6 חברות שמציעות סיורים וטיולי יום בבוקרשט וברומניה בעברית

טיול בבוקרשט

1. יעל פרי

יעל פרי מפעילה מיזם שנקראת טיולי רחוב בבוקרשט ויש לה כבר לא מעט ממליצים המעידים על התגובתיות שלה לפניות, על ההתמצאות שלה בהיסטוריה ובסיפורים של העיר בוקרשט וגם ביכולות שלה להעניק טיפים שיכולים לעזור למטיילים גם בתום הסיור . יעל זוכה לתשבוחות גם מצד המשפחות שמגיעות עם ילדים ולפחות כמה מהם העידו שהחלק הכי כיף בטיול היה הסיור הפרטי עם יעל.

הסיורים של Travel with yael בבוקרשט יוצאים מרחבת האתנאום ומסתיימים בתוככי העיר העתיקה. 

אפשר גם לבקש טיול מאורגן לקבוצה וכן להזמין סיור פרטי ברכב למי שמעדיף את שיטת הטיול הזאת. יעל גם כותבת אצלנו באתר בנושאים שונים הקשורים לעיר בוקרשט, בעיקר. למשל. 10 סיבות לצאת לסיור רחוב בבוקרשט או בוקרשט עם ילדים. את כל הכתבות של יעל באתר תוכלו למצוא בקישור הזה.

לפרטים והרשמה לסיור של יעל

ארמון הפרלמנט בבוקרשט.
ארמון הפרלמנט בבוקרשט. קרדיט צילום: יעל פרי

2. מיקי קורן

מציע סיורים יחודיים בבוקרשט, בעברית, ביניהם סיורים פנורמים עם רכב פרטי שמתאים לכל הגילאים ובכל מזג אוויר. הסיור אורך כ-4.5 שעות ומגיע לכל המקומות החשובים, דוגמת בניין הפרלמנט, מעון משפחת צ'אושסקו, שוק אובור, פארק הרסטרו ועוד. בהתאם להעדפת המטיילים. הסיור יכול להסתיים באתר הספא 'טרמה' או בשדה התעופה.

סיור על אופניים (בשבילי אופניים בלבד), שעובר בכל המקומות ההיסטוריים במרכז העיר ומגיע עד לצפון היוקרתי של בוקרשט ופארק הראסטרו וסיור רגלי (עד שעתיים) חינמי שמתמקד באזורים שונים של בוקרשט ומבוצעים בשיטת freewalkabout tours.

כל הסיורים מועברים ע"י מדריך מוסמך, מיקי קורן, שגדל וחי ברומניה, כך שההדרכה מתובלת בסיפורים אישיים ובזכרונות ממקור ראשון, הרבה מעבר למידע יבש.

במהלך הסיורים עוברים בקונדיטוריות או בתי קפה מיוחדים שרק מיקי מכיר ויש זמן להפסקת קפה

לפרטים והרשמה

סיורים בעברית בבוקרשט עם מיקי קורן
סיורים בעברית בבוקרשט עם מיקי קורן

3. רומניה 360

רומניה 360 היא חברה שמתמחה בטיולים לרומניה כמו גם בטיסות וארגון קבוצות ולאחרונה החלה החברה גם בפעילות נמרצת של טיולי יום או סיורים בבוקרשט. אלה מוצעים במחיר של החל מ-30 אירו לסיור בעיר הבירה, דרך 45 אירו לטיול שיוצא לטארמה ספה ובהמשך טיולי יום מעט יקרים יותר של 50 אירו (לקרפטים) ו- 75 אירו עבור טיול ג׳יפים.

הטיול היומי של רומניה 360 בבוקרשט מבטיח לאסוף אתכם מהמלון לסיור פנורמי סביב העיר. בסיור תראו את המונומנטים הבולטים של בוקרשט, את הפארקים והאטרקציות השונות ותקבלו גם הסבר על ההיסטוריה של העיר ועל התרבות הרומנית המקומית.

