מהמסלולים גם ברכיבה על אופניים. מחיר השכרת זוג אופניים לשעה עומד על 10 זלוטי. בחודשי הקיץ קיימת אפשרות של שיט באגם לֶבֶּסֶקו במחיר של 14 זלוטי (10 לאדם בקבוצה). מחיר השכרת קאנו לשניים גם הוא 10 זלוטי.

שיט על האגם

עיסוק בספורט מים מותר רק במתחמים מוגדרים על אגמי לֶבֶּסקוֹ וגֶרְדנו. יש גם אפשרות לרכיבה על סוסים אבל קודם מומלץ לקחת כמה שיעורי רכיבה. חפשו את השמות הבאים: Nowęcin, Smołdziński Las ו Smołdzino.

הכניסה לפארק הלאומי בסלובניקי והשימוש בחניונים בתקופה שבין ה -1 במאי ל -30 בספטמבר הינה בתשלום. התעריף נכון להיום הוא 6 זלוטי ליום אחד, 15 לשלושה ימים ו-28 זלוטי לכרטיס שכוחו יפה לשבעה ימים. יש גם כרטיסים במחיר מופחת.

מחוץ לפארק מספר אפשרויות לינה. באתר הרשמי של הפארק ניתן לראות את הכתובות ופרטי הקשר שלהם.

מפת האיזור