פרופיל עסק: רומא בסט, סיורים בעברית ברומא

אורי חרש

שיחה עם אורי חרש, מייסד ומדריך חברת רומא בסט

שלום, אורי, מתי ואיך הגיעה חברת הסיורים שלכם לעולם?

ב-2002, אחרי הצבא, בסיום חמש שנות הדרכה בחברה להגנת הטבע, נסעתי לרומא כדי ללמוד תולדות האמנות והתאהבתי ברומא מהרגע הראשון ומאז אנחנו כאן, בעיר המופלאה הזו. אחר כך הבנתי שאת האהבה שלי לרומא ולסודות שלה אני רוצה לחלוק עם אחרים והתחלתי להציג את רומא שאני אוהב למשפחה ולחברים שקפצו לבקר. מאוחר יותר הגיעו גם חברים ומכרים של המשפחה, והחברים של החברים. המעגל התרחב.  דרך המטיילים הבנתי שאם כבר מגיעים לרומא חשוב לעשות את זה כמו שצריך.

ואז קמה Roma Best?

Roma Best נולדה מתוך הרצון הגדול שלי לעזור למטיילים לשדרג את חווית הטיול ברומא, להעניק להם חוויה שונה, אחרת. חוויה שרק מי שגר כאן, יכול להעניק.

זה גם קשור בכך שיש הרבה מטיילים שרוצים להכיר את רומא ואיטליה לעומק בשפה העברית?

בהחלט. מאז 2002 ועד היום עזרנו לאלפי מטיילים ומאות משפחות לחוות את רומא בלי לוותר על רמה גבוהה מאוד של איכות החוויה והשירות. אנחנו לא כרישי תיירים, מה שנקרא, ומבינים שכל טיול הוא אירוע חשוב ושכל רגע בו הוא חשוב. מבחינתנו כל מטייל ראוי לטיפולי המסור ביותר.

מה למדת על מטיילים ועל עצמך לאורך שנות הפעילות?

שיש מגוון רחב של מטיילים ורצונות. זה נכון שישנם דברים שרוב המטיילים רוצים אבל בשביל חוויה איכותית צריכים להיות גם ערוכים לצרכים ורצונות ספציפיים. בגלל זה אנחנו מאפשרים דברים מוכרים וידועים כדוגמת סיורי וותיקן או קולוסיאום אבל מוסיפים גם פעילויות וסיורים פחות מוכרים לאלו שכבר ביקרו ברומא בעבר.

מה הייחוד של החברה, בהשוואה לאחרים?

כיום אנחנו בין החברות הבודדות שעובדות עם מדריכים בעלי רישיונות ממשרד התיירות האיטלקי כולל התמחויות מיוחדות לאתרים כמו הוותיקן. בנוסף בשונה מרוב החברות האחרות יש לנו שרות לקוחות בישראל שלדעתי הוא נגיש הרבה יותר מכל חברה אחרת ומתואם בזמן אמת עם כל המדריכים, ההסעות והספקים שיושבים ברומא.

כמה עולה לטייל אתכם?

סיור של אדם כחלק מקבוצה יתחיל מסכום של 30 אירו לילד ושל 40 אירו לאדם בוגר. סיורים יחודיים או כאלה שכוללים כרטיסים או סיורים פרטיים יעלו יותר בהתאם לסוג הסיור ועלות הכרטיסים לכניסה לאתרים. למשפחות, עלות סיור פרטי או חצי פרטי עשויה להיות קרובה כמחיר סיור כחלק מקבוצה.

איך יוצרים אתכם קשר?

ניתן ליצור איתנו קשר דרך מילוי פרטים בקישור הזה

יש לכם שירות לקוחות? מה קורה אם ישנה בעיה בהזמנה?

כמובן שיש שירות לקוחות הוא בארץ נגיש ברוב שעות היום כולל שישי ומוצאי שבת. במקרה חירום אפשר גם להתקשר עד מאוחר ומחוץ לשעות העבודה.

מה מאפיין את האנשים שבוחרים לטייל אתכם? מי הקהל הטבעי שלכם?

אין אפיון חד משמעי לקהל שלנו והסיבה היא שהשרות שלנו מאפשר מספר רבדי אוכלוסיה. יש משפחות , יש אנשי עסקים, זוגות, אנשים שמתעניינים בסיורים מיוחדים, קבוצות מאורגנות ,משפחות ועוד. גם הגילאים שונים ובמידת הצורך מותאם הסיור ליכולת של האנשים בקבוצה.

איפה נמצאים המשרדים שלכם?

המשרדים שלנו נמצאים בישראל וברומא. גם בארה"ב כחלק מחברת האם "Perfetto traveler".

היכן נמצאת נקודת המפגש של הטיולים שלכם?

נקודות המפגש מצוינות בכל סיור בהתאם לסיור עצמו. אלו נקודות נוחות להגעה ומהן מתחיל הסיור. תמיד יהיה למדריך שלנו את הטלפון שלכם ולכם את הטלפון הישיר והזמין להתקשרות איתנו. דוגמה לנקודות מפגש היא קפה ווטיקנו בוויאלה וותיקנו 100 מול הכניסה למוזיאוני הוותיקן. או מיזרקת ברניני בפיאצה ברבריני לסיורי מיזרקות וכיכרות.
בסיורים פרטיים אפשר גם לקבוע נקודת מפגש שנוחה למטיילים ולהתנהלות הסיור ובסיור רכב גולף האיסוף הוא מהמלון או מכל מקום שהלקוח מעוניין בו במרכז העיר.

מהי מדיניות הביטולים שלכם?

מדיניות הביטולים ברוב המיקרים היא של שלושה ימים החזר מלא מלבד עלות כרטיסי כניסה לאתרים במידה והוזמנו. בסיורים מורכבים או רכובים המדיניות תלויה בגורמים נוספים בהתאם לאופי ההזמנה. בכל מיקרה המדיניות תמיד מתוארת וברורה.

אילו סיורים אתם מצעים?

אנו מציעים המון סיורים אז לא יהיה מקום לרשום . אך בין השאר, סיור וותיקן, סיור וותיקן ליילי, סיורי מיזרקות כיכרות ופנטיאון, סיור מיזרקות וכירות ליילי, סיור קולוסיאום ופורום עם כניסה לאתרים, סיור קולוסיאום פורום וגיטו, סיור גיטו טרסטוורה וקמפו די פיורי, סיור קולינרי, סיור אומנות רחוב אוסטיאנצה, סיור גלריה ווילה בורגזה, סיור קסטלי רומאני והאווטלטים, סיור טיבולי, סיורי רכב גולף, סיורים פנורמיים רכובים, סיורי פנינות פחות ידועות, סיורי כנסיות יחודיות ויש עוד.

אלו מבצעים קבועים אתם מציעים?

אחת ההצעות הטובות שלנו הם סיורים חצי פרטיים – אלו סיורים בהם הלקוחות יכולים יותר בקלות להחליט על הזמן סוג ותאריך הטיול ולנו מותר להוסיף רק מספר מצומצם של מטיילים לסיור. באופן כזה הסיור נשמר כסיור קטן ואינטימי ולמעשה נקבע כמעט כסיור פרטי לפי רצון המטיילים. מומלץ ביחוד למשפחה או קבוצה בת 4-6 נפשות.

השאירו תגובה