פינו ואמא אנג'לה מביאים את האוכל של דרום איטליה לשונברג

מסעדה איטלקית בברלין

יותר מכל עם אחר, המסורת איטלקית באה עם טעמים וריחות מאוד מוגדרים. פינו ביאנקו החליט שהוא לא משנה כלום ממה שגדל והכיר בילדותו הענייה בדרום איטליה, גם כאן בברלין

בקיץ האחרון חגגה מסעדת מונטניולה 25 שנות פעילות בברלין. המיקום שלה מעניין שכן מדובר בלב איזור שאהוב במיוחד על הקהילה הגאה בתוך שכונת שונברג. אולי לא תמיד מסתדר עם התדמית המצ'ואיסטית האיטלקית, או שאולי כן? בכל מקרה מכיוון שאנחנו מתעסקים בהמלצה על אוכל ולא בשום דבר אחר נספר לכם רק שבעל המקום ששמו פינו ביאנקו (באיטלקית נשמע כמעט כמו "יין לבן") אחראי על הטרטוריה המצוינת הזאת אבל הקרדיט הוא לא רק שלו. כמו כל איטלקי מתבגר גם הוא חב את הצלחתו ל… אמא.

סיפור המסעדה… סליחה, הטרטוריה המשפחתית מתגלגל אחורה עד לחבל הבזיליקטה בדרום איטליה ולתקופת ילדותו של פינו. זאת היתה ילדות ענייה מאוד ובסופו של דבר כמו המון איטלקים, אז והיום, גם פינו מצא עצמו מחפש את עתידו הכלכלי בצרפת, בריטניה וגרמניה. הוא הוזעק חזרה הביתה לאחר שאביו מת לפתע והוריש לו את הפיצריה המשפחתית. פינו שכבר למד כמה שפות אירופאיות עד אז החליט לשלב בין הידע הקולינרי שלו לעובדה שכבר הרגיש די בבית באירופה.

עזב הכול והגיע לברלין

הסרט האיטלקי ממשיך. פינו בחר להעביר את עסק הפיצריה לאחיו הקטן ועבר לברלין, כאן רכש את המסעדה שנמצאת במקום שבו עומדת היום מונטניולה (אז נקראה המסעדה Siena). הוא לא כל כך אהב את האוכל האיטלקי כביכול שהוצע אז במסעדה שכן החומרים נקנו מראש ושום דבר כמעט לא הוכן במקום. הוא החליט להתחיל הכול מחדש, החליף את השם של המסעדה ובעיקר התחיל להכין ביחד עם אמא אוכל כמו שבאמת מכינים בדרום איטליה.

הקשר המיוחד עם אמא נשמר טוב לאורך כל השנים. אם תבקשו יפה אולי תוכלו בזמן ביקור במקום לקבל הצצה לאלבום התמונות המשותף ולכתבות השונות שהתפרסמו עם פינו ואמו לאורך השנים.

פינו ביאנקו, במרכז פינו ואמא, שוב בעיתון

התוצאה מלבבת. הנה כמה מנות שיגרמו גם לכם להזיל ריר. 

ספגטיני עם אפונה

14908324_10208563133583544_2963128080604857565_n

פטוצ'יני א-לה קרבונארה

ריגטוני עם פטריות

טרטוריה (מסעדה משפחתית) מונטניולה, Fuggerstr. 27, 10777, ברלין 

אתר אינטרנט

השאירו תגובה