על יום השואה הבינלאומי בברלין והמאבק המתמשך נגד האנטישמיות

נגד אנטישמיות בברלין

היום מצוין ברחבי העולם וגם בגרמניה יום השואה הבינלאומי. מעבר לטקסי זיכרון רשמיים חשוב ביום זה גם להתמודד עם הגזענות, האנטישמיות ושנאת הזרים שמתרחשת גם בימים אלו בכל מקום.

למרות שברלין היא עיר ליברלית וסובלנית אשר גרים בה לא מעט מיעוטים אתניים ובכלל שוררת בה אווירה רגועה, היא לא חפה ממיעוט קיצוני אשר מבקש להפיץ שנאת חינם.

יש מי שלא מוכן לקבל את הגזרה הזו בעיר שלו וזה מגיע דווקא מכיוון לא צפוי: איבו עומרי (Ibo Omri) הוא בן למשפחת פליטים לבנונית מוסלמית שמצאה מקלט בגרמניה. בבעלותו חנות לצבעים המשמשים אמני רחוב לעבודתם. לאחר שנכנס לחנותו לקוח שהוא לא אמן רחוב וביקש לקנות ספריי צבע כדי למחוק צלב קרס גדול שמצא בגן משחקים, עומרי ואמני רחוב אחרים יזמו פרויקט בשם Paintback.

מה הם עשו? האמנים השתלטו על גרפיטי של צלבי קרס ברחבי העיר והפכו את הסמל המכוער לאובייקטים יפים שמפיצים אהבה: חיות, משחקים מוכרים ואפילו שני גברים מתנשקים.

עומרי אומר ש""למרבה הצער רוח הזמן השתנתה בשנים האחרונות ואנו מוצאים את הצורך להסביר לבני נוער דברים שהתרחשו לפני זמן לא רב כל כך"…. בוידאו שלמטה (באנגלית) מסופר בקצרה על הפרויקט של עומרי.

תוכלו למצוא את היצירות המשופרות של עומרי וחבריו האמנים על-ידי חיפוש שם הפרויקט בפייסבוק ובאינסטגרם עם ההאשטאג #paintback

הצטרפו אלינו לסיור היהודי בברלין

 

השאירו תגובה