פרידריכסהיין, קרויצברג, פרנצלאואר ברג: המועדפות על צעירים בגילאי 18-29

צעירים בברלין

ברלין היא מגנט לצעירים מתוך גרמניה ומחוצה לה עם למעלה משלושים אלף מהם שמגיעים לכאן בכל שנה. רובם יחפשו לגור במרכז, למרות עליית המחירים הקבועה

תמונה: Sascha Kohlmann cc by 2.0

אז כמה צעירים בגילאי 18-29 מגיעים לברלין בכל שנה? מסתבר שהרבה. על פי מכון מוזס מנדלסון שמפרסם היום נתונים בנושא לא פחות מ-33,000 הגיעו לברלין בכל אחת מחמש השנים שבין 2010 ל-2015 (כולל). 13,000 יותר ממספר הצעירים באותה קבוצת גיל שבחרו להגיע למינכן, למשל.

במכון מוזס מנדלסון גילו שמה שהצעירים רוצים זה לגור במרכז, ליהנות מגישה תחבורתית נוחה, זמן פנוי והיצע תרבותי רחב. בנוסף לקרויצברג ופרנצלאואר ברג המבוקשות במיוחד על ידי הצעירים גם פרידריכסהיין, מיטה וצפון נויקלן ברשימה.

כיום חיים בברלין כ-200,000 צעירים בגילאי 20 עד 25 מהם כשליש באותם איזורי ביקוש שלא תמיד מציעים מחירים זולים במיוחד. על פי מחברי הדו"ח ניכר שינוי כשצעירים רבים מתחילים לבחון את מואביט, גזונדברונן ו-וודינג. מבט מקרוב, טוענים במכון מנדלסון, מראה שבשכונות אלה יש היום סימנים שמזכירים את פרנצלאואר ברג או פרידריכסהיין.

מבין מחפשי השותפים נדמה שהרוב פונים לחפש דירת שותפים בפרידריכסהיין ובנויקלן. מחירו של חדר בדירת שותפים בברלין נמוך משמעותית ממחירו במינכן, "רק" 370 אירו בממוצע לעומת 505 אירו בבירת בוואריה.