רומא משנה את היחס כלפי תיירים עם שורה של חוקי התנהגות חדשים

מה לעשות ברומא

אם אתם תיירים בדרך לרומא כדאי מאוד שתקראו את השורות הבאות. החל מהשבוע ולאחר 70 שנים שבהם לא עודכנו חוקי העיר המקומיים בנוגע לתיירים והתנהגות הולמת, ראש העיר הצעירה וירגיניה ראג'י יכולה לסכם הישג נוסף ולהכריז על כניסתן לפועל של מגוון רחב של תקנות חדשות שמטרתן בין היתר להבטיח התנהגות הולמת של תיירים ולהעניש מיידית את אלה שיפרו את הכללים.

במסיבת עיתונאים שנערכה השבוע בנוכחות מפקד המשטרה המקומית ציינה ראש העיר כי בסך הכל מדובר בחוקים בסיסיים מאוד שלא עודכנו מאז 1964 וזאת למרות שמאז השתנתה האוכלוסייה והשתנו אורחות החיים.

החוקים החדשים שנכנסים לתוקף יביאו לענישה מיידית של תיירים שהתנהגותם תיתפש על ידי הרשויות כבלתי הולמת ובעיקר הכוונה לאזורים היסטוריים, מזרקות, כיכרות ואתרים נוספים שהמקומיים מוקירים מסיבות תרבותיות והיסטוריות.

במסיבת העיתונאים שנערכה בשפה האיטלקית וללא תרגום לאנגלית הרשתה לעצמה ראש העיר לפרט כי לרומא יש קושי להעניש תיירים שפוגעים בעיר וזאת מאחר שהם מגיעים למספר ימים ואז חוזרים לארצותיהם –  שם קשה להמשיך בתהליכי המשמעת ואכיפת החוק. אבל, המשיכה ראש העיר, לכל אחד מהתיירים כיום יש כרטיס אשראי והם יכולים לשלם על כל נזק באופן מיידי.

התקנות החדשות עוסקות בהגבלת מכירת משקאות אחרי שעות מסוימות, הגבלה של הזנות בעיר (בעיה ארצית כפי שציינה ראש העיר) במטרה למנוע את ניצול האישה, הגבלת עישון, שימוש לא הולם או התנהגות לא הולמת באתרים היסטוריים כמו קפיצה למזרקות וכן הלאה.

נמשיך לחבק את התיירים שבאים לפה אבל הם יצטרכו לדעת שיש אצלנו כללי התנהגות והם לא יכולים לעשות כל מה שבא להם, הסבירה ראש העיר.

תגובה אחת על הפוסט “רומא משנה את היחס כלפי תיירים עם שורה של חוקי התנהגות חדשים

 1. דודו אומר:

  ומה אם היחס כלפי התייר?
  עושק נהגי המוניות.
  חיוב גבוהה ומופרז על כדור גלידה. 16 יורו!!!
  במדרגות הספרדיות.
  כייסים רבים.
  עוד ועוד…
  שיתנהגו כנאה דורש, נאה מקיים.

השאירו תגובה