6 סוגי כרטיסים לאטרקציות בפראג שאתם מוכרחים להכיר

בית הכנסת בפראג

כרטיס לסיור ברובע היהודי של פראג

כרטיס הכניסה הזה יאפשר לכם להיכנס למונומנטים של הרובע היהודי בעזרת סיור מודרך בשפה האנגלית. אם אתם יכולים לוותר על הדרכה בשפה העברית כשאתם בחוץ לארץ, תוכלו ליהנות ולהתרשם מטיול הליכה שכולל כניסה לבתי כנסת, בית הקברות והמוזיאון היהודי.

הרובע היהודי בפראג הוא מהשמורים ביותר באירופה ובעולם והקרדיט המפוקפק הולך דווקא לאדולף היטלר שתמך בשימור אזור זה כדי להפוך אותו למוזיאון הגזע הנכחד. בסיור אפשר יהיה להתרשם מההיסטוריה היהודית בעיר החל מהמאה העשירית ועד לימינו אנו ולשמוע על המנהגים שוודאי מוכרים לכם יותר בהשוואה למשתתפים הלא-יהודים בסיור.

שישה בתי כנסת פועלים ברובע ולכל אחד משמעות אחרת לקהילה. בית הכנסת פנקס שומר שמות של 80 אלף יהודים קורבנות מחנות ההשמדה הנאצים. בית הכנסת הספרדי לעומת זאת יסקרן אתכם בזכות העיצוב המרשים.

אורך הסיור שעתיים וחצי והכרטיסים יגיעו אליכם לטלפון. ניתן לבטל עד 24 שעות לפני מועד הסיור.

ישראלים שהשתתפו בפעילות שיבחו את האיכות של המדריכים ואת המענה שקיבלו על שאלות רבות. המחיר, החל מ-39 אירו.

לפרטים ורכישה

כרטיס לטירת פראג

כרטיס הכניסה לאטרקציה הזאת לא יעלה לכם הרבה, רק 16 אירו למשתתף והוא יאפשר לכם להתרשם מטירת פראג ולעשות את זה תוך כדי דילוג על התור. קומפלקס טירת פראג פתוח מידי יום החל מ 6:00 בבוקר ועד עשר בלילה כשהמבנים ההיסטוריים פתוחים בחלון הזמן שבין תשע בבוקר ל- 17:00. תוקף הכרטיס לחלונות הזמן החל מעשר בבוקר, 11, 12 בצהריים ואחת וחמישה.

תוכלו להיכנס אל הטירה הקסומה הזאת ולגלות אותה מבפנים. זאת גם טירה שאוחזת בשיא גינס בהיותה הטירה העתיקה הגדולה ביותר והיא גם אתר מורשת עולמי של אונסקו.

כרטיס הכניסה טוב ליומיים כך שתוכלו להיכנס ולחזור לטירה למחרת להמשך התרשמות.

הטירה שנבנתה בשנת 800 שופצה והורחבה לאורך השנים וכיום נאמדת בשטח של 70,000 מטר רבוע. היא נראית כאילו נלקחה מתוך סיפור אגדות וככל שמתקרבים הקסם רק הולך ומשתפר.

בפנים, תוכלו להבין מדוע זהו אחד המקומות הפופולריים ביותר בעיר. הכרטיס לא כולל סיור מודרך אלא רק פגישה והסבר ראשוני מנציג חברת הכרטיסים לקראת מה שצפוי לכם. גם את הבידוק ביטחוני לא תוכלו לעקוף. יש להגיע 45 דקות לפני המועד שנקבע לכם. ניתן לבטל עד 24 שעות לפני הביקור. את יתר הפרטים תמצאו בדף הרשמי של חברת Tiqets שמשווקת את האטרקציה הזאת. 

לפרטים ורכישה

טירת פראג
טירת פראג

כרטיסים לסיור טעימות בירה (שבע בסך הכול…)

פראג היא לא רק טירות, עיר עתיקה והיסטוריה יהודית. זאת גם עיר נהדרת בשביל לשתות בירה ואם להאמין למקומיים אז… לא תמצאו עוד הרבה מקומות בעולם עם מבחר וטעמים כמו שאפשר למצוא כאן.

