10 פארקים בפריז שאתם מוכרחים להכיר

פארקים בפריז
כתב וצילם: ניר יבלונקה

אחד הדברים האהובים עליי בפריז זה לשבת בגינת חמד או פארק, רצוי בליווי יצירה מתוקה מפטיסרי או סנדוויץ’ טרי מהבולונז’רי השכונתי ופשוט ליהנות. פריז ידועה ב- 400 הגינות והפארקים שלה ונדמה שכולם תמיד מטופחים, תמיד גזומים סימטרי, נקיים ו… עם ברז מי שתייה עתיק שיצנן אתכם. אז הנה כמה מהפארקים שאתם מוכרחים להכיר:

Parc Des Buttes-Chaumont

ברובע 19 נמצא פארק מדהים ביופיו אהוב מאוד על המקומיים. מה שפעם היה פח אשפה, בית מטבחיים שריחו נישא למרחקים ומכרות גבס ואבן הפך לפארק נהדר תחת ידיו של שארל אלפנד שכולל אגם, הר מלאכותי, מפלים, גשרים, מסעדות, שבילי הליכה ואפילו מקדש איטלקי עם תצפית נהדרת למונמארטר.

Parc Monceau

ברובע השמיני מחכה לכם פארק נהדר עם נחלים ואגם. זהו גם מקום הצניחה החופשית הראשונה שבוצעה על ידי אדם. מסביב אחוזות פאר ומבנים מרהיבים כיאה לרובע העשיר, כמו Hotel Menier ולי.

Parc Montsouris

ברובע 14 קרוב לאוניברסיטה ולכן אהוב מאוד גם על הסטודנטים ובכלל, פארק שבו אגם גדול, ברווזים, פסלים ואווירה רגועה. לצדו של הפארק רחוב מונסורי הנפלא.

פארקים בפריזParc Georges-Brassens

פארק נפלא וקטן ברובע 15 שנפתח בשנת 1984. הפארק אינו מוכר כמו אחיו הגדולים וחבל שכן מדובר בשטח שהיה פעם שוק דגים ובית מטבחיים והפך לפינת חמד. רובע 15 הלא מתוייר הוא המקום שבו המקומיים אוהבים לפרוש שמיכה ולהשתזף.

Parc Andre Citroen

הרחק מעינם של רבים, בקצה רובע 15 לגדת הסיין, היכן ששכנו פעם מפעלי המכוניות של אנדרה סיטרואן ממוקם פארק נפלא ואהוב על ילדים והוריהם. בפארק שבילים, מזרקות מים וכמובן הכדור הפורח שיעלה אתכם לתצפית על העיר. מומלץ למשפחות. 

Parc De Bagatelle

אחד היפים והמטופחים שהכניסה אליו בתשלום סמלי והוא חלק מיער בולון הענקי. הפארק והארמון שבו נוצרו מהתערבות בין מרי אנטואנט לקומטה ארטואה והוקם ב- 64 יום בלבד. מומלץ ביותר. 

Parc De La Butte-Du-Chapeau-Rouge

פארק קטן ונחמד ברובע 19 שנוצר מעל למכרות גבס שהיו כאן בעבר. חביב בעיקר על מקומיים אבל אפשר לקפוץ לבקר בו לפני שמתחילים את מסלול הטיול שלי ברובע 19.

Parc Martin Luther King

לשעבר פארק קלישי בטיגונל. זהו פארק חדש שנוצר בשנת 2002 כחלק משינוי פני השטח והבנייה הגדולה והחדשה מסביבו. החל משנת 2008 נקרא על שמו של מרטין לותר קינג.

Parc De Belleville

במעלה שכונת בלוויל משקיף על האזור פארק נחמד. מתחיל מנקודת תצפית למעלה ויורד למטה כאשר מצדדיו רצועות ירוקות ומסודרות.

Parc De Bercy

נמצא ברובע 12 על גדת הסיין, מעברה השני של הספרייה הלאומית על שם פרנסואה מיטראן. תמצאו כאן הרבה מים, פינות חמד ופסי רכבת ישנים שהובילו לפני שנים רבות סחורות מהסיין. במקום נמצאת גינה לזכרו של יצחק רבין וגם וילג’ ברסי – מקום בילוי עמוס במסעדות נהדרות. 

מפת הפארקים המוזכרים בכתבה (וגם כמה גינות מומלצות)

 

 

השאירו תגובה