קונטיקי. החברה שמראה לצעירים את העולם

טיולי צעירים קונטיקי

חברת קונטיקי (Contiki) היא סיפור מעניין בעיקר אם אתם צעירים בגילאי 18 עד 35 ומחפשים טיול מאורגן איפשהו בעולם. אז נכון שלא מדובר במסגרת טיולים בעברית אלא במשהו עם ניחוח בינלאומי, אבל בהחלט מדובר באופציה שכדאי לבדוק לפני שאתם סוגרים את הטיול הבא שלכם. 

קונטיקי הוקמה על ידי בחור ניו זילנדי בשם ג׳ון אנדרסון לפני הרבה מאוד שנים, אי שם בתחילת שנות השישים. ג׳ון רצה לנסוע לאירופה אבל הוא רצה לעשות את זה בחינם. הרעיון שלו היה פשוט לשכור מיניבוס, להעמיס עליו עוד כמה מטיילים בני גילו ובעצם, להפוך את התשלום שהם הציעו לו עבור השירות למקור המימון של הטיול שלו באירופה.

החבורה הראשונה שליוותה את יזם הטיולים היו צעירים בני 19 עד 29. גם היום אחרי הרבה  שנים של פעילות, קונטיקי דבקה באותו רעיון מקורי ומגבילה את טווח הגילאים של המשתתפים ל-18 עד 35.

בכל שנה מוציאה החברה 150 אלף צעירים ל-331 סוגי סיורים שונים ב-60 מדינות מה שהופך אותה כנראה לסוכנות הטיולים המאורגנים הגדולה בעולם. גם ישראל וירדן מוצמדות כיעד משותף באחד הסיורים המוצעים.

ישנם שבעה סוגי סיורים עיקריים שאתם יכולים לבחור מתוכם: קמפינג, טיולי עומק, קרוזים ושייט, טיולי חורף וסקי, טיולי פסטיבלים, טיולי המיטב וטיולי "גילוי".

המטה של החברה ממוקם כיום באנהיים, קליפורניה, ארצות הברית, הרחק מניו זילנד בה הוקמה,

הרעיון של סיורי קונטיקי עובד כך: החברה דואגת לכל מה שצריך בזמן הטיול: הסעות, אוכל, לינה, כרטיסי כניסה לאתרים… בקיצור הכול אבל המחיר של הטיול לא כולל את כרטיסי הטיסה לנקודת המוצא של הטיול וחזרה הביתה. אם בחרתם בטיול לאסיה למשל וליעד ספציפי האחריות היא עליכם למצוא טיסה ולהגיע למקום המפגש.

אמנם יש אפשרות לבקש מקונטיקי לספק לכם גם את השירות הזה אבל עם מנועי חיפוש כמו Skyscanner יש סיכוי שתוכלו למצוא כרטיסי טיסה זולים יותר בעצמכם. 

הנה כמה דוגמאות לטיולים שמצאנו: טיול חופים ושוניות כולל שייט מפרשיות שמתחיל בסידני אוסטרליה – טיול של ארבעה עשר יום מוצע במחיר של 2800 דולר. טיול אחר של עשרים וארבעה ימים גם כן באוסטרליה – טיול עומק – יעלה לכם כמעט 5000 דולר. טיול לאירופה שכולל 10 מדינות בתשעה הימים יעלה לכם 2500 דולר. טיול מברלין לבודפשט לשלושה עשרה ימים וחמש מדינות יעלה 1900 דולר.

עוד דוגמאות: טיול ארבעה ימים לניו יורק במסגרתה טיולים קצרים ופסטיבלים יעלה רק 680$. טיול המיטב לארצות שמתחיל בלוס אנג׳לס ועובר דרך לאס וגאס ומיאמי ומסתיים בניו יורק יעלה לכם 2600 דולר.

טיול שמתרכז בצפון ארצות הברית וקנדה, לעשרים ושישה ימים יעלה 3800 דולר. 

כל סיורי קונטיקי לצעירים

השאירו תגובה