קווי אוטובוס תיירים באירופה. כמה זה עולה ומה כלול במחיר?

אוטובוס תיירים

בכתבה זאת נסקרים קווי אוטובוס תיירים בערים הבאות: לונדון, רומא, ברצלונה, מדריד, ברלין וגם אמסטרדם.

אוטובוס תיירים בלונדון hop on hop off

נפתח את הסקירה שלנו בלונדון. אתם יכולים לנחש שבעיר העצומה הזאת יש יותר מקו אחד של אוטובוס תיירים והאמת היא שיש המון ורובם מסומנים בצבעים שונים (ולכל מפעיל יש את הצבעים שלו). חלק מהכרטיסים מציעים סיור המשולב עם אטרקציה נוספת כמו למשל אוטובוס תיירים שכולל גם כרטיס למגדל לונדון או אוטובוס תיירים שייקח אתכם עד למוזיאון מאדאם טוסו.

מחירי הכרטיסים לקווי התיירים כשמשלבים אטרקציה נוספת עשויים להכפיל את עצמם אבל אם אתם מעוניינים באותה אטרקציה נוספת ממילא, אתם עשויים לחסוך בדרך זאת. וכמה עולה אוטובוס תיירים בלונדון? החל מ 20 אירו ומעלה לאוטובוס נהר (שייט) ובאיזור ה- 40 אירו לאוטובוס הרגיל שכאמור מציע על פי רוב שימוש במספר קווים המכסים חלקים שונים של העיר. 

אחד הפופולריים בלונדון הוא אוטובוס שכולל גם שייט בנהר ומאפשר בחירה מבין שלושה קווים (או שימוש בכל השלושה יחד). עם הכרטיס הזה תוכלו לעלות ולרדת היכן שתרצו על פני מפה שכוללת יותר מ-80 תחנות. הסיור המסוים הזה כולל גם שייט על נהר התמזה עם תוקף של 24 שעות או 48 שעות וגם שלושה סיורים רגליים שמתרכזים באטרקציות הבאות: החלפת המשמר, ג׳ק המרטש ורוקנרול. באחד הקווים יש הדרכה חיה (באנגלית) ובשניים האחרים הדרכה מוקלטת. לצערכם אוטובוס תיירים בעברית בלונדון עדיין לא קיים כך שתצטרכו להתאמץ קצת באחת השפות הזרות בהן ההדרכה זמינה. 

לאחר הרכישה תצטרכו להראות את הכרטיס על הסמארטפון שלכם ואז תקבלו שני כרטיסים, אחד לאוטובוס עצמו ואחד לשייט בנהר. עם הכרטיס לאוטובוס תוכלו לעלות שוב ושוב על הקווים השונים. תחילת השירות מעט אחרי שמונה בבוקר. עם אוטובוס התיירים הזה תוכלו לראות את בקינגהם פאלאס, בתי הפרלמנט ושאר האטרקציות של לונדון. דרך נפלאה לראות את העיר.

ואם אוטובוס התיירים בלונדון יקר לכם מדי, תוכלו אולי להצפין עד ליברפול, שם מחיר הקו התיירותי הוא רק 12.80 אירו. אופציה נוספת היא לרכוש כרטיס לונדון פס (החל מ- 133 אירו) שמציע הנחות למגוון רחב של אטרקציות בעיר וכולל גם שימוש חופשי בקו תיירותי למשך יום.

לפרטים נוספים

אוטובוס תיירים ברומא hop on hop off

כל קווי האוטובוס מובילים בסופו של דבר, איך לא, לרומא וגם בעיר הנצחית תוכלו למצוא קווים שמשלבים אטרקציה נוספת, כמו למשל אוטובוס תיירותי שכולל גם כרטיס לקולוסיאום או אוטובוס נהר שמאפשר לכם ליהנות משייט על נהר הטיבר. האוטובוס הרומאי שמקביל לזה הלונדוני ומשלב את הקו היבשתי עם שייט עולה 38 אירו אבל עובד רק בעונה (כלומר, לא בחורף).

אוטובוס תיירים שמציע גם כרטיס לוותיקן ולקפלה הסיסטינית (עם דילוג על התור) יעלה לכם כבר 55 אירו, ברומא. שילוב של הקולוסיאום עם הוותיקן יחד עם שימוש חופשי באוטובוס התיירים מביא את המחיר כבר ל-88 אירו, אבל אם אתם מתכוונים בכל מקרה לבקר באטרקציות האלה, ייתכן מאוד שהעסקה הזאת משתלמת לכם.