אטרקציה מיוחדת ומזמינה ביותר היא כרטיס לסיור טעימות של בירה והיא עולה 24 אירו למשתתף. סיור הטעימות עורך שעה וחצי ויוצא מידי יום בחמישה לחמש בערב.

בסיור תוכלו לטעום בירות לפי הפירוט הבא: שלוש בירות מייצור תעשייתי רגיל ועוד ארבע בירות של מבשלות קטנות וכל זה בתוספת טעימות גבינה. תוכלו ללמוד על ההיסטוריה של המבשלות המקומיות ומסתבר שיש כאן היסטוריה מפוארת לבירה.

אם אתם מתעניינים בהיסטוריה, בשנת 990 אחרי הספירה ממש לא רחוק מטירת פראג הוכנה הבירה הראשונה על ידי נזירים מקומיים. בסיור תוכלו גם ללמוד מהמדריך המומחה איך להבדיל בין סוגים שונים של בירות ולהתרשם ממתכוני בירה עתיקים כמעט כמו ההיסטוריה שלה פה בפראג. דרך טובה ללמוד מעט, לשתות מעט וליהנות באווירה חברותית ומהנה. דרך טובה גם להכיר תיירים ותיירות כמוכם כאן בפראג.

סך הכל צפויות לכם שבע בירות ו-330 מיליליטר. אל תשכחו לאכול לפני שאתם מכניסים את כל הבירות לבטן. את הכרטיסים יש להציג בשעה  16:40 בנקודת המפגש.

לפרטים ורכישה

כרטיס לקרוז עם ארוחת ערב

49 אירו תעלה לכם האטרקציה הבאה, אבל סביר מאוד שתיהנו ממנה. שלוש שעות של הפלגה לאורך נהר הוולטאבה ממנו נשקפים כל המראות המרהיבים של פראג. העיר מרשימה לא פחות תחת אורות הלילה.

הסיור כולל ארוחה וגם משקה בכניסה. אם תרצו עוד משקאות תצטרכו לשלם. הסירה יוצאת ממזח מספר 5 בשעה 19:00 ויש להגיע 40 דקות לפני המועד ולהראות את הכרטיסים על צג הטלפון. לא ניתן לבטל את הכרטיסים לאחר הרכישה.

לרכישה

פראג בערב

אוטובוס תיירים (עולים – יורדים)

כשאתם בפראג אולי תרצו לנסות גם את אוטובוס התיירים המקומי. האוטובוס הזה פועל בין השעות 9:00 בבוקר עד 18:00 בערב בלבד. סך הכל 19 תחנות מסביב לעיר שמחולקות בין שלושה קווים שונים. אם רק תרצו, תוכלו להרכיב לעצמכם את המסלול. תוקף הכרטיס ל 24 או 48 שעות לפי בחירתכם והמחיר 22 אירו, לא יקר במיוחד.

ניתן להוסיף לכרטיס הזה גם שעה אחת של קרוז על הנהר אבל צריך לבחור את האופציה הזאת במיוחד. את ההודעה שתקבלו לסמארטפון תצטרכו להחליף לכרטיס פיזי באחד המיקומים המוצעים בעיר.

על האוטובוס, באופן מפתיע הדרכת אודיו גם בשפה העברית לצד כמה משפות העולם הפופולריות. יש גם כרטיס שמשלב בין האוטובוס התיירותי לסיור ברובע היהודי וכדאי לבדוק גם את האופציה הזאת שעולה 33 אירו.

לרכישה

אוטובוס התיירים של פראג

כרטיס לביקור בשרידי מחנה הריכוז טרזיינשטט

בהקשר היהודי ובהקשר ההיסטוריה של אירופה, מחנה הריכוז טרזיינשטט הוא יעד נוסף שתוכלו להגיע אליו במסגרת הביקור שלכם בפראג. הסיור יוצא ממרכז פראג ובמהלכו תוכלו ללמוד על המחנה שאליו נשלחו 140 אלף איש ורק 17,000 מהם שרדו. בביקור תראו את חדר התפילה היהודי, חדרי הכליאה של הגסטאפו ועוד. הנסיעה של משתתפי הקבוצה אל המחנה היא ברכבת ולא באוטובוס תיירותי. מחיר הכרטיס כולל את הנסיעות הלוך וחזור.

לרכישה

מחנה הריכוז טרזיינשטאט

 

השאירו תגובה