סבא סבתא, צריכים חופשה? זה הזמן לטיול מאורגן בחו"ל

טיולים לגיל השלישי

חופשת הקיץ הגדולה הסתיימה בשעה טובה ועימה גם תמו, עד להודעה חדשה, ימי "הבייביסיטר" האיכותיים והמסעירים עם הנכדים שהובילו אתכם ודאי בימי אוגוסט החמים אל פארקי המים, הקניונים ושאר אטרקציות שלוו בלא מעט רעש והמולה – עד כאן.

כעת, עם תחילת חודש ספטמבר המיוחל, הילדים חוזרים לספסל הלימודים, ורגע לפני שנכנסים לקדחתנות ההכנות לחגי תשרי זהו הזמן המושלם עבורכם ליהנות מחופשה שכולה שקט ושלווה מעבר לים. אז מאיפה מתחילים? כידוע, תכנון חופשה בגיל מבוגר יותר (וללא ילדים/נכדים… הללויה!) מצריך התאמה נכונה של היעד ואופי החופשה לגיל ולצרכים האישיים, כאשר התכנון וההזמנה יכולים להתבצע באופן עצמאי לחלוטין או בעזרת סוכני הנסיעות המוכרים, אתרי חופשות ונופשים באינטרנט וכן גם בעזרת ארגונים שונים המציעים טיולים בחו"ל לגיל השלישי – האפשרויות רבות, לכם נותר רק לבחור.

טיול מאורגן לחו"ל – היתרונות

ישראלים רבים חוששים לעתים מנסיעה בטיול מאורגן לחו"ל בעיקר בשל הרצון והמחשבה על הצורך בעצמאות ללא תלות בשאר חברי הקבוצה או במסלול קבוע מראש. עם זאת, טיול מאורגן, ולא רק בגיל השלישי, טומן בחובו יתרונות רבים ותנאי נוחות ייחודים אשר מספקים ביטחון וחוויה יוצאת דופן לאורך כל החופשה, כך למשל בין היתר:

התניידות ונהיגה

במרבית היעדים לטיולים בחו"ל נדרשים פתרונות להתניידות ומעבר בין יעדים, כאשר הנהיגה במדינות שונות עשויה להיות מלחיצה ומאתגרת עבור הנהג הישראלי הממוצע, בעיקר במדינות בהן הנהיגה מתבצעת בצד הימני של הכביש, בשונה מישראל. טיולים מאורגנים יכללו לרוב אוטובוס ממוזג ומרווח ונהג צמוד, מה שמאפשר הגעה לכל יעד בנוחות מרבית וללא כל דאגות בנושא.

אטרקציות ואתרים

טיול מאורגן כולל בתוכו רשימה של יעדים ואטרקציות בהתאמה לקהל היעד, אשר כלולים כולם במחיר הטיול. בזכות כוח הקניה הגדול של חברות הנסיעות והארגונים המפיקים את הטיולים הללו, עלויות הכניסה הן לרוב מוזלות ואטרקטיביות יותר מן העלויות למבקר הפרטי.

מכרים חדשים וחברים לדרך

טיול בחו"ל, גם כאשר הוא מתבצע בהרכב זוגי או משפחתי, הוא למעשה ניתוק ממושך מחיי היום יום, לרבות מחיי החברה הרגילים והמוכרים. בטיולים ממושכים חלק מן החוויה הוא להכיר ולחבור למטיילים נוספים, בגיל ומעמד דומה ויצירת חוויות חברתיות משותפות. בגיל השלישי הנושא החברתי חשוב אף יותר, כאשר מבוגרים רבים חווים הידלדלות בקשרים החברתיים מסיבות שונות. טיולים מאורגנים לגיל השלישי מבטיחים הרכב משתתפים בגילאים ותחומי עניין דומים ומאפשרים לשלב גם את החוויה החברתית באופן אידיאלי עם חוויית הטיול והחופשה.

זמן פנאי וגמישות

למרות המבנה המתוכנן של הטיול המאורגן, חברות רבות משכילות לשלב בתוך מסגרת הטיול ימים ו/או חצאי ימים חופשיים לחלוטין מפעילות, לנוחיות המשתתפים. מעבר לזמנים המוגדרים, בתוך מסגרת הטיול ניתן גם להתגמש ולבחור שלא להשתתף בפעילות כזאת או אחרת במקרה הצורך או בקרה של העדפה לפעילות שונה.

ארגון וניסיון

נופשים ומטיילים ישראלים רבים הטסים לחופשות פרטיות בחו"ל מסתמכים על בליל מידע מן הרשת ומסוכני נסיעות המקדמים אטרקציות, מלונות וחברות תעופה, ולא תמיד זוכים לבחירה מוצלחת. חברות המפיקות טיולים מאורגנים לחו"ל לגיל השלישי ובכלל מחויבות בראש ובראשונה לשביעות הרצון של הנופשים והמטיילים, ומקפידות על שמירה על שמן הטוב, וכן יספקו את מנגנון הסינון והבחירה המקצועי והאמין ביותר לטובת הנרשמים בכל הפרמטרים והבחירות הנדרשות בטיול.

למידע ורשימת טיולים מאורגנים בחו"ל לגיל השלישי, הקליקו כאן.

השאירו תגובה