עלתה לאוויר: מפת תחנות הרכבת שמראה את מחיר השכירות בסמוך

מחירי שכירות בברלין

אתר הנדל"ן immobilienscout24.de העלה לאוויר מפה חדשה שנראית כמו תרשים של קווי הרכבת בברלין אלא שבמקום שמות התחנות מופיעים מחירי שכירות השוואתיים.

לא, זאת אינה הפעם הראשונה שמפה כזאת מפורסמת בברלין. כבר ראינו מפות רבות ש-"מתלבשות" על תרשים מסלולי הרכבות בברלין ומציגות במקום שמות התחנות פאבים, או מועדונים או חנויות יוקרה או כל דבר אחר שיש לו ביקוש בעיר. אלא שעכשיו מפרסם אתר הנדל"ן הפופולרי immobilienscout24.de מפה יעילה במיוחד למי שמחפש לעצמו מקום לגור בו ורוצה תוך כדי כך לדעת אם הוא משלם פחות מהרגיל או יותר.

לצורך ההשוואה לקחו באתר הנדל"ן דירת שני חדרים בגודל 70 מ"ר, ללא הוצאות חימום. המחירים המופיעים במפה הינם של דירה זאת אבל אפשר בהחלט להסיק לגבי האיזורים היקרים יותר והיקרים פחות על פי מבחן דירת שני החדרים.

אז מה אפשר ללמוד מהמפה? במרכז המבוקש, למשל בפרנצזישה שטראסה, כמו גם בפרידריכשטראסה וסמוך לשער ברנדנבורג המחירים כבר בדרך לאלף יורו לדירת שני חדרים קרה, בסודשטרן שבקרויצברג מחיר הדירה צולל ל-560 יורו וכך גם במריאנפלדה. רק מעט מעל 500 יורו תשלמו עבור אותה דירה בליכטרפלדה סוד או באייכואלדה (Eichwalde) כמו גם בשפנדאו.

להצגת המפה (ניתנת להגדלה)

בטלפונים ניידים, דאבל קליק להגדלת המפה

השאירו תגובה