מפגש זום מיוחד, ברלין בנובמבר-דצמבר. הצטרפו עכשיו  - - - 

על האטרקציה הכי גבוהה בברלין (ואיך לדלג על התור…)

מסעדה על מגדל הטלוויזיה בברלין

זוהי האטרקציה הגבוהה ביותר בברלין ואחת הפופולריות ביותר. בתוך ארבעים שניות תוכלו להגיע לגובה 203 מטרים ולצפות לאופק של 42 קילומטרים. דרך נהדרת לראות גם את הרייכסטאג, אי המוזיאונים, פוטסדאמר פלאץ, שער ברנדנבורג ו… העיר כולה. נשאר רק לפתור את בעיית התור הארוך

פעם קראו לזה בברלין "קיסם שיניים". מגדל הטלוויזיה אהוב לא רק על תיירים אלא גם על המקומיים. המבנה המיוחד הוקם בין השנים 1965 ל-1969 על ידי מזרח גרמניה וגם אם לא כולם חושבים שהוא מודרני במיוחד, עדיין אי אפשר להתווכח עם הוייב הקיטשי והפוטוריסטי.

מגדל הטלוויזיה או הברלינר פרנזיטורם הוא אחת האטרקציות הבולטות בעיר, תרתי משמע, מה שיוצר תורים ארוכים. כיום יש פתרונות כמו כרטיס עוקף תורשאותו ניתן לרכוש מראש, אבל מי שמעדיף לקחת צ'אנס יכול בהחלט להשיג כרטיס, רק שתידרש לא מעט סבלנות.

מראה העיר ברלין ממגדל הטלוויזיה הוא בהחלט משהו ששווה סלפי ואפילו כמה. שער ברנדנבורג, הרייכסטאג ואפילו נהר השפרה נראים אחרת מהגבהים ואלה מכם שרוצים להתעמק בנוף הפנורמי ישנה גם מסעדה מסתובבת בצורת כדור שבה אפשר לאכול ולנוח. זה לא אומר שאנחנו ממליצים בהכרח על האוכל שם, אבל השולחנות ליד החלונות הגדולים הם לא משהו שאפשר להשיג בכל מסעדה למטה בעיר.

הגעה קלה למקום

גם האוויר בגבהים הוא משהו שנעים להתרגל אליו. כמובן שלא מדובר בחוויה שאפשר למשוך יותר משעה או שעתיים, ובכל זאת, הזמן שתהיו למעלה יהיה כנראה אחד הרגעים היותר זכורים לכם מהביקור בברלין.

כדי להגיע למגדל הטלוויזיה תוכלו לבחור בכל אוטובוס, חשמלית או רכבת שעוצרים באלכסנדרפלאץ. זאת תהיה משימה קלה שכאן אלכסנדרפלאץ הוא אולי המקום המרושת ביותר בברלין מבחינה תחבורתית. תהליך הבוקינג אורך כרבע שעה לפחות וקשור גם בסידורי הביטחון במקום. לפעמים יתכנו עיכוכים בהקשר הבטחוני.

כרטיסים שחוסכים את ההמתנה בתור שעשויה להגיע לשעתיים שלוש עולים החל מ-20 אירו. ניתן להשתמש בהם באופן אלקטרוני כלומר על ידי הצגתם על מסך הטלפון הנייד וללא צורך בהדפסה. למי שמקדים לקום ורוצה לנצל את הזמן כדי לצפות בעיר מגבוה יש כרטיסי בוקר ללא תור. מי שחושב שהעיר נראית יותר מעניינת דווקא בלילה יוכל לרכוש כרטיסים ליליים ללא תור. אם אתם רוצים להיכנס לתוך המסעדה (Inner Circle) יש כרטיסים ללא תור גם לצורך כך.

דבר אחד שכדאי להתחשב בו אבל אין מה לעשות נגדו הוא מזג האויר המשתנה תכופות בברלין. אם הכרטיסים שלכם הוזמנו לשעה מסוימת והשמיים הפכו קודרים, תאלצו להסתפק בראות פחות מוצלחת מזאת שאפשר להשיג ביום בהיר. מצד שני, גם בראות מוגבלת עדיין האטרקציה של מגדל הטלוויזיה מצליחה להרשים.

מגדל הטלוויזיה בברלין פתוח ממרץ עד אוקטובר בין תשע בבוקר לחצות ומנובמבר עד פברואר בין עשר בבוקר לחצות.

לבדיקת זמינות כרטיסים