קו אוטובוס התיירים הפופולרי ביותר ברומא על פי חברת tiqets מוצע במחיר זול יותר מאשר בלונדון, רק 23 אירו וכולל הדרכת אודיו, wifi וגם אפליקציה שבה סיור מודרך עצמאי ומעקב אחרי תנועת האוטובוס. עוד מקבלים מפת נייר של המסלול והעיר. האוטובוס הזה יוצא כל יום החל מהשעה 9 עד 5 ובעונת התיירות עד שבע בערב. כל הקפה אורכת 100 דקות והכרטיסים בתוקף ליום, יומיים או שלושה ימים מהשימוש הראשון.

תוכלו כך לנדוד בכל רחבי רומא, לעלות ולרדת ליד הוותיקן והקפלה הסיסטינית, הקולוסיאום, גבעת הפלטין, מזרקת טרווי, כיכר ונציה וכל שאר האטרקציות האהובות של רומא שאולי כבר ראיתם אותן אבל לא בהכרח דרך הקו התיירותי.

אין אוטובוס תיירים בעברית ברומא כך שתצטרכו להסתפק בהדרכה באנגלית, איטלקית, ספרדית, צרפתית, גרמנית או רוסית. התדירות של האוטובוס כל 15 דקות או 20 דקות. לא ניתן להעלות תיקים גדולים.

לפרטים נוספים

אוטובוס תיירים בברצלונה ובמדריד hop on hop off

אנחנו מגיעים לספרד וגם כאן אפשר למצוא קווי אוטובוס תיירים ייחודיים ליעדים כמו מיורקה, סאן סבסטיאן, ולנסיה, מלאגה, גרנדה, קורדובה וגם סביליה אבל שתי הערים המעניינות יותר בהקשר של קווי אוטובוס תיירים הן כמובן מדריד וברצלונה.

כרטיס לקו אוטובוס תיירים בברצלונה יעלה לכם 30 אירו , מעט יקר, אבל מציע בתמורה פרישה של שלושה קווים שכל אחד מהם מסומן בצבע אחר ומדריך אודיו  ב- 16 שפות, כולל אוזניות כמו גם מפה של העיר והנחות למגוון פעילויות בברצלונה. לשמחתכם, אחת משפות הדרכת האודיו באוטובוס היא עברית כך שאפשר בהחלט לומר שקיים אוטובוס תיירים בעברית בברצלונה. איזה כיף.

את הכרטיס תתבקשו להציג על הסמארטפון שלכם ותמורתו תקבלו כרטיס נייר שאיתו תוכלו לעלות לאוטובוס החל מ- 9:00 בבוקר במשך יום או יומיים. גם הכרטיס הזה מגיע עם אפליקציה שתאפשר לכם לגלות דברים שאפשר לעשות בעיר. כל אחד מהקווים מכסה אזור אחר של העיר כשהקו הירוק פעיל רק בקיץ ומתרכז באזור החופים.

הקו של מדריד עולה רק 22 אירו, הכרטיסים טובים ליום או יומיים, כשהפעם מדובר בשני קווים בלבד. תוכלו לראות את מדריד מגובה אוטובוס תיירים, לעלות ולרדת על פני מפה שכוללת סך הכל 37 תחנות. הדרכת האודיו ב-14 שפות אבל עברית היא לא אחת מהן. אם חשובה לכם הדרכה בעברית, פשוט תקפצו לברצלונה…

קווי אוטובוס התיירים של מדריד מתחלקים לשני נושאים, האחד חולף בין אטרקציות שקשורות למדריד ההיסטורית והשני מתרכז באטרקציות מודרניות ובעיקר במוזיאונים ברחבי העיר.

