איך להצטרף לסיור מקומי בעברית עם בוקרשט אחרת

ברוכים הבאים לבוקרשט

אתם מוזמנים להשאיר פרטים כדי שנוכל למצוא מקום גם בשבילכם באחד הסיורים הקרובים שלנו בהם תוכלו לגלות את בוקרשט בעברית…

בשלב זה חברת בוקרשט אחרת אינה מציעה סיורים בעברית. טופס ההצטרפות יופיע כאן במידה והסיורים בעיר יתחדשו. תודה.

המלצות של אנשים שכבר טיילו איתנו בעיר

מאוד ממליצה על הסיור עם דרור. דרור התאים את הסברי הסיור גם לנוער, והצליח לעניין אותם בקורותיה של בוקרשט בדרך יפה ומעניינת. ממליצה מאוד

מירי דרור

טיילנו (זוג כבני 60) עם דרור מ"בוקרשט אחרת", ונהנינו מכל רגע. למרות שלא לקחנו את הסיור ביום הראשון לביקור שלנו בבוקרשט, והספקנו לטייל בעיר לא מעט, דרור הצליח לעניין אותנו באנקדוטות מיוחדות מתולדות העיר ולהביא אותנו למקומות, שבלעדיו לא היה סיכוי שהיינו מבחינים בהם. דרור הוא מדריך שאוהב את העיר, בעל ידע רחב, סבלן ונעים הליכות, שהשכיל ליצור אווירה טובה וקשובה בקבוצה. הוא ענה לכל שאלה ושימש לנו כתובת לשאלות שהתעוררו גם לאחר הסיור. מומלץ מאוד ורצוי להירשם לסיוריו כבר ביום הראשון או השני לחופשה שלכם בבוקרשט.

זהבה קרן

עשינו סיור עם דרור לפני מספר ימים, משפחה עם 5 בוגרים. בהחלט מעניין הסיור עם דרור ונעשה באווירה נעימה ורגוע. דרך טובה להכרות ראשונית עם העיר ובעיקר עם אזור העיר העתיקה. בהחלט ממליצים.

צביקה גולן

השתתפתי בשני סיורים נפלאים של 'בוקרשט אחרת' באווירה נהדרת שהשאירה טעם של עוד... טיילנו ברחבי העיר וחווינו אותה תוך קבלת מתן הסברים היסטוריים מרתקים. חווינו גם טעמים קולינריים. ריחות וצבעים ברחבי העיר ובעיר העתיקה. נהנינו ביותר מטיול אופניים בעיר תוך כדי למידה על גרפיטים ציורי קיר ועבודות אומנות מדהימות. ממליצה מאד. ממש משלים את החוויה בעיר.

יהודית הרמן

בוקרשט אחרת

בוקרשט אחרת. הלקוחות ממליצים

אודות בוקרשט אחרת

קוראים לי דרור ואת הטיול הגדול שלי עשיתי במזרח. במהלך הטיול, עברתי על פני מנזר קטן ”ולא מרשים במיוחד“, אך כששמעתי מיושבי המקום את הסיפור שעומד מאחוריו, נדהמתי. פתאום, אותו מנזר קטן, נראה בעיניי אחר לגמרי. באותו הרגע, הרגשתי תחושת החמצה על כל המקומות, המבנים והאנשים שחלפתי על פניהם מבלי לדעת מה עומד מאחוריהם.

מאותה נקודה, התחלתי לקרוא על התרבות וההיסטוריה כשהגעתי לכל מקום, התחלתי להבין מה הם אותם מבנים הנמצאים מולי, למה הם נראים ככה, לשם מה נבנו, ושאלתי שאלות רבות נוספות אודות המקומיים, למה הם מתנהגים כפי שמתנהגים, למה לובשים את הבגדים שלובשים, ולמה אוכלים בדרך שהם אוכלים.

מספר חודשים לאחר חזרתי לארץ, טיילתי עם משפחתי ברומניה ובין היתר בבוקרשט. עיקר התגובות והמידע שחיפשתי לצורך בניית הטיול לפני הגעתנו, היו: ”תוותרו על בוקרשט, היא אפורה ומשעממת“. אותן תגובות, גרמו לי לתהות ולשאול: מה יש מעבר? מה לבוקרשט יש להציע? האם אותם אנשים מפספסים משהו? לשמחתי, כשהגענו, גילינו בוקרשט אחרת לגמרי מאותן תגובות. בוקרשט שמלאה באטרקציות, היסטוריה, סיפורים מרתקים, אוכל טוב, אגדות, כתובות גרפיטי שמביעות עמדה, וציורי קיר שמספרים את הסיפור של בוקרשט.

מתוך אותן חוויות, בחרתי לעסוק בתחום ההדרכה והטיולים. כיום, אני משתף פעולה עם מספר סטודנטים ישראלים, שחיים ונושמים את בוקרשט ורומניה, על מבניה ואנשיה מדי יום, כבר מספר שנים. ביחד אנו מציעים לכם לראות את העיר מנקודת מבט אחרת, במטרה לטייל בעיר ובמדינה, ולהבין את מה שאינו גלוי לעין: למה אותו בניין מיוחד? למה יש הרבה מקבצי נדבות ברחובות? מדוע מפוזרות כל כך הרבה כתובות גרפיטי בעיר ומה הן מסמלות? ועוד שאלות רבות שעולות תוך כדי התבוננות במבנים, בפסלים, בדרכים ובעיקר באנשים. אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו ולגלות בוקרשט אחרת, ביחד נצלול ונגלה עולם אחר שנמצא מתחת לפני השטח, לאחר מכן תמשיכו להעמיק ולגלות עוד בעצמכם.

השאירו תגובה