הסיור הזה כולל גם הליכה רגלית בעיר העתיקה במקומות המיוחדים והמפורסמים. הסיור עם מלווה דובר אנגלית ואינו כולל דמי כניסה לאטרקציות.

לפרטים והרשמה

4. אדיאור

חברת אדיאור מציעה סיורים יומיים ברומניה עם דגש על בוקרשט, טרנסילבניה והקרפטים. יש גם טיול יומי למכרות המלח ואגם סנאגוב וטיול לארמון מוגושואיה וגם פעילות של אופנועי שלג ברומניה.

הטיולים של החברה בבוקרשט בעברית נמשכים שלוש שעות עד חמש שעות והם מציגים בין היתר את ארמון הפרלמנט שנבנה על ידי צ'אושסקו (המבנה השני בגודלו בעולם אחרי הפנטגון) ואת מוזיאון הכפר או מוזיאון האיכר הרומני.

הסיורים של החברה נערכים ברכב ממוזג עם מדריך דובר עברית, כאמור והמחיר אינו כולל דמי כניסה לאטרקציות וארוחת צהריים אבל כן כולל איסוף והחזרה למלון. יש גם גרסה ארוכה יותר של הטיול הזה שנמשכת מהשעה 10 בבוקר עד ארבע אחרי הצהריים ובה בנוסף לארמון הפרלמנט ומוזיאון הכפר נכללים גם בית הכנסת הגדול של בוקרשט, בית הכנסת הכוראלי של בוקרשט, טיול בפארק הרסטראו וקניות באזור.

לאתר אדיאור

5. רומניון

עוד חברה שמוציאה אתכם לטיולים בתוך רומניה היא חברת רומניון. הטיולים שלהם עונים בהחלט להגדרה 'טיולי יום' כלומר לא מדובר בסיורים אלא במסעות קצרים של 10 עד 12 שעות עם מדריך רומני בתוך בוקרשט ומחוץ לבוקרשט. מחיר הטיולים הפרטיים אינו כולל ארוחות או כניסה לאתרים.

אז מה יש לחברת רומניון להציע? למשל טיול לסינייה, בראן וברשוב כולל הרי הקרפטים, טירת דרקולה, בית הכנסת בבראשוב, הכנסייה השחורה ועוד במחיר של 150 אירו לזוג. טיול נוסף למכרות המלח מוצע במחיר דומה ויש גם טיול של 10 שעות בבוקרשט או בסביבתה שכולל ביקור באתרים המרכזיים כמו ארמון הפרלמנט, פארק הרסטראו ושער הניצחון אבל לא שוכח לקחת אתכם גם לשופינג באאוטלט. ארבע השעות האחרונות של הסיור הזה יביאו אתכם למתחם ספא ופארק מים מקורה. מחיר הטיול, החל מ- 130 אירו.

לדף הטיולים באתר רומניון

6. טיולי צ'ורבה

החברה בעלת השם המקורי והמרענן מציעה לכם טיולים יומיים שיוצאים מידי יום מבוקרשט לכיוון סינאיה, טירת דרקולה, בראן, עיירת הנופש והסקי פויאנה ברשוב והעיר ברשוב.

בקיץ משלבים בצ'ורבה אטרקציות של פארקי חבלים, רכיבה על סוסים וטרקטורונים ובחורף מחכים לכם שם עם אופנועי שלג, מזחלות שלג ולימוד סקי.

ההדרכה של צ'ורבה (או אבי טיולים, בשמה הנוסף) היא בעברית והאיסוף לטיול נעשה מכל בית מלון שבו תשהו בבוקרשט. יש להם גם אופציה מעניינת לטיולי שורשים או טיולי משפחות של כמה ימים וסך הכל מדובר בהצעה מעניינת מאוד של טיולי צ'ורבה.

לדף ההרשמה לטיולי צ'ורבה

השאירו תגובה