לפרטים נוספים על הקו של ברצלונה

לפרטים נוספים על הקו של מדריד

אוטובוס תיירים בברלין hop on hop off

גם בגרמניה מחכים לכם קווי אוטובוס תיירים כשהזולים ביותר הם בדיסלדורף, רק 15 אירו ובלייפציג, 16 אירו בלבד. בפרנפקורט תשלמו 17 אירו על הסיור והיקר ביותר הוא הקו התיירותי של דרזדן עם מחיר של 20 אירו לכרטיס. מחיר אוטובוס תיירים בגרמניה בממוצע נכון לזמן כתיבת שורות הינו כ-18 אירו וזה גם מה שיעלה לכם האוטובוס של ברלין או של מינכן

אוטובוס הקומותיים הברלינאי (הצהוב) מציע הדרכת אודיו ב-19 שפות שעברית למרבה האכזבה אינה אחת מהן (ציפינו ליותר מברלין…). שני קווים פועלים במסגרת האוטובוס התיירותי שחברת Tiqets משווקת, האחד צהוב והשני סגול.

הקו הצהוב שנחשב לסיור הבסיסי עובר ברחוב הקניות קורפורסטנדאם, ליד כלבו קה.דה.ווה, פוטסדאמר פלאץ, צ׳ק פוינט צ׳ארלי, שדרות אונטר דן לינדן, ובסופי שבוע בלבד גם ליד ארמון שרלוטנבורג. גם מגדל הטלוויזיה ואי המוזיאונים כלולים בדרך. 

הקו הסגול שנחשב לקו המיוחד, יקח אתכם לאלכסנדרפלאץ, האקשייר מארקט, התחנה המרכזית, מוזיאון החומה, המוזיאון היהודי רחוב אורניינ שטראסה ואיסט סייד גלרי. עם הקו הזה תגיעו גם למקומות מעניינים מעבר למרכז עצמו כמו שכונת פרנצלאואר ברג, פרידריכסהיין קרויצברג ועוד אתרים שעושים את ברלין למה שהיא. 

גם בימים גשומים תוכלו ליהנות מהשירות ולהגיע לאטרקציות השונות. ההסברים באוטובוס לא מקיפים ומעמיקים במיוחד אבל נותנים לכם מעט מכל דבר ואם מתייחסים לחיסכון בזמן ובכסף, אז 18 אירו הוא בהחלט מחיר מצוין.

לא צריך להדפיס את הכרטיס אלא פשוט להראות אותו לנהג האוטובוס. אם תחליטו לא לרדת באחת התחנות אלא להתלוות לנהג מתחילת המסלול עד סופו צפויות לכם שעתיים של נסיעה ברחבי העיר. תדירות האוטובוסים בין 10 ל- 20 דקות והם פעילים בין 9:30 בבוקר עד ארבע אחרי הצהריים.

לפרטים נוספים

אוטובוס תיירים באמסטרדם hop on hop off

באמסטרדם מחירי הכרטיסים של קווי אוטובוס התיירים גבוהים יותר מברלין אבל לא בהרבה. האופציה ההגיונית בעיר התעלות היא להחליף את האוטובוס בסירה "הופ און הופ אוף" או לשלב את האוטובוס עם הסירה.

אם אתם מעדיפים שילוב שמשאיר אתכם על הקרקע, ישנו כרטיס לאוטובוס תיירים באמסטרדם פלוס כניסה למוזיאון הרייקס.

למי שרוצה ללכת עם הזרם, תרתי משמע, תמורת עשרים וחמישה אירו תוכלו ליהנות מאוטובוס על הקרקע וסירה בתעלות. הסיור כולל הדרכת אודיו שתלויה בג׳י פי אס וכוללת את השפה העברית.

גם האוטובוס וגם הסירה מציעים גג פנורמי ובעיקר את אפשרות לגלות את אמסטרדם בעזרת 30 תחנות, שהן חיבור בין 11 תחנות האוטובוס ו- 19 התחנות של הסירה. אפשר לבחור כרטיסים ל- 24 שעות או 48 שעות.

אם התעייפתם קצת מדיווש באופניים, הכרטיס המשולב יאפשר לכם לגלות את העיר בקצב שלכם ויש גם צ'ופר: כניסה חינם בית חרושת ליהלומים.

האוטובוסים יוצאים כל 15 עד 20 דקות והקפה מלאה שלהם נמשכת באזור השעה. הפעילות מתחילה ב- 9:30 בבוקר (ואפילו מעט מוקדם יותר בקיץ) והאוטובוס האחרון יוצא בחמש ורבע בחורף ובשש בקיץ. קווי הסירה מחולקים לשני צבעים, כל אחד מהם בתדירות של 40 דקות ועם אורך הקפה של 100 דקות. 

לפרטים נוספים

השאירו תגובה