10% הנחה על כל הסיורים בעברית בבוקרשט עם קופון JQXDVT3B

13 סיבות לעזוב הכול ולעבור מיד לרומניה

טיול מאורגן לרומניה

האינטרנט

אחת הסיבות המפתיעות להעדפה של רומניה על פני יעדים אחרים באירופה ואפילו בארצות הברית זה האינטרנט. הרומנים השקיעו ברשת אינטרנט מהירה ויעילה ומהירות ההורדה המדווחת נחשבת לאחת הגבוהות באירופה (יש הטוענים אפילו המהירה ביותר באירופה). אפשר להתווכח על זה ולהשוות נתונים אבל ככל הנראה בחישוב הכולל תשלום חודשי ומהירות רשת האינטרנט ברומניה, אתם מלכים.

יוקר המחייה

היתרון הרומני הבולט. דירה להשכרה בבוקרשט הבירה אפשר למצוא ב-400 דולר לחודש או אפילו פחות. יש כמובן גם אפשרויות מגורים יוקרתיות שיביאו אתכם לסכומים שמזכירים את תל-אביב, אבל כמה בעלי בתים בתל אביב יכניסו אתכם לנכס שלהם תמורת 400 דולר בחודש? החיסרון הבולט של רומניה הוא שגם המשכורות נמוכות בהרבה מאלה במערב ובתוכן ישראל. רומניה היא לכן רעיון מצוין למי שממשיך לקבל את המשכורת שלו או את הקצבה מישראל (או ממדינה חזקה אחרת בעולם) ולא תלוי בשוק המקומי החלש.

השפה הרומנית

באופן רשמי השפה הרומנית נחשבת לאחת הקלות בעולם, כך על פי משרד החוץ האמריקאי. אם יש לכם את ידע בספרדית או איטלקית תגלו עד מהרה שהשפה הרומנית היא חלק מהמשפחה ולא תצטרכו להשקיע את אותו הזמן הדרוש למשל בלימודי סינית או יפנית.

היין

ברוכים הבאים לרומניה. מסורת ייצור היין פה חוזרת אחורה מאות ואפילו אלפי שנים. היין פה לא רק זול מאוד אלא גם טעים מאוד, ארומטי ויוצא דופן אבל את זה אי אפשר להוכיח במילים. פשוט צריך לטעום.

הכבישים (ולא בזכות עצמם)

כן, ברצינות. הכבישים ברומניה אומנם לא ידועים ברמתם הגבוהה – בכל זאת כאן זה לא גרמניה או איזו מדינה סקנדינבית והנסיעה בהחלט יכולה להיות משובשת אבל הפיצוי מגיע בגדול דרך חלונות הרכב שבו אתם נוסעים. כל יעד שתבחרו לטייל בו בזמן שאתם גרים ברומניה יגרום לכם להתפעל מהנוף המדהים. גם הכפרים לאורך הדרך יבטיחו אינסוף אופציות לתמונות מהממות שתוכל לשלוח לכל החברים שלא עשו אתכם את המעבר.

איזור הנוחות

נכון, הסעיף הזה הוא מתאים כנראה לעוד הרבה מאוד מדינות שאפשר לעבור אליהן וגם רומניה היא בהחלט "שוברת איזור נוחות" מוצלחת. תצטרכו להתרגל לשפה חדשה, למטבע אחר שהוא עדיין לא אירו, לתרבות המקומית, לאופנה ולשאר המאפיינים המקומיים. כדי להגדיר מחדש את אזור הנוחות שלכם תהיו חייבים להתאמץ, אבל אין ספק שלאחר שתמצאו אותו יהיה זה איזור נוחות שווה במיוחד…

סבתא וסבא

היכרות מעמיקה יותר עם העץ המשפחתי ושורשיו היא סיבה טובה, תודו. עבור הרבה ישראלים רומניה מציעה גישה מהירה לעבר המשפחתי שכן יש הבדל בין לקרוא ספר זיכרונות שמישהו כתב לבין לחיות בעיר שבה סבתא חיתה לפני שבעים שנה או יותר.

חזון הרזון

רומניה היא אחת המדינות עם השיעורים הנמוכים ביותר של משקל יתר באיחוד האירופי. אחת הטענות היא שהרומנים פשוט הולכים יותר מאשר עמיתיהם ממערב היבשת. לאלה מכם שמעריצים רזון, הנה עוד סיבה שלא חשבתם עליה קודם.

פשיעה לא אלימה

הפשע מתרכז ברובו בעבירות של צווארון לבן. הרבה שחיתות יש ברומניה וזה נושא בפני עצמו אבל מבחינת האלימות הקשה, רמת הפשע ברומניה נחשבת ללא גבוהה.

המזל

חובבי ההורוסקופים שביניכם ישמחו לגלות שכאן ברומניה כל נהג, ספר, בעל חנות או עובר אורח ברחוב הוא מומחה לגלגל המזלות. רק תגידו באיזה יום נולדתם ותוכלו לקבל פירוט של דברים שלא ידעתם על האופי שלכם ועל העתיד הצפוי לכם, מזווית רומנית. כן, גם קוראים בכף היד, לוחשים למיניהם ומה לא.

מחירי המלונות

וכשאתם ברומניה, בטח תרצו לצאת מדי פעם לחופשה. הנה לכם הצצה מהנה לכמה עולה לילה במלון בבוקרשט. אל תתביישו להתפנק…

השיח

יש גם יתרונות לארץ עם עבר קומוניסטי. המשטר הקומוניסטי ברומניה הגביל את שידורי הטלוויזיה לשעתיים ביממה מה שאומר שאנשים שגדלו במדינה בשנות ה-60 ה-70 וה-80 אפילו התעסקו יותר בקריאה ובמפגשים חברתיים ופחות בבהייה במסך הקטן. כתוצאה, תוכלו לדבר עם מבוגרים יותר על ההיסטוריה של רומניה ולקבל מידע מעמיק יותר ממה שתקבלו נניח מהבריטי או הצרפתי שגדלו מול הטלוויזיה הצבעונית. הרומנים מכירים טוב יותר את ההיסטוריה שלהם ונדמה שהם גם מעריכים אותה יותר.

הילדים

מחקר בניהול ישראלי דווקא מצא שהילדים הרומנים הם השמחים ביותר בעולם. רומניה נחשבת לארץ בטוחה עבור ילדים וככזאת המאפשרת להם להתפתח בצורה טבעית. זה לא כמו בארצות הברית למשל ששם שאתם צריכים לארגן פליידייט עם הורים של ילד אחר כדי שהשניים יוכלו לשחק ביחד. זה קצת יותר כמו המודל הישראלי והפלא ופלא, גם הילדים הישראלים מגיעים גבוה באותו סקר מוזכר. 

המסע

ברומניה הרבה דברים נראים כאילו הם מפעם. לפעמים, אפילו האנשים נראים מפעם. למי שאוהב לחשוב על החיים ולהתעמק בהם, מעבר לרומניה הוא לא בהכרח הליכה אחורה בזמן כמו הבנה טובה יותר של ציר הזמן על מכלול המשמעויות התרבותיות. לרומניה יש גם מטען היסטורי עשיר לחובבי הז'אנר ואפילו שמונה אתרי מורשת עולמית שהוכרזו על ידי אונסק"ו.

השאירו תגובה