4 חברות שמציעות סיורים בעברית בוורשה ובפולין

סיור בעברית בפולין

גיא פולין

שירותי תיירות וטיולים לפולין. בוורשה התפריט כולל את סיור המיטב עם רכב. יש גם סיור טעימות קולינרי, סיור מודרך משולב שכולל את ורשה היהודית והמוזיאון לתולדות יהדות פולין. בימי שבת בלבד תוכלו לצאת לסיור מודרך "המיטב של ורשה" בתחבורה ציבורית. עוד סיורים שגיא פולין מציע הם סיור מודרך ברובע פראגה בוורשה.

גיא שנמצא בפולין מעל 16 שנים התחיל בתור מנהל שיווק ובהמשך עבר לדרך עצמאית. על עצמו הוא מספק שהיה קצין בצה"ל, שהוא חצי פולני ושהוא דובר את השפה הפולנית. בנוסף הוא מדריך מוסמך מטעם מוזיאון לתולדות יהדות פולין.

אם תבחרו בשירותי חברה זאת, קרוב לוודאי שתפגשו בסיור בוורשה את אחד משני המדריכים שעובדים עם גיא. שניהם פולנים ששולטים בשפה העברית. 

לאתר 

Trip to Poland

בפולין תוכלו לסייר גם עם עידן, מדריך ויועץ טיולים לפולין. לשאלה אם עדיף לטייל לבד או לקחת מדריך אומר עידן שלמדריך עם ידע וניסיון יש יתרון ושכך תוכלו לנצל את הזמן שלכם טוב יותר ולגלות ורשה אחרת.

עידן מזכיר שהעיר נהרסה כמעט כולה בזמן מלחמת העולם השנייה ומה שתראו רוב הזמן זה שחזור או בנייה מחדש מהשנים שאחרי המלחמה. בין המסלולים שמציע עידן, מסלול העיר העתיקה ומרכז העיר ורשה הכולל את דרך המלכים, הגנים הסקסונים, כיכר הארמון, שוק העיר העתיקה ועוד. את המסלול היהודי של ורשה שמתייחס למושגים כמו מרד ורשה, התיאטרון היהודי, בית הקברות היהודי, האנדרטה לגטו ורשה, שביל הגבורה ועוד. וגם מסלול "כל העיקר של ורשה" שמתרכז בארמונות ובפארקים. לחובבי השופינג, יש גם מסלול קניות שבו תפקדו את מיטב הקניונים, השווקים והאאוטלטים בוורשה. שוחרי אמנות יוכלו להתנסות בסיור אלטרנטיבי בפראגה, שכונה הנמצאת בגדה המזרחית של נהר הויסלה.

לאתר

דני פולנד

האופציה הבאה היא דני פולנד, סיורים בעברית בורשה וקרקוב. זוהי חברה שהוקמה בשנת 2004 על ידי דני נובק והיא מספקת שירותי קרקע למטיילים פרטיים כמו גם למשרדי נסיעות בישראל.

עיקר העיסוק של החברה הוא טיולים בפולין עם נישה של טיולי שורשים המיועדים למשפחות יהודיות בישראל אבל גם מהעולם כולו. בחברה מספרים כי הרכבים שבהם נערכים הטיולים מבוטחים בביטוח נוסעים ומוסיפים כי התכנון כולו מתבצע בשפה העברית וניתן לשוחח עם דני ובמקרה שיש צורך.

גם בחברת דני פולנד מציעים סיור לוורשה יהודית אבל מנגד גם סיור שמתרכז בוורשה הפולנית. שם אחר של הסיור הזה הוא מיטב של ורשה. בסיור זה תוכלו לראות את בית המשפט העליון, העיר העתיקה על סמטאותיה, כיכר זיגמונד ועוד. אורך הסיור 4 שעות והעלות, 110 זלוטי.

לאתר

עם אגנס

המדריכה אגנס היא ילידת פולין שגרה בוורשה. כמו שאתם יכולים לנחש, היא מדברת גם עברית. בעשרים השנה האחרונות היא יצרה חיבור עם הישראלים ועם מדינת ישראל ואת הידע שלה בשפה העברית היא מנצלת לטובת הדרכת תיירים שמגיעים מהארץ לבקר בעיר שבה היא גרה.

היא מעידה על עצמה שיש לה ידע רחב בהיסטוריה של פולין ושהיא נהנית להדריך קבוצות של ישראלים ולהכיר להם אתרים במדינה שלה.

בין הסיורים של אגנס: הסיור היהודי בוורשה שכולל את שרידי חומת גטו ורשה, ורשה הקלאסית וגם סיור טעמים ותרבות באוכל פולני שמתרכז במיטב המטעמים של המטבח הפולני. 

לאתר

השאירו תגובה