ספרד ופורטוגל היעדים המועדפים על ישראלים המעוניינים לפרוש לגמלאות בחו"ל

פנסיה בספרד

שאלנו 329 גולשים באתר שלנו לאיזו מדינה היו מעדיפים לצאת לפנסיה והתוצאות מראות מנצח די ברור: חצי האי האיברי. כמעט 30 אחוז מהישראלים שחושבים על יום הפנסיה שלהם היו מעוניינים להתחיל אותו תחת השמש הספרדית או הפורטוגלית.

במקום השני עם 20% מהתשובות, גרמניה. כל ישראלי חמישי במשאל שלנו חושב שזו הבחירה הנכונה ליציאה לגמלאות בחו"ל. יחד עם זאת, יש לציין שאחוז הקוראים של האתר שלנו הגרים בברלין גבוה בהרבה מאלה במדריד, ברצלונה או ליסבון מה שאומר שבמשאל כל ישראלי מאוזן סביר שהתוצאות ייטו עוד יותר לטובת ספרד ופורטוגל ופחות לטובת גרמניה. 

מיד אחרי ספרד, פורטוגל וגרמניה מגיעה ארצות הברית עם 11% מהתשובות. ל- 9% מהמשיבים לא אכפת לנסוע רחוק אחרי הפנסיה אפילו עד אוסטרליה או ניו זילנד. אחריהם 8% שהחליטו לוותר על התענוג של חוץ לארץ ולצאת לפנסיה רק בישראל. 8% נוספים השיבו 'מקום אחר' – כלומר מקום שאינו מופיע בין אפשרויות הבחירה.

6% היו רוצים לצאת לפנסיה בחו"ל היכנשהו במזרח אירופה. זהו אחוז נמוך יחסית של ישראלים שחושבים שמזרח אירופה ומדינות כמו רומניה למשל הם המקום הנכון להעביר בו את הפנסיה. האיים הקריביים עם  5% מהתשובות, מדינות סקנדינביה 4% ומקסיקו או פנמה שני אחוזים בלבד. 

השאירו תגובה